darinabar
21.12.13,14:49
Poprosim o nazor, szco/ neplatitel dph/ dodala program pre nem. firmu , na fa je uvedena adresa firmy v DE ale aj ,ze je organizovana zlozka v OR v BA, a je uvedene ic dph DE . Faktura je vystavena samozrejme bez dph, ale szco nie je zaregistrovany podla § 7 - co teraz, ked je to uz druha takto vystavena fa - prvu som nasla zauctovanu v roku 2012 a boli uplatnovane 40 % paus.vydavky ?a moze si uplatnit paus.vydavky za rok 2013 ? dakujem za nazory
a_je_to
21.12.13,19:03
No .... prúserom tohto prípadu je fakt, že pred dodaním softvéru na objednávku s IČ DE si podľa § 7a mala podať žiadosť o registráciu. To, že odberateľ má hlásenú aj prevádzkáreň v SR na veci nič nemení, ak softvér objednal pod IČ DE /pozri aj § 69/4 ZoDPH – aj keď platí pre opačný režim/. Po dodaní softvéru si mala vydať faktúru so svojím IČ a podať za seba súhrnný výkaz. Toto si úspešne porušila dvakrát, za čo ti hrozí pokuta, po 3x60 Eur najmenej. Ale keď hrozí, to ešte neznamená, že aj bude, iba môže byť. Podľa § 6/10 ZoDP nemôže uplatniť pušálne výdavky iba ten, kto je registrovaným platiteľom DPH. Nie ten, čo mal byť iba registrovaný podľa § 7a. Hrozí, že ak nájde daňová kontrola v DE slovenskú fa bez IČ SK, nahlási to naším úradom. Aj keď Nemec mal povinnosť urobiť samozdanenie aj bez IČ SK. Ťažko poradiť, že či je teraz lepšie priznať zmeškanie a dostať isté sankcie, alebo .... robiť ďalej, akoby nič. A pred najbližšou dodávkou do DE sa zaregistrovať podľa § 7a.
darinabar
21.12.13,19:21
dakujem - ide o to, za doklady za cely rok mi dal pred 3 dnami - vobec som netusila o tejto dodavke - a nie som si ista s tymi paus.vydavkymi teraz