devil811
21.12.13,19:25
V pocitaci sa mi pokazila zakladna doska ktoru som vymenil a vsetko prehodil na novu rovnakej znacky. Po zapnuti pocitaca nenabehne windows ale pocitac hlasi ze tam bola nejaka SW alebo HW zmena a snazi sa ju opravit ale neuspesne. Myslim ze bude treba preinstalovat Windows. Ale co ma zaraza je ze ventilatory idu pocas celej doby na plne otacky. Moze to mat za nasledok to ze tam neni naistalovany OS alebo je niekde inde chyba???
Tommy Smith
21.12.13,18:31
Klucove slovo je BIOS, hladaj nieco okolo fraz "fan control", "cool'n'quiet", "speedstep" atd ... Niekde v HW sekcii biosu to bude. Kludne nafot a poradime viac.
mecky
21.12.13,18:34
tazko povedat, ked si sem nedal aspon fotku tej chyby, ani typ dosky ani nic :)
najpr tam nainstaluj novy win...
misoft
21.12.13,19:49
Zmenil sa kľúčový komponent - základná doska. OS bol nastavený na pôvodnú základnú dosku, preto sa snaží rozbehnúť tým, že chce sa sám opraviť.
Vzhľadom k tomu, že nová doska = nový BIOS, tak sa mu to nedarí (preto aj ventilátory idú naplno). Tommy naznačil, v BIOSe je potrebné hľadať ovládanie ventilátorov a nastaviť ich do aktívneho stavu (enable). Ale preto, aby OS nabehol - nastav v BIOSe bootovanie z HDD - vlož inštal. placku a ak vyskočí menu, daj Repair (Oprava). Os začne kontrolovať a prepisovať tie súbory, ktoré nesúhlasia s novou doskou (nemalo by sa to dotknúť uložených dát na HDD). Po nabehnutí OS reštartuj PC, znova do BIOSu a nastav bootovanie z HDD ako prvé.

Inak - OS máš nainštalovaný stále - je predsa na HDD.
devil811
22.12.13,09:23
No presne to som chcel spravit ale dvd na ktorom bol windows instalacia uz nemam.Preto ma zaujima ci musim pouzit presne to iste dvd alebo by stacil aj iny disk ale s tym istym Win 7?
devil811
22.12.13,09:27
A k tej doske je to asus Ipibl-lb.dal som tam identicku dosku tak neviem preco to chce opravu.
misoft
22.12.13,19:08
Ak máš ser. číslo od Win - akákoľvek inštalačka Win7.
Stevo5
23.12.13,10:24
Veď ti to vyššie misoft pekne popísal.... predajca novej dosky predsa nemá nastavenia BIOSu ktoré boli na pôvodnej doske. Systém je v poriadku, aj ovládače by mali sedieť, ale BIOs je samostatná jednotka. Je tam nastavenie od výrobcu, je treba to doladiť. A pre prípad poškodených súborov ti to tiež popísal...
devil811
23.12.13,16:13
No to popisal ale ked tam hodim dvd a dam bootovat z mechaniky tak mi to hned chce instalovat novy win.Ziadna ponuka ako bola v xp ze repair win tam nenahodi.A ked to dam bootovat z hdd tam da ze start win normally alebo repair win ale to sa snazi tie opravne subory asi natiahnut zhdd ale neuspesne tak uz neviem co dalej.Vyhedzuje to ze startup repair cannot repair this comp automatically
devil811
23.12.13,17:41
Este ma napadlo ci by nebolo jednoduchsie bud vymenit cip biosu zo starej dosky teda ak je to technicky mozne alebo nejako vyresetovat bios a ci to nenakopne???
devil811
31.12.13,10:18
No reinstal bol nevyhnutny a rychlost ventilatorov sa upravila po zadani default nastavani dosky v biose.