Simona123
23.12.13,13:02
Zdravím všetkých! Mám taký problém, som študentka a zakladám si s.r.o. ibaže som ešte nikde nepracovala ani som nemala s daňovým úradom nič dočinenia, teda mi nemožno udeliť súhlas správcu dane, pretože nie som daňovým subjektom. Teraz som si pozerala daňový poriadok a treba uviesť také čudné veci, že som na pochybách, či nemusím byť szčo, rada by som tou študentkou aj zostala (mám kopu spolužiakov ktori maju s.r.o a nie su živnostníkmi, len sa chcem uistiť). Ďakujem.

Keď nerozumiete otázke, tak na ňu neodpovedajte, nespadla som z mesiaca, na založenie s.r.o. potrebujem vyjadrenie od DU že nie som daňovým dlžníkom a to nedostanem, pokial nie som registrovaná. Tak sa pýtam ako sa mám registrovať bez toho aby som neklamala daňový úrad že si idem zakladať živnosť, keď to nemám v úmysle.
veronikasad
23.12.13,13:16
Simonka, na akej škole študuješ ? Lebo si mýliš hrušky s jablkami - živnostníka (fyzická osoba) s s.r.o-čkou (právnická osoba).
Možno bude lepšie, ak najskôr doštuduješ a potom sa budeš venovať podnikaniu. Alebo si nájdi účtovníčku, ktorá ti poradí ...

Založenie s.r.o-čky, ak to všetko chceš vybavovať sama, je náročný proces - nestačí len si prečítať daňový poriadok.

5. Vyžiadanie súhlasu správcu dane

Zakladatelia (spoločníci) v s.r.o. nesmú mať daňové nedoplatky. Neexistencia daňových nedoplatkov pre účely zápisu do obchodného registra sa preukazuje osobitným dokumentom, tzv. súhlasom správcu dane so zápisom v obchodnom registri. Správca dane, ktorým je daňový alebo colný úrad, vydá predmetný súhlas na základe žiadosti zakladateľa do 3 pracovných dní. Jeho vydanie nepodlieha poplatkovej povinnosti. Ak zakladateľ nie je daňovým subjektom (napr. osoba s trvalým pobytom mimo SR), stačí namiesto súhlasu správcu dane písomné čestné vyhlásenie o tom, že zakladateľ nemá povinnosť podľa osobitných predpisov. V tejto súvislosti je vhodné dodať, že prijaté opatrenie rieši iba nedoplatky na daniach. Iné nedoplatky napr. nedoplatky v zdravotnej poisťovni alebo sociálnej poisťovni nie sú prekážkou v založení eseročky.

Viac info :

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CFcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.sroonline.sk%2Fblog_clanok_ak o-zalozit-sro-postup-na-zalozenie-sro&ei=tGO4Uu6YA6Ha4wTgsYDwBg&usg=AFQjCNF9pzasAxzaftVy64vuLLiLND5UbQ&sig2=x6_0Sg7d4Qd3s6CbfS398A&bvm=bv.58187178,d.bGE&cad=rja
jslancik
23.12.13,13:46
ako píše veronikasad, nájdi si ty radšej účtovníčku, poradcu, tak či tak ju budeš potrebovať.

na vedenie sro nestačí iba vedieť čítať. opakujem, pýtaj sa kompetentných, čo si budú aj niesť zodpovednosť za svoje rady a postupy.
veronikasad
23.12.13,16:30
doplnenie príspevku
Simona123
23.12.13,16:39
To som chcela vedieť, ďakujem.
misomiso
23.12.13,16:49
Vazeni kolegovia, to je trocha trocha zvlastny level marketingu, co tu predvadzate. Zadavatelka isto vie, ze jestvuju specializovane firmy na zalozenie firmy, ako ak danovi poradcovia a uctovne firmy.

Teraz k otazke. Si si ista, ze ti DU nevyda toto potvrdenie, ak si nikdy neplatila dane? Podla mna by to nemalo s tym mat vela spolocneho, skratka but mas nedoplatky, alebo nemas nedoplatky, ak si nikdy nemala povinnost odvadzat ziadne dane atak logicky nemozes mat nedoplatky, ale to by podla mna nemalo by na zavadu tomu, aby to DU vydal suhlas so zalozenim eserocky.
veronikasad
23.12.13,16:54
Mišo, máš pocit že tu robím reklamu nejakej firme ? Ty si z prveho odseku jej príspevku pochopil o čo jej ide ? Ja teda nie ...Druhý odstavec doplňala neskôr.
Simona123
23.12.13,16:56
áno, som si istá, keďže mám v ruke oznámenie z daňového úradu, že mi nemožno vydať súhlas práve z tohto dôvodu, ale problém už mám vyriešený, presne takto som uvažovala aj ja, že ak nemám povinnosť sa registrovať, nemôže existovať ani daňový nedoplatok, lenže som si nevšimla ustanovenie v novele obchodného zákonníka ktoré pojenáva presne o tomto, hneď som to išla hľadať v daňovom poriadku...
misomiso
23.12.13,18:47
Ja som to nahodou pochopil,. pretoze prave pred tyzdom som na DU posielal ziadost o vydanie suhlasu, takze o tejto novej povinnosti celkom nahodou viem. Smutne na tom je to, ze ti, ktori sa poradenstvom zivia to nie len ze nevedia ale este sa takto osopia na zadavetelku otazky.
marjankaj
23.12.13,18:56
misomiso, považoval som ťa za trochu inteligentnejšieho.:confused:
Antonia Jendrišáková
25.12.13,09:19
veronikasad: dobrý úmysel býva vždy potrestaný. Žiať sú tu aj ľudia, ktorí nedajú odpoveď pre pomoc, le múdre poznámky. Oceňujem, že si chcela pomôcť.