pesko33
23.12.13,14:31
Mame namontovaní system DEK na vchodovych dverach a nas správca SBD chce aby sme si ho zaregistrovali podla zakona 122/2103Z.z .
Je to vôbec potrebne ? (poplatok cca. 200-300 Euro).
misoft
23.12.13,18:56
A to prečo? Veď systém DEK je "magnetický" kľúč - tam sa predsa nesníma ani odtlačok palca, ani tvár. Opäť si niečo vymýšľajú....
Poraďte im, že keď sa týmto zákonom oháňajú, nech si ho najskôr prečítajú!

Jedinými údajmi (predpokladám) pri tomto systéme DEK je - komu bol ktorý kľúč odovzdaný a kedy. Okrem toho - ak majú evidenciu nájomníkov - ONI musia sa držať zákona 122/2013 a nie vy.
pesko33
23.12.13,20:28
Vdaka za info.
V podstate zdielam podobny nazor. (ak by DEK-bol prepojení s kamerou ... tak by to bolo iné .... )
Správca SBD však tvrdí že sú v systéme "ked ze ide o digital" nasnímané a zaznamenávané údaje o pohybe ludí z paneláku.
Ono sú v systéme priradené k čislam klúčov mená najomníkov ,ale nemá k nim okrem zhotovitela , mna " to je domový dôverník" a SBD prístup vlastne nik.
A ja som už podpisal formulár o narábaní s osobnými udajmi..

KONTAKTOVAL SOM emailom UZ AJ ZHOTOVITELA tak uvidím čo na to odpovie on .
avalik
23.12.13,20:43
zákon 122/2013 slovo "certifikát" neobsahuje, správca má na mysli asi registráciu informačného systému - a tá stojí 20 alebo 50 eur.



u nás v dome sa čipy vydávaju na č. bytu, neskúma sa kto tam býva - len aby sa to mohla vyúčtovať spotreba čipov - každý byt dostal jeden čip, ostatné si platíme
nemám info, že by mal niekto možnosť sledovať "pohyb" ľudí v paneláku ... ale aj keby, čo keď jeden sused otvorí svojim čipom a vojdeme piati? ;)
fransisek-78
24.12.13,06:27
No ja neviem ale pokial pokial mam klasicky zamok a k nemu 100 klucov, tak vsetky su rovnake. Ak mam DEK a 100 klucov (cipov) tak kazdy kluc je jedinecny rovnako ako odtlacok prsta - staci sa propojit k riadiacej jednotke a viem presne kto kedy isiel ( ak viem komu patri ktory kluc)
misoft
24.12.13,08:13
fransisek - ujasni si, čo sú to osobné údaje! Meno a priezvisko nestačí na presnú identifikáciu osoby. Ja tiež môžem prísť niekam a prehlásiť, že som R.F. a buď mi uveria, alebo nie. Nepoznajú ma. Ale podľa dokladov by to zistili. A čipy v DEK kľúčoch - pche - nič nehovoriaci údaj. Identifikuje príslušnosť kľúča k snímaču. Kamery tam predsa nie sú, aby identifikovali osoby na základe tváre.
Preto odporúčam, prečítaj si, čo spadá pod osobné údaje!

>pesko33 - upozorni SBD, aby si poriadne prečítali zákon o ochrane osobných údajov a ujasnili si, čo pod osobné údaje spadá. Samotné meno a priezvisko nie je dostatočné na presnú identifikáciu osoby (viď časté prípady policajtov, ktorí zavreli osobu podľa MENA a neoverovali ostatné údaje - a mýlili sa v osobe!)
pesko33
24.12.13,09:31
ano avalik máte správnu poznámku - nejedna sa o "certifikat" ja som sa nepresne vyjadril. ide o registráciu do informačného systému - je registrácia potrebná ...?
pesko33
24.12.13,09:50
už som upravil - text (certifikát som vyhodil) vdaka za upozornenie.
misoft
24.12.13,09:54
A doplním poznámku - DEK nie je žiadny informačný systém..... je to elektrický kódovaný zámok s aktiváciou čipom.