maaato
23.12.13,18:23
DObry den,
objednal som si z firmy v CR klieste, ktore pouzijem vo firme ako spotrebny material, nakolko to budem pouzivat, ale teraz prichadza otazka ako mam zadefinovat a zdanit fa ktora mi bola poslana? Som platca dph a aj dodavatel je platcom dph, na fa mam len jednu sumu. Ako to mam samozdanit v alfe?? Vedel by mi niekto poradit?? Aky mam vybrat typ dokladu? Je tam len sluzba alebo tovar, ale ziadne z toho to nie, nakolko ak by to bol tovar, musisa to predat dalej ale taktiez to nie je ani sluzba..

Dakujem
KEJKA
23.12.13,17:45
je to tovar. Tovarom v súvislosti s DPH sú aj zásoby, materiál,.......
kn-alka
23.12.13,19:46
z hľadiska DPH je tovarom všetko čo je hmotné, t.j. tovar, zásoby, materiál, hmotný majetok
Chrusťa
24.12.13,13:38
Je to tovar tak ako píše aj kejka, účtovanie na 501/321. urobíš samozdanenie
Antonia Jendrišáková
25.12.13,08:58
Máš fa, ak si platiteľ podľa § 4 zákona o DPH máš nárok pri samozdanení aj na odpočítanie DPH, ak si platiteľ podľa § 7 nemáš nárok na odpočítanie DPH, máš len daňovú povinnosť.
marjankaj
25.12.13,09:07
Veď zákon o dph ani iné nepozná.

§ 9
Dodanie služby

(1) Dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru podľa § 8, vrátane
a) prevodu práva k nehmotnému majetku vrátane poskytnutia práva k priemyselnému vlastníctvu alebo inému duševnému vlastníctvu,
b) poskytnutia práva užívať hmotný majetok,
c) prijatia záväzku zdržať sa konania alebo strpieť konanie alebo stav,
d) služby dodanej na základe poverenia alebo rozhodnutia vydaného štátnym orgánom alebo na základe zákona.
maaato
13.01.14,20:15
oki,dakujem