dana9
23.03.06,15:02
Zúfalo prosím, či by sa nenašiel niekto znalý veci aby mi poradil s mojím problémom (riešenie som v existujúcich témach nenašla, takže "otravujem":o touto cestou).

Minulý rok mal známy príjem zo závislej činnosti od dvoch zamestnávateľov (výpoveď a nástup do nového zamestnania). Požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, ktorý všetko poriešil a myslel si , že má pokoj. Bohužiaľ, na poslednú chvíľu sa spamätal, že za minulý rok mal aj príjmy z prenájmu nehnuteľnosti - daň vychádza vo výške 5.287,- SK.
Neviem mu však poradiť, či postačuje, aby podal DP pre FO typu B, kde by priznal príjem z prenájmu, alebo to treba riešiť iným spôsobom :confused: ?

Budem strašne vďačná za akékoľvek tipy, ďakujem.

Prajem všetkým pekný jarný deň :)

dana
Zyka
23.03.06,15:02
Na jeho mieste by som podala dan.priznanie FO-B,kde by som priznala prijmy za prenajom, ale takztiez treba vycislit aj zavislu cinnost. Mozno by som podala opravne dan.priznanie, aby DU vedel, ze opravuje predchadzajuce....
Opravne DP sa podava do terminu podania.
Takto by som postupovala ja.
Katija
23.03.06,15:37
V prípade, že zamestnanec po vykonaní RZD následne podá DP, tak podľa § 32 ods.9 zákona 595/2003 Z.z. sa RZD vykonané zamestnávateľom bude považovať za podané daňové priznanie a podané DP zamestnancom sa bude považovať za opravné DP (ak bude podané do 31.3.2006), alebo za dodatočné DP (ak bude podané po tomto termíne.)
dana9
27.03.06,08:02
Ďakujem za pomoc, prajem pekný deň, :)

dana