peta333
23.12.13,18:42
zdravim, kolegyna bola odsudena k trestu odnatia slobody v trvani 8 mesiacov, kde sa vykon trestu odklada a urcuje sa skusobna doba 2 roky. ako to je,nesmie spachat ziadny priestupok, alebo sa jedna len o dalsie pripadne trestne ciny? resp. co by musela spravit aby trest nadobudol platnost? neviem ci som to napisala zrozumitelne , dakujem vam za odpovede . Peta
pepsikova
23.12.13,17:50
..nepíšeš, za čo bola odsúdená...lebo možností je veľa...ale - ak poruší podmienku, tak trest nadobudne právoplatnosť dňom porušenia a pôjde si ho odsedieť...skúšobná doba je čas nápravy..pokiaľ spácha iný trestný čin, podmienka sa tiež ruší a odsúdia ju podľa prislúchajúcich paragrafov..
erik555
23.12.13,17:51
a co? ma k priestupkom naklonnost?
peta333
23.12.13,17:59
..nepíšeš, za čo bola odsúdená...lebo možností je veľa...ale - ak poruší podmienku, tak trest nadobudne právoplatnosť dňom porušenia a pôjde si ho odsedieť...skúšobná doba je čas nápravy..pokiaľ spácha iný trestný čin, podmienka sa tiež ruší a odsúdia ju podľa prislúchajúcich paragrafov..
nafukala za volantom nad jedno promile
peta333
23.12.13,18:00
a co? ma k priestupkom naklonnost?
to nie len som chcela vediet ci aj priestupok do toho spada, lebo clovek moze aj nahodou, napriklad si nestihnut kupit listok na vlak alebo nejaku neumyselnu banalitu spravit
erik555
23.12.13,18:12
a co? ma k priestupkom naklonnost?
to nie len som chcela vediet ci aj priestupok do toho spada, lebo clovek moze aj nahodou, napriklad si nestihnut kupit listok na vlak alebo nejaku neumyselnu banalitu spravit
ja mam dojem, ze aj priestupok do toho spada. Tam, kde bude privolana statna policia...
pepsikova
23.12.13,18:53
nafukala za volantom nad jedno promile[/QUOTE]..

....keby som bola sudcom, zavriem ju!..a, iste už niečo vyviedla, inak nemáš dôvod rozmýšlať a zisťovať, čo sa stane, ak náhodou zase niečo..
dmc
25.12.13,18:16
a co? ma k priestupkom naklonnost?
to nie len som chcela vediet ci aj priestupok do toho spada, lebo clovek moze aj nahodou, napriklad si nestihnut kupit listok na vlak alebo nejaku neumyselnu banalitu spravit
Staci to vzdy spravne zladit - Tak bud si stihnem kupit listok na vlak a cestujem.......alebo si nestihnem kupit listok a Necestujem......... len tej znamej to akosi neladi .
misoft
25.12.13,18:34
a co? ma k priestupkom naklonnost?
to nie len som chcela vediet ci aj priestupok do toho spada, lebo clovek moze aj nahodou, napriklad si nestihnut kupit listok na vlak alebo nejaku neumyselnu banalitu spravit

Tomu sa vraví ľahkovážnosť a nezodpovednosť. Ale nie je to tragédia, pretože i tu existujú tri možnosti:

1) Kúpiť si lístok a počkať na ďalší vlak;

2) Nastúpiť, vo vlaku ísť za sprievodcom a zakúpiť si lístok u neho (verte - dá sa to!), ale samozrejme s prirážkou;

3) Nastúpiť bez lístka a dúfať, že ma nenačapú...., ale toto ja zavrhujem.....
marjankaj
25.12.13,19:01
A čo má presne napísané v rozsudku?

Požitie alkoholu je priestupok a nie trestný čin. §22/1e
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372
draik
25.12.13,19:40
Nafúkanie nad 1 promile je trestný čin, dtto aj odmietnutie dychovej skúšky (v tejto časti je priestupkový zákon fakticky obsolentný, keďže trestný zákon subsumuje tieto činy).