slavocka33
24.12.13,10:04
Zdravím priatelia,
prosím vás o radu. Kúpila som si cez ebay kabát z ovčej kože, ktorý mi predajca poslal DHL. Cena na proforma faktúre bola 28 USD. Colníkovi sa to nezdalo a DHL žiada odomňa doklad o platbe, splnomocnenie na zastupovanie v colnom konaní. Cena, ktorú som zaplatila bola 216,05 € vrátane prepravy. Prosím aká bude výška cla? Neviem to nájsť v colnom sadzobníku. Prosím poraďte čo mám robiť aby ďalšie moje výdavky boli čo najnižšie. Som súkromná osoba a chcem to výhradne pre moje používanie. Moja obrovská vďaka za pomoc. Ďakujem vopred všetkým. Slávka
misoft
24.12.13,09:09
slavocka33
24.12.13,09:17
Ahoj, ďakujem ale na stránke čo si mi poslal som konkrétne informácie nenašla. Prelustrovala som celý colný sadzobník a neviem si poradiť. Ak by niekto mohol po lopatisticky mi to objasniť budem neskutočne vďačná.
misoft
24.12.13,09:28
Podobná téma http://www.porada.sk/t120276-clo-pri-dovoze-z-ciny.html - pozri si o hodnotách tovaru vrátane poštovného.
Ale podľa toho - hodnota tovaru + poštovné presahuje 150€ - budeš platiť DPH 20% + clo 3-11% (to už musia určiť colníci).

Ale tu máš "čítanie" http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0_9D/OpenFile/NK_1001_SK.pdf?docID=mawFpRa5fGiHaJ64bBhyparDpY
slavocka33
24.12.13,09:40
S DPHčkou som sa už zmierila (mohla som povedať predávajúcemu nech dá hodnotu 140 USD a ušetrila by som) clo je proti tomu menší poplatok. Len sa bojím aby mi clo za koženný kabát z ovčej kože nevyskočilo na 30% zo základu. Toto by som potrebovala potvrdiť, ako to colník zaradí. Jedna kapitola sú odevy a jedna kože a výrobky z nich.
slavocka33
24.12.13,09:46
ja len dúfam, že koženný odev bude v tejto kategórii od 3-11% a nie vyššej. To by ma šoklo a práve toto neviem nájsť v colnom sadzobníku. Žiaľ sa mi to nepodarilo. Vieš mi to bližšie špecifikovať?
srska
24.12.13,10:34
šok môže nastať aj po otvorení balíku
slavocka33
24.12.13,11:02
Ako to myslíš prosím? Pripúšťam, že môžem byť prekvapená ale predajca je podľa feedbackov vierohodný. Skôr sa bojím toho vyrúbenia colného dlhu a verím, že to bude v tej hladine 3-11% zo základu tj. 216,05€.
vulxy
24.12.13,14:54
pravdepodobne ta vyzvu aby si im zaslala vypis z BU ,vypis z Paypal uctu aby im bolo jasne koloko to naozaj stalo....a oni potom urcia vysku cla+DPH+nejake sprepitne....u mna to tak vzdy prebiehalo ked ma stopli colnici za podozrivo nizku cenu...takze ty nic zistovat nemusis ...
slavocka33
24.12.13,15:21
rátam, že by som platila 70 € (clo aj DPH). Koža, kožušiny, usne sú v CS (colný sadzobník) uvedené s clom cca. 5% ale kabáty ako oblečenie až 12%. Nerozumiem tomu. Neviem sa dopátrať k tomu do akej kategórie sú zaradené kabáty alebo bundy z ovčej kože. Nechcem odpadnúť pri oznámení colného dlhu. Vďaka.