casflow
24.12.13,21:44
Ako je možné odlíšiť falošného zberateľa finančných prostriedkov na ulicy od pravého? Čo musí mať pri sebe? Je možné nájsť niekde na internete kto môže a kedy vykonávať zbierku? Ďakujem za postrehy :)
marjankaj
24.12.13,21:22
bodliak
24.12.13,21:28
Na ulici zásadne nikomu nič do kasičky neprispievam.

Viac verím projektom typu Dobrý anjel a individuálnym príspevkom konkrétnym ľuďom na konkrétny cieľ.
Peggynka
25.12.13,07:56
http://www.minv.sk/?povolenie-verejnych-zbierok
Momentálne im nefunguje stránka,kde je register zbierok,ale tu je kontakt,kde si to môžeš overiť:
http://www.minv.sk/?kontakty-64
Dotyčný musí mať pri sebe kópiu tohto povolenia a tiež by to mala byť zamknutá schránka.Mali by byť registrovaní aj na obv. úrade v mieste poriadania zbierky.Za nepovolenú zbierku je pokuta 6639€. Ak sa ti niečo nezdá,zavolaj políciu-overia to.
misoft
25.12.13,08:13
No môj názor: tí "zbierači", ktorí majú povolenia a kasičky - tí sú v podstate OK, ale čo potom? Vieš, ja neverím tým, ktorí tie nazbierané peniaze "obhospodarujú" - kam vlastne idú? Ako sa rozdeľujú? Koľko peňazí z celkovej nazbieranej sumy idú tam, kam majú? Nikde totiž nie je poriadne zverejnené, že toľko a toľko šlo tam a tam a ani spätná kontrola neexistuje.

Teda de facto - na začiatku sa to zdá, ako dobrý nápad, ale smrdí to - a poriadne. Preto nikdy neprispievam. Neverím, že moje peniaze idú tam, kam sú určené, ale niekomu na súkromné účty.
erik555
25.12.13,08:17
To oslovovanie na ulici, za ucelom penazneho prispevku, je pre mna, no ako to pekne nazvat...prinajmensom nevhodne!!! Ked uz chcu zbierat na ulici, tak nech si napisu na nejaky maly transparent, ze o co ide, ale aby zastavovali okoloiducich, tak to je podla mna drzost!!!
A navyse nemusim pripominat, ze ci tie vsetky vyzbierane peniaze do kasicky, idu na urcene miesto....naozaj nehodlam prispievat aj do sukromneho rozpoctu tej zbierajucej pani. Taketo zbieranie na ulici je pre mna velmi otazne!
lujza.j
25.12.13,10:31
mne je šuma-fuk či je pravý alebo levý...nedám nič ani cent!!!
marjankaj
25.12.13,10:35
Veď otázka neznela, či ty dáš alebo nedáš. Zadávateľ rieši iný závažný problém.