Petkop
25.12.13,11:45
Dobry den,

dal som to sice do rubriky podnikanie, ale nie je to celkom podnikanie, nevedel som to vhodnejsie zaradit.

Chcem sa spytat, mam doma kopu veci ktore nepotrebujem, ale dalsim ludom by sa urcite zisli, tak som rozmyslal nad zalozenim vlastnej internetovej stranky s bazarom.
Nejednalo by sa o komercny bazar ako inzertne portaly ktorych uz je plno na internete, ale cisto iba o moje veci ktore mam a potrebujem sa ich zbavit. O tejto stranke by vedeli napriklad moji znami, ktorym ju poslem mailom a mozu si pripadne vybrat zo sortimentu, alebo nahodni nalezcovia stranky na googli. Jednalo by sa teda o nieco ako susedsky garazovy vypredaj, lenze cez internet.
Moja otazka teda znie: Je to legalne takto predavat pouzite veci ktore mi v postate zavadzaju bez toho aby som mal na to zivnost? Doklad o kupe tychto veci samozrejme nemam.
Dalsou otazkou je, ci by bolo mozne to urobit formou e-shopu (stiahnem si free sablonu e-shopu z internetu a ulozim tam svoj tovar)
Prezrel som si diskusie na porade ohladom bazaru, videl som tam aj podobne otazky ako moja, ale odpoved som zial nenasiel, vedeli by ste mi poradit? Dakujem.
Ice dive
25.12.13,11:07
no záleží od toho akým štýlom budeš dané veci predávať.... napr. ak predávaš svoje staré nepotrebné veci, jedná sa o príležitostnú činnosť, ktorá sa neopakuje... t.j. môžeš na to využiť aj stránky ako bazoš a pod... avšak ak už ideš zakladať kvôli tomu stránku... ťažko niekoho presvedčíš, že sa jedná o jednorázovú náhodilú neopakujúcu sa činnosť... keď na to chceš použiť ešte aj šablónu z eshopu... skôr to zaváňa podnikaním bez oprávnení...
arizona
25.12.13,15:43
Neverim, ze by si predaval iba pouzite veci, ktore mas doma a nepotrebujes ich...

Asi vsetci mame doma dost nepotrebnych zbytocnosti...ale zakladat kvoli tomu web stranku a predavat ich vo velkom ? :O

Neviem, o ake veci sa jedna,ale to by si musel sakra lacno predavat,aby si nasiel zaujemcov,lebo dnes si ludia radsej kupia nove veci,ako kupovat pouzite, bez zaruky...

Na nete najdes vela bazarovych stranok, preco nenapises inzeraty tam? Pre nekomercne inzeraty byva zadanie inzeratu zdarma...