lml
25.12.13,16:05
Prosím viete niekto, ako je to s chránenými pracoviskami, ktoré získali štatút CHP alebo CHD pred 1.májom 2013. Strácajú takéto CHD a CHP svoje postavenie chránených dielní a pracovísk po 31.dcembri 2014???
Totižto teraz som natrafila na prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. mája 2013 (§ 72t ods. 9 zákona o službách zamestnanosti) a vôbec nikde sa o tom neviem dočítať viac. Podľa daných prechodných ustanovení postavenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska, ktoré úrad priznal pred 1. májom 2013, sa považuje za postavenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska podľa tohto zákona, až kým úrad neprizná postavenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska podľa tohto zákona, najdlhšie do 31. decembra 2014.

Prosím poraďte mi, ak o tom niekto niečo viete. Mám totižto takéto CHP a teraz neviem, či mám nanovo požiadať o priznanie postavenia CHP, alebo nie. Najhoršie je, že v priebehu roka som viackrát komunikovala s uradníčkou z USVaR, ktorá má naše CHP nastarosti a vôbec na nič v tejto súvislosti ma neupozornila.
Vopred ďakujem
M3G
30.12.13,19:49
Osobná skúsenosť:
Zachovanie postavenia CHP a CHD je v kompetencii jednotlivých Úradov práce. Pokiaľ máte priznané CHP alebo CHD a nedostali ste od nich žiadne stanovisko, postupujete podľa prechodných ustanovení, t.j. zostáva Vám priznané CHP alebo CHD až do konca roka 2014, resp. dovtedy, pokiaľ Vás oni nevyzvú.

Po tomto dátume Vám napr. preklasifikujú CHD na CHP, ak nesplníte do konca roka dané podmienky na pokračovanie činnosti CHD. Taktiež si treba dávať pozor, ak máte CHP a poskytujete náhradné plnenie, pretože poskytovanie náhradných plnení CHP je už výrazne obmedzené.
lml
02.01.14,19:08
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď už tomu rozumiem viacej.