spanok
25.12.13,18:55
skôr mu stačila jedna teraz jednu o 21°° o 3h je hore musi dalšiu,lekár nepovie nič čí to môže alebo nemôže .Bojím sa že mu to môže uškodiť ,ale bez liekov nezaspí-a to má ešte antidepresyva od psychiatra ??????????
buchač
25.12.13,18:03
manžel beie na spanie hypnogen už 7 rokov

Bod 4.1. a Bod 4.4. sú dôležité ....
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/hypnogen-spc-10448.html


To spomínaný lekár je asi potom na inom materiály ...
kopretinka
25.12.13,18:11
prečo chodí spať o deviatej? veď nech ide neskôr....
lujza.j
25.12.13,18:15
to som sa aj chcela opýtať???
buchač
25.12.13,18:51
TOTO je téma pre iných odborníkov ...
...a diplomovaných v oblasti špecifického zamerania ...
lujza.j
25.12.13,18:56
no do neba volajúca..oná.....je už skutočnosť, že 7rokov.....!!!a potom, že niekto kontroluje predpisovanie liekov.....ja som si chcela minule v lekárni kúpiť ricinový olej a kukali na mňa ako keby som chcela otráviť pol dediny...a tu niekto 7 rokov predpisuje niekomu oblbováky ????!!!!
kopretinka
25.12.13,19:04
veď ten doktor z neho spravil narkomana....
lujza.j
25.12.13,19:07
no nechcelo sa mu riešiť nespavosť....takto má pokoj flákne mu hypnotiká a hotovo...to je hnus...
vulxy
25.12.13,19:40
ked uz 7 rokov tak urcite uz nezabera....viem o com hovorim ja som na Hypnogene fungoval tiez par rockov....pravdaze nie kazdy den ale ked som potreboval na 100% sa vyspat(niekedy aj tyzden vkuse)....po case to prestane mat ucinok....teraz to kombinujem so Sanvalom 1mesiac Hypn...dalsi Sanval,a ten Sanval sa mi javy ako ovela lepsi,ucinnejsi ...sice hlavna zlozka je ta ista...........ale ja som(pomerne)zdravy nemam ziadne problemy ako tvoj manzel tak neviem posudit ci by to u neho zabralo... ale skusit sa to da....
vulxy
25.12.13,19:46
lekary nemaju cas na take banality ako pacient...viete si predstavit ake to je vycerpavajuce kazdy rok strajkovat...to cele pripravit
pankratz
25.12.13,19:54
Pacienta po porážke by mal mať v dispenzári neurológ a mal by k nemu chodiť na pravidelné kontroly.
erik555
25.12.13,19:59
vyzera to na dalsieho srandistu, ktory zaklada dalsiu podivnu temu! ...a este nick "spanok" :D
Indeed
25.12.13,20:12
akopovedal jeden Vietnames, je to podo-zrive...
tictac7
25.12.13,20:13
horšie než srandista, prišiel, nadhodil, odišiel, viac nepríde.... a ešte aké super zaradnie, že o stránke Porada - ná nech každý hneď vidí, na čom fičaať.
spanok
26.12.13,12:21
pan erik555 toľko ste mal asi známok v škole- môj manžel je ochrnutý a nieje to žiadná sranda ,on chce spať aby nemal bolesti ,až sa Vám nepáči môj nik ta je mi Vás ľuto !
spanok
26.12.13,12:44
ďakujem všetkým za odpoveď ,poviem vám len toľko som z okresu Malacky :a tu isť k lekárovi je umenie hlavne na peňaženku ,k neurológovi objednat=10er. a čakať 2-3mesiace -potom nepride sanitka vy musite zaplatiť pokutu že ste neprišli na zadaní deň a tak znova, manžel prejde zopár metrov mojou pomocou, obvodný lekár ho ani neprezrie a ani správu od odbo.dr.nečita neho to nezaujíma -ja som sa tu chcela obrátiť na odbornika !Prepáčte až vás to poburylo ,nemám 20ani60 už len to že viem napísať na tento stroj ???!!! Bože ľudia kde sa stratila ochota ,podpora,porozumenie,??? Všade iba samé sebectvo a závisť.Aj já doprajem -majte také trápenie-skuste!!!!
spanok
26.12.13,12:50
kopretinka to viem ale aby žil musi brať r:16liekov +kapky od psicho o:10lik.+kap v:22lik +kap. plu na spanie o24°° od bolesti ktoré prd zaberaju
lujza.j
26.12.13,13:50
no to že sme sa tu pozastavovali nad 7-mimi rokmi užívania daného lieku je snáď logické, alebo nie?nik nemá vešteckú guľu a nevidí to odkiaľ ste a koľko máte rokov....toto nie je medicínske forum....takže asi iba ak zmeniť lekára-rov, ísť to skúsiť do najbližšieho väčšieho mesta...ak je to možné....
kopretinka
26.12.13,14:03
tu sú odborníci-účtovníci,lekár len jeden,akého zamerania neviem....
Pepa
26.12.13,15:14
Aj keď niektorí budú mať môj príspevok v paži, nedá mi : vážení, prečo reagujete na niečo, v čom neviete poradiť? Prečo máte niektorí blbé poznámky? Načo je to dobré? Zadávateľka je evidentne v psychickej nepohode, pretože má v rodine problémy a snaží sa ich za každú cenu vyriešiť resp. pomôcť svojmu najbližšiemu. Je pravda, že porada nie je tá správna stránka na vyriešenie takýchto problémov, ale to sa dá povedať slušne. Pekný večer všetkým.
pepsikova
26.12.13,16:57
...nepraj nikomu, čo nechceš, aby robili tebe!..poznáš to!..prídeš na prvú stránku, ktorá ti padne pod ruku a riešiš!..odpovede dostaneš podla zadania a nepáčia sa ti!..dobre!..nemáš 20, ani 60, tak isto vieš, že zdravotný stav sa nelieči na internete,zvlášť, ak tu nie je neurológ po ruke 24 hodín a denne..a isto vieš, že každé lieky sú aktuálna tak 2 roky a isto to vie aj tvoj manžel a tiež aj to, že pokiaľ sa mu nevidí lekár, je možnosť zmeniť ho..aj v Malackách,aj v okresoch okolitých, no a že to niečo stojí, tak to všade, nie iba u vás!..ak sa ti konanie lekára nevidí, isto vieš, kde sa sťažovať!..tu od nás chceš ochotu a porozumenie?..a čo chceš od svojho obvodného lekára?..stav, ked tvoj manžel prejde pár metrov s tvojou pomocou nie je "čerstvý", isto je to už dlhšie a neviem, prečo tu riešiš bezohladnosť,ked na to je lekár!..chyť ho pod krkom, zatras a za tých 10€, čo mu zaplatíš do vrecka, nech lieči..ak nie, sťažuj sa..a môžeš aj na to, že ti nedal potvrdenku a neodviedol dane!..
lujza.j
26.12.13,17:23
prepáč, ale keby sa jednalo o jedného z mojich rodičov...tak by som začala hladať riešenie oveľa skôr...
spanok
27.12.13,14:34
korela, ďakujem za pochopenie ,viem že by bolo dobré zmeniť lekára-ale žiaľ -neni takej možnosti všetko jeden plevel: Prosím všetkých !!--nech prestanú komentovať môj príspevok ,hladala som pomoc odbornika ,neviem to z pc. tuto str. som nsšla náhodou ,aspoň som zistila aký ľudia súú .Já nechodim po obchodoch ,po súsedách nestariem sa do nikoho ,pc.nám kúpili deti aj ho platia ,ale vidím čítam koľko je hlupákov a neprajníkov v našej drahej Vlasti Slovenskéj .Ako som už písala ,nemám20r. ani60 r. už ide 70tka manžel 7 r. navyše . Ešte ráz -!!!! ďakujem a PROSIM nereagujte už na moju správu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§
vlado 33
27.12.13,18:51
Nedá mi neodpovedať: v poslednej dobe sa množia príspevky, kde ľudia žiadajú o odbornú pomoc ktorá nie je v možnostiach tejto porady. Ale za to sa im ujde dávka výsmechu a ponižovania zo strany poraďákov. Pýtam sa prečo? Veď otázku zadali správne do témy zdravie. Viete seriózne odpovedať na tému zosratý čokl, tak kde je problém? Viem zo svojich skúseností, že lekári si dôchodcov prehadzujú ako horúci zemiak a známosti a úplatky nie sú ničím novým. Možno sa mýlim ale takýto ľudia sú podľa mňa„ bez známosti určený na odpis“. Pomohla by na tomto fóre aspoň psychická podpora, ktorá dodá človeku silu, nie hlúpe poznámky viď príklad erik555. Prajem ti aby si si užil starostlivosť o postihnutého, ...ty niekto. Zapamätaj si, raz si hore a raz dole. Kľudne mi dávajte neužitočné, mám to v paži.
pepsikova
28.12.13,04:38
..hm!..no, nedá mi nereagovať!..kde je sebaúcta zadávateľov takýchto tém voči sebe?..vari si starší človek, ktorý práve objavuje, čo dokáže internet , môže myslieť, že na nete nájde všetko?..dokonca aj lekársku pomoc presne pre svoj zdravotný stav?..okrajovo možno áno,ale to by musel zabehnúť na stránky, kde radia lekári!...ťažko si nájde pomoc na stránke, ktorá má na titulke účtovnícke témy!!...nuž a podla toho sú aj reakcie!..
..a tá úcta voči sebe-nuž, ak mám problém s lekárom, ktorý si ma pohadzuje ako horúci zemiak, kde je problém otvoriť si ústa tam?..je to strach, že ten lekár "zavolá" kolegom a poohovára dotyčného pacienta, alebo strach z toho, že "inde" ma to bude stáť o 10€ viac?...alebo strach , že "z očí do očí priamo lekárovi vynadať" sa nepatrí?...alebo čo to je?..ak jeden, dvaja, traja pacienti dovolia lekárovi, aby sa im nevenoval, ako treba, potom to ten lekár využije a taký bude jeho prístup k ostatným a potom nám už iné ani nezostane, len vyplakávať na nete!..
..hlúpe poznámky, ako píšeš, určite nie sú výsmechom ,skôr by sa zadávateľ mal zamyslieť, či naozaj je internet tým správnym miestom,aby tu riešil svoje neduhy a ak sa tak stane, musí očakávať aj iné reakcie, než len "mastenie svojho ega a svorné nadávanie na lekársku starostlivosť!... vymadať poraďákom za to, že neradili presne, ako chce dotyčná, to je najmenej, znesú všetko, aj horšie nakladačky tu už dostali,ale ak to vezmeme z opačnej strany, ruku na srdce, kolkí z poraďákov obišli túto tému s tým, že zadávateľka nech si hubu otvorí u lekára, na priamom mieste a nie tu žiada nemožné- lebo nemožné robiť nevieme!..
BXLmiami
28.12.13,05:36
Dobré ránko,na toto z hľadiska odborného určite nebudem reagovať a určite sa nebudem pozastavovať nad 7 rokmi bratia Hypnogenu.Evidentne sa jedná o pána,blížiaceho sa k 80 rokom po viacerých mozgových porážkach s ťažkým postihnutím a bolesťami,ktorého pri akom takom živote drží kokteil 16 liekov a netuším prečo z tých 16 liekov zrovna tento jeden všetkým vadí.Je to vybalansované,pán spí 6 hodín,čo je akurát.Pokiaľ potrebuje meniť liečbu tak tam bude ťažko kompetentný obvodák a tiež ambulantný neurolog,skôr by som sa obrátila na ambulanciu bolesti,ak má bolesti tak zrejme morfínové preparáty.Natvrdo napíšem že pán je vhodný na hospicovú starostlivosť ktorá v tejto krajine nefunguje.Držím prsty rodine,ale v tejto situácii obvinovať akéhokoľvek lekára absolutne nie je na mieste.Za to,že nefunguje starostlivosť o starých,chorých a hospicová starostlivosť lekári naozaj nemôžu.
Pepa
28.12.13,07:12
Pane Bože, Pepsíková - tvoje komentáre sú hlúpe a úbohé. Pani hľadá pomoc, to že natrafila na nesprávnu stránku - no a? Väčšie somariny sa tu riešili. Mohla by si prestať poučovať? kritizovať? A prečo kričíš? Nezvyknem reagovať na takéto komentáre, ale nehnevaj sa ...... tu sa nereagovať jednoducho nedá. Ak nevieš dotyčnej pomôcť, nechaj ju na pokoji. Má trápenia viac než dosť a takéto komentáre jej určite nepomôžu. Pekný deň.
alaya1
28.12.13,08:42
No, podla niektorych tu temy o zdravi a pomoci chorym nepatria, podla mna, tu tiez nepatri varenie kavy, posielanie virtualnych horaliek, zdrobnelinkovanie osloveni, to je take uprimne,podkladanie vedierok a pod. Mne je zase z toho nevolno, ale som to nikdy nekomentovala, aj ked mi to dvihalo tlak a zaludok.
Zjavne komentatori tejto otazky ani netusia, co tito ludia prezivaju a potrebuju sa niekde odreagovat. Pepa mas uplnu pravdu. Ak je toto verejne forum, preco sa kritizuju ludia za to, ze si tu zadaju otazku, na aku potrebuju odpoved, ak su tu debaty rozneho zamerania.
pepsikova
28.12.13,09:36
...mohli by ste , vy dve najmúdrejšie, prejsť do iných tém tém o zdraví, kde zadávatelia chcú odpoveď hneď, okamžite a rýchlo ?..nájdete tam kopu dobrých rád od naozaj dobrých poraďákov-a čo sa stane?..zadávateľ nechce nič počuť, len svoju presvedčenosť o svojej pravde a všetko ostatné je brak!..alebo si len kráti dlhú chvíľu!..a kto to potom odnesie?..dobrí radcovia, ktorí sa práve "netrafili" do nôty zadávateľovi,pekne sa na nich nakydá a navyčituje, že "to nie je to, čo sa práve chce"..a mimochodom, akákoľvek kombinácia slov zo zadávateľkinej témy ma nevyhodila na poradu,ale prevažne na zdravotnícke fóra..takže, ak vám je zo mňa grcno, prosím!..
..neviem, či pomôže zadávateľke, ak sa ospravedlnám-ale ja sa nemám za čo..
Pepa
28.12.13,09:45
Ach jaj ........ chúďatenko.
alaya1
28.12.13,09:50
Pepsikova, trocha nadhladu na nazor inych by ti nezaskodil.
Tak skusim drobnelinkovat, kavu a horalky podavat, kolace ponukat, snad si o mne mienku napravis :) :) velmi mi na tom zalezi :)
alaya1
28.12.13,10:06
Myslim, ze zadavatelka sa pyta, ci pacientovi to davkovanie neuskodi, aspon je to v otazke.
vycerpavajucu odpoved dala BXL miami
evuš
28.12.13,12:43
Ufff...no...nekomentujem debatu...
Určite by som zvážila návštevu iných lekárov !!! Ak máte deti, ktoré vás oboch ľúbia, nech pomôžu!!!
Držím Vám päste !!!
korela
28.12.13,12:56
Keby sa sem nick spanok ešte vrátila, tak iba uvediem, že BXLmiami je lekárka a teda najviac povolaná jej podať odpoveď z medicínskeho, ľudského a spoločenského hľadiska.
Ja ešte skromne pridám, aby si mohla pani trochu vydýchnuť a obnoviť svoju vlastnú silu, že by bola cesta umiestniť manžela na geriatriu, možno by sa aj v nemocnici prehodnotili nejaké lieky. Poznám iba jednu a tá je v Bratislave v Podunajských Biskupicicah. Ležala tam mama, pookriala pri lekároch, pracujú tam aj rádové sestry, ale nie je jednoduché tam pacienta umiestniť. Treba sa pokúsiť.
Mali sme to blízko, chodili sme za ňou každý deň, aj s jedlom, títo pacienti sa ťažšie dostanú do parku, ale k dispozícii sú pekné balkóny, kto je mobilný. Personál výborný. Už iba primár je výborný človek, aj ostatní lekári, ak je tam ten, ktorý bol.
mareko
28.12.13,13:37
"Prečo máte niektorí blbé poznámky?".....lebo sú tu takí, čo musia na všetko odpovedať a to za každú cenu :-( a tvária sa, ako by im Porada patrila. Trápne a smutné.
mareko
28.12.13,13:58
spanok, plne ťa chápem, nie si sama koho rozladili odpovede niektorých poraďákov. Nemusíš sa tu nikomu ospravedlňovať, nakoľko si nikomu nič neurobila ani neublížila, neponižuj sa.
vlado 33
28.12.13,14:31
Pani pepsikova: nemohol som skôr reagovať, pracujem aby ste Vy dôchodcovia mali príjem na zaslúženom odpočinku. Nie je pravda, že si krátim voľnu chvíľu kritikou poraďákov ale nepáčia sa mi reakcie na tak beznádejnú situáciu v akej sa ocitla zadávateľka. Takto som už reagoval niekoľko krát a budem aj naďalej. Chodil som vypomáhať do takejto rodiny a verte, nie je to žiadna slasť. Stará pani 50 kg sa 15 rokov starala o svojho manžela po porážke, jej smrť bola pre ňu vykúpením. A dobrí poraďáci? Väčšina je preč, ostalo len ..... , okrem účtovníkov.
pildo
28.12.13,15:57
vela ludi hlada riesenie v tabletkach, ktore vela krat viac ublizia, ako pomozu. kolko ma pan manzel rokov? viete o tom, ze priroda (ak ste veriacia, tak Boh) nam daroval jednu mocnu rastlinku - konope alebo inak marihuana. a tato rastlinka ma zazracne ucinky. okrem toho, ze dokaze liecit smrtelne formy rakoviny aj v terminalnom stadiu, zlepsuje stav ludom s roztrusenou cukrovkou a pomaha pri takmer kazdej chorobe, funguje zaroven aj ako jedno z najlepsich prirodnych antidepresiv. plus existuju odrody, ktore su urcene presne pre ludi, co maju problem so spankom. v rodine mame tazko choreho clena, ktory mal tiez problemy so spankom. prakticky nemohol spat a teda bol stale unaveny, nemal energiu na liecenie. pomohlo mu, ked si kazdy vecer zapalil jedneho maleho jointa.

aby ste vedeli, marihuana je demonizovana pre to, ze ohrozuju miliardove zisky farmaceutickych firiem, nie pre to, ze je to droga. ak by islo o skodlivost alebo navykovost, neexistoval by stav, ze na kazdom rohu si mozeme legalne kupit ovela tvrdsie (alkohol je tvrda droga, ktora trvalo zabija mozgove bunky a vazne poskodzuje vsetky zivotne organy v tele, nehovorim o mnozstve psichyckych chorob, ktore sposobuje) alebo navykovejsie (na nikotin je podla odbornikov podobna zavislost, ako na kokain. avsak tabak neuabija len miliony fajciarov rocne, zabija aj nefajciarov cez pasivne fajcenie) drogy, ktore priamo zabijaju a nicia rodiny, zatial co marihuana je demonizovana a za 5000 rokov co sa konzumuje neumrel na jej dlhodobe uzivanie ani jeden jediny clovek. rovnako ako na predavkovanie (co sa o alkohole a tabaku povedat neda).
vulxy
28.12.13,18:07
tak-tak...ja by som v tej situacii v akom su, nepremyslal ani 2 minuty ....
vlado 33
28.12.13,18:31
Prosím Administrátora o odstránenie bodov užitočné. Nič užitočne som tejto nešťastnej osobe neporadil. Pildo, marjankaj asi ste si zmýlili fórum.
alaya1
28.12.13,18:44
Nezda sa ti, ze tu otvorene propagujes v nasom state zakazanu drogu?!!
buchač
28.12.13,18:49
Nooooo ....

Nejde ani tak o propagovanie marišky .
Mne skôr vadí laickosť a nevedomosť problematiky ...
Pildo povedal síce " A " , no zabudol doplniť aj iné písmená abecedy ...
...a je úplne jedno , či spomína marišku , chlast alebo cigy ...
alaya1
28.12.13,18:51
mas pravdu, ale ze to takto verejne propaguje, no, podivne,
alaya1
28.12.13,19:31
Ide hlavne o to, dodrziavat zakony statu, v ktorom zijeme. Ci su dobre, ci nie, posudi kazdy sam, moze sa pokusit o zmenu, volbami. Kto chce legalne hulit, moze ist tam, kde je to dovolene. Videla som par mladych ludi, v peknom stadiu zavislosti, no, az take "zdrave" to zase nie je.
kopretinka
28.12.13,19:33
marihuana je niekedy JEDINÝ prostriedok,ktorý zaberá na bolesť......
alaya1
28.12.13,19:35
v danej otazke ide o liecenie nespavosti.
kopretinka
28.12.13,19:40
alaya,marihuana pomáha aj na iné veci.....parkinson,lupienka....google ti to nájde......
alaya1
28.12.13,19:43
Napisala som len, ze prispievatel propaguje zakazanu drogu, k ucinkom som sa nevyjadrila, ani to tu nebudem rozoberat.
Google nepotrebujem, mam uzivatelov v pravidelnej pracovnej opatere.
vlado 33
28.12.13,19:44
Za svojich 50 rokov čo som na tomto svete, som sa zo žiadnou nelegálnou drogou nestretol. Nepoznám človeka, ktorý by ju ponúkal. Tak si neviem predstaviť ako by sa k tej droge chorý človek dostal. Čítal som o účinkoch marihuany a máš celkom pravdu, ale je to zatiaľ nelegálna droga.
alaya1
28.12.13,19:47
No, davas to rozkazom? Hm..otazka je o indikovanych liekoch na nespavost.
Kvaka
28.12.13,19:51
Marihuanu chcela strana SaS u nás zlegalizovať. Myslím, že je to ako s alkoholom. Ak niekto bude mať v sebe gény závislosti, môže byť závislý aj od jedného aj od druhého. Liečia sa aj alkoholici. V malom množstve je alkohol prospešný, to píšu aj lekári, myslím si, že rovnako aj marihuana.
kopretinka
28.12.13,19:51
alaya,prečítaj si ten rozhovor,čo dal link marjankaj.......
alaya1
28.12.13,19:54
Kopretinka, myslim, ze mam o tom nacitane dost. Tu neide o to tie dohady a nazory, ale o to, co pise zadavatelka. Mozno si toto tu precita a bude zhanat marisku , ze pomoze. Ved je to nepovolena droga. Nechapete, co jej radite?
vulxy
28.12.13,19:59
a kdo to tu propaguje???....to neni propagacia ale riesenie pre pana aby ten jeho stav bol znesitelnejsi....
kopretinka
28.12.13,19:59
mi jej nič neradíme,my len debatujeme.
alaya1
28.12.13,20:00
tak debatujte dalej...debatnici.
lujza.j
28.12.13,20:04
ved to rastie kade-tade....po záhradách zablúdené semeno....
alaya1
28.12.13,20:06
Tema je k otazke, tak si zalozte temu a tam dabatujte, tato pani hladala odpoved, ci indikovane lieky panovi neskodia.
Ucinky marisky, a inych drog su mi zname ako psychologovi a to dostatocne.
Navadzate ju svojou debatou k zabezpeceniu a uzivaniu tejto zakazanej latky.co je v nasom state protizakonne, o to tu ide.
Kvaka
28.12.13,20:09
Zadávateľka písala, že dotyčný pán berie aj niečo od bolesti a"prd zaberá". Škoda, že sa nepovoľujú u nás liečivá z konope, morfium, to dávajú, pritom je oveľa nebezpečnejšie.
alaya1
28.12.13,20:12
Poradte jej teda dovolene latky a nie takto verejne nabadat k zabezpecovaniu a podavaniu zakazanej latky, keby bola aj najsamlepsia, ked je protizakonna.
lujza.j
28.12.13,20:17
alaya1
28.12.13,20:19
Poradila jej tu doktorka mediciny. myslim dostatocne a fundovane.
vulxy
28.12.13,20:22
dovolenych latok maju doma plnu spajzu a ako dopadly???
Kvaka
28.12.13,20:25
Hej, doktorka poradila, ale tam v tej ambulancii bolesti sa predpisujú morfínové deriváty. Iné sú žiaľ, u nás nepovolené. Dosť je o tom konope aj tu http://www.aktuality.sk/clanok/182075/juraj-droba-marihuana-pre-chorych/. Ja osobne by som morfíny odmietla, mala som možnosť ich chvíľu dostávať.
alaya1
28.12.13,20:28
Kvaka, ten clovek berie 16 druhov liekov, plus nejake kvapky, ma aj psychiatricke diagnozy. Vies, ake by to malo ucinky a nasledky toto kombinovat? Ja som len napisala, aby tu nepropagovali zakazane latky.
verim len, ze pani najde odbornu pomoc aku potrebuje a tu sa prisla len vyrozpravat z trapenia.
lujza.j
28.12.13,20:34
no keby som ja brala 16druhov liekov...čaj by mi už asi neublížil....
vlado 33
28.12.13,20:49
Všetko OK, neviem si predstaviť starého pána akou formou aplikuje marišku. Manželku ako to nakupuje, kde a ako. Erik555 čo také zaujímavé si napísal do tejto témy, že ťa tak rýchlo zlikvidovali? Nestihol som si to pozrieť.
lujza.j
28.12.13,20:50
tiež mám v rodine človeka čo má problém s nespavosťou....či by bol prístupný na čaj :rolleyes:
lujza.j
28.12.13,21:00
Jak se léčebné konopí aplikuje:

vaporizace
kouření
masti, mýdla
čaj, odvary
přísada do lázně, do obkladů
pojídání semínek, oleje vnitřně
Anik
28.12.13,22:44
vlado33 - na odpovedi od erik555 zhruba v strede si klikni na + zobraziť viac a jeho príspevok si prečítaš
vlado 33
28.12.13,22:58
Nejde mi to, možno ma chce niekto ušetriť pred zvýšeným tlakom.
spanok
29.12.13,08:49
pepsikova : poprosila som aby ste prestali riešiť môj problém ,také rady a nerady nepotrebujem ,OPAKUJEM!!!!!: hladala som odbornika, ,poradcu lebo nikto nechce zmeniť jeho liek (-to mu stači zaspií aj tak!!!) viete že než napíšem jeden článok tak tu sedím a pozerám ako sova do hodin?banujem že som tu hladala riešenie a odpoveď.Prosím všetkých ......nereagujte na môj príspevok-otázku-
veronikasad
29.12.13,09:12
Ak nechceš pokračovať v tejto téme, cez tlačítko nahlás pri prvom príspevku (trojuholník s výkričníkom) požiadaj moderátora o uzamknutie témy.
spanok
29.12.13,09:13
to myslíte za Dzurinda je Šaman alebo BOH ????? ubožiaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chudíková Katarína
29.12.13,12:04
my sme s našou mamou mali podobný problém. Vyriešilo sa to kardiostimulátorom, ktorý jej dali pol roka pred jej skonaním. Tiež sme sa pýtali, prečo to lekári neriešili počas jej života a keď jej mohli skvalitniť život, pretož po hypnegene bola mimo a niekedy nevedela, čo robila po prebudení. Trvajte na zistení príčiny nespavosti a riešení tohto probolému. Po siedmich rokoch už určite nezaberá, iba škodí.
pildo
29.12.13,13:17
a co zavru ti hrdinovia deda s porazkou za to, ze fajci bylinu? ja byt nimi, tak ani nerozmyslam. vypostovat to vedia aj zadarmo, je to priroda, neskodi to a mozu z "odpadu" vyrobit mast, co pomaha od exemov az po bolest chrbta.
pildo
29.12.13,13:35
alaya1 aj alkohol bol ilegalny a dnes ho moze pit kazdy, dokonca aj ti, co by ho este pit nemali. ilegalnost je podla mna len otazkou casu, podla mojho nazoru je zakazovanie marihuany protiustavne, kedze alkohol a tabak su legalne. Ustav SR ma jeden clanok, ktory hovori o tom, ze kazdy clovek ma pravo na zdravotnu starostlivost, teda minimalne na lekarske pouzitie je zakazovanie marihuany protiustavne. dalsi clanok hovori o tom, ze trest musi zodpovedat spolocenskej hrozbe. lenze marihuana nesposobuje ziadnu spolocensku hrozbu, co by bola horsia, ako hrozby co vyvolava alkohol a tabak. v tomto sa da tiez napadnut zakaz na Ustavnom sude. kedze su alkohol a tabak legalne, aj ked sposobuju miliony umrti rocne po celom svete, nehovorte mi, ze ide o rizika sposobene s uzivanim drog, najma v pripade, ak sa jedna o rastlinu, na ktoru mame vyvinute mozgove receptory (to znaci, ze ju konzumujeme tisicky rokov a nas mozog sa tomu prisposobil).marihuana je zakazana z viacerych dovodov. prvy je, ze otvara ludom oci a meni ovce na normalnych jedincov (cast uzivatelov ale osprosti, ale to robi aj legalny alkohol a nik preto nezatvara vyrobcov a konzumentov alkoholu ako vrahov). takze dokazal som, ze statu nejde o skodlivost, lebo ovela skodlivejsie drogy je mozne kupit na kazdom rohu. avsak kto by trpel, keby bola marihuana legalna? v provom rade farma firmy, ktore by prisli o miliardove zisky z liecby rakoviny, prisli by aj o zisky z antidepresiv, liekov na nespavost, analgetika a vela ineho. stat nema ziadne pravo zakazovat rastlinu, ktora tu je tisicky rokov a este donedavna bolo jej pestovanie prikazane zakonom napr. v USA.
pildo
29.12.13,13:36
pozri si tento film o cloveku, ktory zachranil 40+ ludi pred rakovinou, niektorim davali lekari len par hodin zivota (googlit Run from the cure - Utek pred liekom): http://www.youtube.com/watch?v=3VdVDZiBQtI
pildo
29.12.13,13:40
v nasej krajin je na vrchole prava Ustava SR. a jeden z clankov Ustavy hovori o tom, ze kazdy obcan ma pravo na zdravotnu starostlivost. ak nepomaha standardna medicina, je tu priestor aplikovat alternativnu medicinu - marihuana je v nasom state legalna (podla ustavy) na medicinske pouzitie, aj ked v zakonoch to nie je. lenze zakony musia splnat Ustavu, ktora im je nadriadena.

tu je nieco o nespavosti a marihuane:
Nespavosť - insomnia

Insomnia je porucha spánku a človek s touto poruchou je insomniak. Jedná sa buď priamo o problém so zaspávaním alebo časté bezdôvodné budenie. Občasná nespavosť je pre človeka úplne normálna. Chronickou nespavosťou trpí ale až 15 percent populácie, najmä v pokročilom veku. Príčinou môže byť nadmerná psychická záťaž, korene a alkohol, nedostatok pohybu vo dne, nepravidelný čas spánku, stres. Existujú kmene konope, ktoré pomáhajú jedincovi zaspať. Spoločne s dostatočnou tzv. spánkovou hygienou pôsobí lekárska marihuana proti nespavosti a dokáže s ňou účinne bojovať. Ide najmä o tieto liečivé kmene.

Mazar : Big Bud : Black Domina : Bubba Kush : Church : White Rhino : Ortega Indica


z clanku na sme:
Rastlina a jej účinná látka THC pomáha podľa výskumov pri rôznych bolestiach a chorobách, od bolestí nervového systému cez nespavosť či astmu.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5069815/obama-povoli-liecbu-marihuanou.html#ixzz2osJ0oOIm

aj toto si treba precitat:
http://prirodnaliecba.eu/marihuana-ohrozuje-farmaceuticky-prumysl-leku-proti-bolesti/
alaya1
29.12.13,13:41
Pindo, mne nic nevysvetluj, ja mam v tom jasno. Svojimi uzasnymi prispevkami ste zadavatelku temy znechutili natolko, ze vas vsetkych poziadala, aby ste nereagovali v tejto jej teme. Snad by si aspon toto mohol dodrzat a ak mas chut nadalej propagovat tuto nelegalnu drogu, zaloz si na to temu
P.S. toto vsetko, o com si presvedceny si mal adresovat tomu ustavnemu sudu, mne netreba.

A velmi sa cudujem Richardovi, ze toto nezrusil.
pildo
29.12.13,13:53
ale ved tu nikto nic nepropaguje. z Ustavy ma kazdy obcan pravo na zdravotnu strarostlivost a na dostojny zivot. ak to nedokaze zabezpecit tradicna medicina, nemozu ta zavriet za alternativnu medicinu, ktora dokazatelne funguje (prave preto je marihuana ilegalna). a fakt nevidim dovod, preco by som nemohol napisat pravdu o tom, ze marihuana dokaze pomoct vo velmi vela vaznych pripadoch. v kope statoch po celom svete sa uspesne pouziva na liecenie, aj ked este par rokov dozadu tam zatvaral ludi ako u nas. si myslis, ze sa to tam legalizovalo preto, ze marihuana nefunguje. alebo preto, ze ludia co maju nadhlad a vedia rozmyslat vlastnym rozumom drzali hubu len pre to, ze ta rastlina bola vtedy ilegalna? nie. treba medzi ludmi sirit osvetu, aby vedeli, aky sociopati nam vladnu. zakazovat ludom liecbu pod hrozbou basy, to je na slucku.
pildo
29.12.13,13:55
kym si nepozries tento film, nemas pravo ani vedomosti vyjadrovat sa k teme marihuana a jej lekarske vyuztie. takze chod si to pozriet, porozmyslaj, potom porozmyslaj este raz a potom sa mozes vratit a diskutovat. netocili to 20 rocni fetaci, ale cca 70 rocny dochodca, ktory mal vazny zdravotny problem:
http://www.youtube.com/watch?v=3VdVDZiBQtI
pildo
29.12.13,13:58
a nie som pindo. ak si taka hlupa, ze nedokazes ani precitat niekoho nick a spravne nanho reagovat, tak sa radsej ani nezapajaj do tem, kde treba pouzivat mozog.
alaya1
29.12.13,13:59
Nepotrebujem tvoj film, prid do mojej ambulancie a ukazem ti 12-15 rocne deti, ktore to par krat vyskusali.
Uz by si snad mohol aj prestat, povedal si toho az nad limit.
Maj pekny den.
alaya1
29.12.13,14:03
:) :) :)
pepsikova
29.12.13,14:13
...máš tú ambulanciu asi riadne preplnenú, ked si furt tu...:)
alaya1
29.12.13,14:33
Pepsi, takto sa znizujes na takuto uroven,?
Holt v nedelu nerobim, aj ked, porozmyslam, ci nebudem pre tvoj pokoj duse.
martuli
29.12.13,16:56
a čo konzultácia s psychiatrom, ktorý mu predpisuje antidepresíva? Pokiaľ viem, sú aj také, ktoré dokážu upraviť spánok. Ak nesedí psychiater, treba ho zmeniť.
BXLmiami
02.01.14,07:02
Preboha čo ste to tu popísali,vy nemáte cez sviatky čo robiť?Myslím všetkých :-)))))
korela
02.01.14,09:15
http://www.freepub.cz/2013/colorado-marihuana/
Už majú zrátané, koľko to vynesie na daniach.
a_je_to
02.01.14,10:29
vyskúšaj účinok cesnaku a majoránky. Obidva sú potravinou, tiež sa dajú dávkovať a obe majú dosť silný upokojujúci a uspávajúci účinok. Na večeru bryndzovú nátierku s chlebom, do ktorej sa zamieša trochu masla a vyššia dávka čerstvo roztlačeného alebo drobno nakrájaného cesnaku. Je to veľmi chutné a zdravé. Dá sa nahradiť jednohubkami z chleba, kolieska varenej klobásy a plátku cesnaku. Cesnak čistí krv a cievy, je antibakteriálny, bryndza je probiotikum, ktoré čistí a regeneruje tráviaci trakt od liekov. Zapiť silnejším čerstvým čajom z normálnej majoránky. Nábeh na liečbu miernejší a postupne zvyšovať dávky. Verím, že zaberie, ak by zaberalo silnejšie, tak pred touto večerou vysadiť dávku hypnogenu. Osobne som vyskúšal u svojho otca, ale ak užil aj túto kúru, aj lieky, tak mu až nežiadúco znižovala tlak. Tak sme lieky vtedy vynechali. Ak neznáša cesnak v jedle, dá sa nahradiť tibetskými kvapkami - vysoká koncentrácia cesnaku v silnom alkohole. pije sa denne 25 kvapiek - do mlieka.