kajkape
25.12.13,21:17
Viete mi velmi pekne pomoct, prosim....odkazat na link, pripadne nejaky casopis, kde by bola dobre vysvetlena problematika dividend? Konatel sro /jednoclenna firma/ uz nebude mat do konca roka ziadne faktury, takze vie svoj zisk.Chce si vybrat peniaze este v tomto roku. Je to vobec mozne? Dakujem za pomoc.
nasla som starsie prispevky...cez mobil sa mi to zle studuje....zauctujem cez 355, snad dobre :-)
Mila123
25.12.13,20:23
ak by firma aj t.r. ukončila činnosť, atak áno, nech si vyplatí podiel na zisku.....
inak nie
tictac7
25.12.13,20:24
nie, nie je to možné. DP môže podať až 1.1.2014, teda najskôr 1.1.2014 bude vedieť výsledok hospodárenia po zdanení a teda najskôr 1.1.2014 môže zasadať VZ, ktoré rozhodne o tom, ako sa s VH naloží....
...inak, taká minipoznámka - má už k dnešnému d§u zaúčtované všetky účtovné prípady, ktoré sa týkajú tohto roka? Napr. telefón, nájom, rezerva na účtovnú závierku, rezerva na nevyčerpané dovolenky....?
kajkape
26.12.13,15:42
Nema vela uct pripadov,ucto si robi sam....podla mna rezervy nema....nechce si vyplatit vsetko, len cast :-). V kazdom pripade vdaka a uvitam akekolvek postrehy, v tejto oblasti ozaj tapem :-). V 2013 zauctuje 355/221 a v 2014 vyrovnam cez predpis 364/355 a nasledne 431/364? Aj ked mu zrejme odporucim, nech vyberie peniaze napr.2.1.14 a bude :-D. Dakujem vaaam ♥♡♥
kajkape
26.12.13,15:47
tictac7 firma vznikla len v oktobri, este nema prepisany telefon, najom ano :-), dovolenka na 0, neviem ci bude robit rezervu na UZ, ked si to robi sam a dal si to do smernice....ale mzdy za 12/13 urcite este nema zauctovane :-D.
tictac7
26.12.13,15:59
Nema vela uct pripadov,ucto si robi sam....podla mna rezervy nema....nechce si vyplatit vsetko, len cast :-). V kazdom pripade vdaka a uvitam akekolvek postrehy, v tejto oblasti ozaj tapem :-). V 2013 zauctuje 355/221 a v 2014 vyrovnam cez predpis 364/355 a nasledne 431/364? Aj ked mu zrejme odporucim, nech vyberie peniaze napr.2.1.14 a bude :-D. Dakujem vaaam ♥♡♥

NEMôŽE SI VYPLATIŤ DIVIDENDY ROKU 2013 V ROKU 2013. ANI ŽIADNU ZÁLOHU NA NE ZOBRAŤ. NIČ TAKÉ NEEXISTUJE.

..ako môžeš súhlasiť s príspevkom, ktorému vôbec nerozumieš?
kajkape
27.12.13,10:17
Nema vela uct pripadov,ucto si robi sam....podla mna rezervy nema....nechce si vyplatit vsetko, len cast :-). V kazdom pripade vdaka a uvitam akekolvek postrehy, v tejto oblasti ozaj tapem :-). V 2013 zauctuje 355/221 a v 2014 vyrovnam cez predpis 364/355 a nasledne 431/364? Aj ked mu zrejme odporucim, nech vyberie peniaze napr.2.1.14 a bude :-D. Dakujem vaaam ♥♡♥

NEMôŽE SI VYPLATIŤ DIVIDENDY ROKU 2013 V ROKU 2013. ANI ŽIADNU ZÁLOHU NA NE ZOBRAŤ. NIČ TAKÉ NEEXISTUJE.

..ako môžeš súhlasiť s príspevkom, ktorému vôbec nerozumieš?
- nebude vyplácať dividendy za rok 2013 v roku 2013
-likujem, lebo mi Váš príspevok niečo dal a pomohol mi vojsť do témy. Je mi ľúto, že to beriete inak a ste viac-menej na mňa agresívna. Som na porade po veľmi dlhej dobe, lebo potrebujem poradiť a nie sa s ľuďmi hádať o témach. Účtovínkom môže byť každý, kto má na to čo i len trochu bunky. Kreatívnym výborným účtovníkom môže byť len ten, ktorý má dlhodobú prax a vie sa dobre orientovať v problematike.... Vie zaúčtovať každý výmysel nadriadeného, a tých je vždy habadej. Každý jeden problém, hoc sa netýka priamo mňa, je pre mňa výzvou, pretože mi pomáha dostať sa o kus bližšie k tomu vysnívanému byť ozaj výborným účtovníkom. Každú odpoveď na moje možno pre niekoho hlúpe otázky si veľmi vážim. Takže, ak som vás urazila, ospravedlňujem sa. Ešte raz vďaka za pomoc.
tictac7
27.12.13,11:02
Nema vela uct pripadov,ucto si robi sam....podla mna rezervy nema....nechce si vyplatit vsetko, len cast :-). V kazdom pripade vdaka a uvitam akekolvek postrehy, v tejto oblasti ozaj tapem :-). V 2013 zauctuje 355/221 a v 2014 vyrovnam cez predpis 364/355 a nasledne 431/364? Aj ked mu zrejme odporucim, nech vyberie peniaze napr.2.1.14 a bude :-D. Dakujem vaaam ♥♡♥

NEMôŽE SI VYPLATIŤ DIVIDENDY ROKU 2013 V ROKU 2013. ANI ŽIADNU ZÁLOHU NA NE ZOBRAŤ. NIČ TAKÉ NEEXISTUJE.

..ako môžeš súhlasiť s príspevkom, ktorému vôbec nerozumieš?
- nebude vyplácať dividendy za rok 2013 v roku 2013
-likujem, lebo mi Váš príspevok niečo dal a pomohol mi vojsť do témy. Je mi ľúto, že to beriete inak a ste viac-menej na mňa agresívna. Som na porade po veľmi dlhej dobe, lebo potrebujem poradiť a nie sa s ľuďmi hádať o témach. Účtovínkom môže byť každý, kto má na to čo i len trochu bunky. Kreatívnym výborným účtovníkom môže byť len ten, ktorý má dlhodobú prax a vie sa dobre orientovať v problematike.... Vie zaúčtovať každý výmysel nadriadeného, a tých je vždy habadej. Každý jeden problém, hoc sa netýka priamo mňa, je pre mňa výzvou, pretože mi pomáha dostať sa o kus bližšie k tomu vysnívanému byť ozaj výborným účtovníkom. Každú odpoveď na moje možno pre niekoho hlúpe otázky si veľmi vážim. Takže, ak som vás urazila, ospravedlňujem sa. Ešte raz vďaka za pomoc.

nie som agresívna. Len Ty si sama napísala "V 2013 zauctuje 355/221 a v 2014 vyrovnam cez predpis 364/355 a nasledne 431/364? Aj ked mu zrejme odporucim, nech vyberie peniaze napr.2.1.14 a bude :-D. Dakujem vaaam ♥♡♥[" To nie sú moje slová....


...a Porada nie je o lajkovaní. V debate je to o vyjdrení súhlasu alebo nesúhlasu. V odpovediach na otázky je to o tom, či je konkrétna odpoveď pre Teba užitočná....
kajkape
27.12.13,11:29
ano napisala.... je jasne, ze ak si vyberie tie peniaze v 2013, tak to zauctujem ako pozicku .... ale evidentne pojde o tie peniaze, ktore budu urcene na vyplatu dividend.... uz tu bola niekde tema, ze si jeden konatel so suhlasom spolocnikov vyplatil dividendy uz v januari.... takze v januari budem vracat pozicku (ak pojde o sumu, ktoru by mohol drzat v pokladni) a nasledne to budem uctovat uz ako vyplatu dividend.... preto si myslim, ze bude pre neho menej komplikovanejsie a ovela transparentnejsie, ked si vyberie tie peniaze radsej v januari a nic nepojde cez pozicky....
fakt je, ze v 2014 moze nastat pripad, ze si bude vyberat peniaze do svojho vrecka cely rok a potom to "vycisti" cez dividendy.... a toto mu zevraj poradila jedna uctovna firma..."tot vsio"

hm, tak potom zas len problem ten, ze vy ste to nazvali lajkovanie :) prosim, neriesme slovickarenie.... a vas prispevok bol pre mna uzitocny.
vdaka
tictac7
27.12.13,11:37
nooo, asi by som si nebola tak istá s tým, čo tu spomínaš.... Od 1.1.2013 máme v platnosti aj zákon o obmedzení platieb v hotovosti. Ak teda dividendy v úhrne budú vyššie ako 5.000 eur - má smolu. Cez pokladňu to nepôjde. ...a ani tá pôžička.... Teda, pardón, môže ísť, avšak aj s pokutou....
kajkape
27.12.13,12:13
no vsak som napisala, ze (ak pojde o sumu, ktoru by mohol drzat v pokladni)...to som narazala na tych 5000 Eur.... /inak viem si predstavit, ze si bude kumulovat pozicku na 355 po cely rok a potom v tom dalsom roku urobi s jednym datumom 1.splatka pozicky do pokladne 5000 2. vyplatenie ciastkovej dividendy z pokladne....5000 o tyzden nato: ...splatka pozicky ...a takto bude pokracovat, kym si to "nevycisti"... niektori su velmi vynaliezavi :)
tictac7
27.12.13,12:22
v pokladni môže držať koľko chce. Na to zákon nie je.

jeden právny vzťah je 5.000 eur. Teda, ak je niečo, hoci aj pôžička alebo dividenda 5.000,01 eur - rozdelenie mu nepomôže....
kajkape
27.12.13,12:29
uhm už to čítam.... tak som sama zvedavá, ako to porieši :) ešte raz vďaka. Pekný deň. musím sa venovať dcérke.