korela
25.12.13,23:24
Je trochu po termíne, ale pred chvíľou som sa dočítala o dobrom podnikateľskom nápade. Neviete v ktorom meste to je, alebo kde všade už na Slovensku sa táto služba poskytuje?
"Aj na prenájom
S vynikajúcou myšlienkou prišli v jednom východoslovenskom meste. Záujemcom ponúkajú možnosť prenajať si živý stromček v kontajneri. Cena prenájmu závisí od výšky stromčeka a pohybuje sa od 18 Eur. Stromček si môžete objednať cez internet, firma vám ho zadarmo privezie a po skončení sviatkov odvezie. Celkom ako v duchu hesla - vlk sa nažral a ovca zostala celá..."
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/zelen-a-zahrada/824235/zivy-vianocny-stromcek-v-kontajneri-alebo-v-crepniku
Možno v budúcnosti sa niekomu táto informácia zíde.
avalik
25.12.13,22:44
alaya1
26.12.13,06:33
Kosice
buchač
26.12.13,06:40
Dávno som o tom vedel ...

Ale inak ???
Podľa mňa nič moc v ponuke ...
pavol54
26.12.13,06:56
Prečo po termíne ak by si bola Rusnáčka tak by ťa tento zhon ešte len čakal, majú výhody všetko v dobrej kvalite vo výpredaji
korela
26.12.13,11:49
Tiež pravda.
korela
26.12.13,11:51
Keď si domáci. Pozerala som si ponuku, nie je zlá. To patrí mestu, nie? Získajú viac do pokladne.
Nakoniec toto sú živé stromčeky, nie už odpílené.
buchač
26.12.13,11:54
Hm ...nám sa ponuka nejak nepáčila ...
lujza.j
26.12.13,13:17
mne by sa to páčilo, keby takáto služba bola aj mojej dedine....len či by som si vybrala....mne stačí malý stromek...čo by nemusel byť problém...tak či tak velkosť stromkov je určite obmedzená pre velkosť kochla-kontajnera....ale myslím, že super nápad...
korela
26.12.13,15:47
V linku od avalik je ďalší link http://vianocnestromceky.smsz.sk/ Výška stromčekov úplne postačuje. Tuším do 1,2 m plus kochlíik. Akurát.
Človek si po kúpení vlastného môže po Vianociach strom vyložiť do záhrady, ale určite je potrebný aj nejaký aklimatizačný čas na jeho premiestnenie do prírody. Osobne na to nemám taký priestor. Aj preto sa mi táto myšlienka páči, sú živé a voňavé, prirodzené v celej svojej kráse. Keď si človek odloží po 2 eurá mesačne za rok, tak si to môže dovoliť.
Musíme nahovoriť Agapé http://www.agape.sk/index.php
Boli pri Baumaxe smer Komárno, zrejme je tam iba škôlka, keď majú sídlo inde, ale kupodivu tiež požičivajú, zrejme exotiku pre podniky.
lujza.j
26.12.13,15:58
ja som si pred pár rokmi kúpila stromek v kochly...aj som mala dohodnuté "ustajnenie" mimo "sezóny"...ked začal schnúť a nemal prečo zistila som, že bol bez koreňového balu iba seziozne zapichnutý v zemine....bol kúzelný, malý, hustý, rozprávkový stromeček....
korela
26.12.13,16:00
No nie ...:-)
lujza.j
26.12.13,16:09
nerehoc sa:)nebolo to ani kde reklamovať...u mňa MČ pri lidli vtedy predávali stromky....
korela
26.12.13,21:55
A všetky v kochlíkoch? Inak, z akého materiálu bola tá nádoba? Aspoň tá mala zrejme aj nejakú cenu, ak si nekúpila predražený styromček.
Hlavne, že bol krásny, urobil vám radosť. Inak sa čudujem, keď nemal korene, že ste na to skôr neprišli. Že sa nevychýlil.
Aanika
21.12.15,14:05
U nas doma mame od vcera zivy vianocny stromcek-smrecok. Ale vravela som /tak ako po kazdy rok/, ze uz na buduci rok kupime umely stromcek,podla mna bude krajsie vyzdobeny ,lebo umely ma pravidelne rozlozene vetvicky,zivy je taky od prirody :D , tie vetvicky su nepravidelne. Hoci so zhananim ziveho nemame vela roboty.
mareko
21.12.15,14:51
Fajn informácia. No ako odpoveď dva roky "po funuse" veľmi nepomôže :D
Aanika
21.12.15,15:17
nemyslim si , ze tema vianocny stromcek nie je prave teraz aktualna.
korela
20.12.21,19:49
Asi to každý ešte nevie.
"V dnešnej dobe sú živé vianočné stromčeky z 90% pestované na plantážach s málo úrodnou pôdou, špeciálne vyčlenenou na tieto účely, takže ich výrub nenarúša ekosystém, tak ako to bývalo v minulosti.
.
...Paradoxne sa ním stala ekológia, pretože pestovaním na plantážach sa živé vianočné stromy stali obnoviteľným zdrojom, ktorý, navyše počas svojho niekoľkoročného rastu produkuje kyslík a vytvára úkryt pre hmyz a vtáctvo. Druhou stranou mince sú energetické náklady na výrobu a likvidáciu plastových stromov, ktoré produkujú uhlíkovú stopu. Sú tak vysoké, že svoj strom by ste museli používať okolo 20 rokov, aby ste mohli povedať, že šetríte životné prostredie."
https://www.nakupnykompas.sk/ako-si-vybrat-ten-spravny-vianocny-stromcek/