kuko1479
26.12.13,12:35
Dobry den,
chcem sa spytat, ci by mi vedel niekto poradit co moze byt zle,
ked sa mi notebook Asus cas od casu sekne tz. nejde spravit absolutne nic len ho natvrdo vypnut potom ked ho zapnem niekedy ide a niekedy zmrzne uz pri bootovani. Rovnaky problem som mal na win 7 a teraz aj na win 8.1 a v poslednej dobe je to coraz castejsie. Vykon by chybat nemal nakolko sa to stane aj ked nemam spusteny ziadny sww. Konkretne je to Asus n71J. Pouzivam ho len na siet bez baterie. Jednu dobu som mal linux a tam bol problem rovnaky. Obcas sa zvykne zahriat ale nic extra a vnutri nieje zapraseny. Ramky aj disky som pozatlacal takze v niakom kontakte by problem byt nemal. Dakujem za vsetky rady :) PS: pardon za diaktritiku
buchač
26.12.13,11:41
Ramky aj disky som pozatlacal takze v niakom kontakte by problem byt nemal.
...a základová doska je na tom ako ...??? :rolleyes:
...u Asusov základná chyba ...odchádza jak teplý rožok ...;)
bodliak
26.12.13,11:52
"...u Asusov základná chyba ...odchádza jak teplý rožok ..."
Nemal si na mysli skôr Acer ?
buchač
26.12.13,11:55
Abo aj .....
Mal som Asus ...nikdy více ...
kuko1479
26.12.13,11:57
to prave neviem ako zistit :) no mam ho uz sice cez dva roky takze vek by na niaku taku poruchu asi mal aj ked teda vykonovo mi stale bohato staci ... kazdopadne ak to je doskou tak asi oprava nema zmysel uz ... ?
misoft
26.12.13,12:44
"Dobry den,
chcem sa spytat, ci by mi vedel niekto poradit co moze byt zle,
ked sa mi notebook Asus cas od casu sekne tz. nejde spravit absolutne nic len ho natvrdo vypnut potom ked ho zapnem niekedy ide a niekedy zmrzne uz pri bootovani. Rovnaky problem som mal na win 7 a teraz aj na win 8.1 a v poslednej dobe je to coraz castejsie. Vykon by chybat nemal nakolko sa to stane aj ked nemam spusteny ziadny sww. Konkretne je to Asus n71J. Pouzivam ho len na siet bez baterie. Jednu dobu som mal linux a tam bol problem rovnaky. Obcas sa zvykne zahriat ale nic extra a vnutri nieje zapraseny. Ramky aj disky som pozatlacal takze v niakom kontakte by problem byt nemal. Dakujem za vsetky rady PS: pardon za diaktritiku "



Rozoberiem príznaky na drobné - odchádza HDD.
kuko1479
26.12.13,17:45
to pokial spravne rozumiem by sa dalo zistit tak ze si win nainstalujem na druhy disk co v nom mam je tak ? nakolko ma 2x500gb
misoft
26.12.13,21:26
Ty máš asi fyzický disk rozdelený na dva logické disky. Takže aj keby si nainštaloval Win na ten druhý oddiel, nič by si nevyriešil - poškodený HDD je stále poškodený HDD. Môžu byť vadné sektory, chyby sa budú časom rozmnožovať.
Prever si, či HDD nevykazuje chyby - chkdsk.exe http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows-vista/check-your-hard-disk-for-errors
alebo týmto: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/hd-tune/
kuko1479
26.12.13,22:12
google mi prve nasiel utilitu hdd health a tam je health 80% co v porovnani s 98% na stolnom pc nieje vela :) a mam fyzicky 2 hdd v notebooku ale podla tohoto testiku ten druhy na tom je lepsie len o par percent takze ziadna slava no skusim este tieto programceky z linkov, pripadne daju sa potom tie vadne casti niako "zablokovat" ? :)
misoft
27.12.13,09:36
OS vyhodnotí vadné sektory, v tabuľke si ich označí a nebude na ne pristupovať.