LSM691
26.12.13,16:50
Rodičia majú poitenú nehnutelnosť a nedávno sme zistili že strecha je poškodená-zateká. Je potrebné ju vymeniť.Je možné to nahlásiť ako škodovú udalosť a je reálne aby z poistky bolo niečo vyplatené? Vie nám niekto poradiť? Ďakujem
draik
26.12.13,15:58
Dôležité je preukázať, že poškodenie vzniklo z dôvodu, na ktoré sa vzťahuje poistenie. Inak bude plnenie zo strany poisťovne zamietnuté..
Peggynka
26.12.13,16:06
Mne pred pár rokmi preplatili odkvapy,ktoré sa zdeformovali pádom zľadovatelého snehu zo strechy.To uznali ako poistnú udalosť.
buchač
26.12.13,16:12
strecha je poškodená-zateká.

" Dobrý nápad "....fakt dobrý - doslova vynikajúci !!! :eek: :confused:
Toto sa v normálne uvažujúcej hlave zrodiť nemohlo ...:cool:
P.S.:
Platím solídne love za poistku chalupy , takže asi v dohľadnej dobe navštívim svojho agenta ...
Strecha pôjde dole a nové podrovie urobím , aj s manzardkami ...
tictac7
26.12.13,16:16
vidíš, vidíš, aj si sa niečo podučil :D :D :D
buchač
26.12.13,16:22
Po minulej zime mi praskli zo 3 nosné trámy na kôlni následkom tiahy snehu .
Aj túto kôlňu mám zahrnutú v postke .
Nahlásil som a aj poistku mi vyplatili ...cca 260 € ...

Ale to neznamená , že vezmem sekeru a načnem nosné trámy na samotnej chalupe ... ;)
Pako síce som , ale nie až taký .... :rolleyes:
pavol54
27.12.13,05:33
Ak sa má jednať o škodovú udalosť musíš ju nahlásiť do určitej doby od jej vzniku, máš to vo všeobecných poistných podmienkach. To znamená že ak sa prehnala víchrica pred 5 rokmi teraz to asi nenahlásiš, ak nahlásiš tak nebudú akceptovať. A to ešte nie je všetko príde likvidátor a toho musíš presvedčiť že ku škode došlo tak ako tvrdíš. Mne pre pár rokmi víchrica zdvihla časť strechy Likvidátor spočítal od oka poškodené škridly a že vraj cena + 30 % práca a ja že: Podkrovie zateplené takže lešenie práca zvonku dodávateľská firma atď a on že OK doneste faktúru ešte aj odvoz na smetisko tam bol.