Robert Gatial
26.12.13,17:15
Chcem sa spýtať mám dve kamery s ktorými som nahral video a chcem tieto dve videa zostrihal že napr.: najprv pôjde jeden záber z prvej K. a potom druhý záber z druhej K. Viete mi niekto poradiť aby mi zvuk nadväzoval na to prve video aby tam nebol skok. Ďakujem
felix1
26.12.13,20:46
Ak spravne chapem tvoj problem : Jeden zaber pri inom zvukovom pozadi ako dalsie po par minutach resp. hodinach pripadne na inom mieste ( ina hudba, rusive pozadie a podobne) riesenie je napriklad:
1)Daj obe videa pod seba kazde na inu stopu. 2)Vopred si urci casti z ktoreho videa pouzijes komplet zvuk bez video casti a z ktoreho video bez zvuku ( samozrejme len ak tam mas cast ktoru chces pouzit len ako zvukovu stopu, ale nepotrebujes video ). 3) Na zvolenej hlavnej casti si zaisti zvukovu stopu a vystrihni nepotrebnu video cast.
4) Na druhej stope vystrihni komplet nepotrebnu zvukovu stopu 5) Napasuj/dopln videa a audio cast k sebe. Ak to chces upravit daj medzi medzi videa prelinacku. Zvuk zostane bez stisenia pri prechode medzi zabermi. Je to samozrejme len jedna z moznosti ale Pinacle 15 bolo podstatne jednoduchsie. Ak to este nemas kupene odporucam starsiu verziu. Chcu vzhladom dobehnut PREMIERU, ale ta je predsa o inom :)
Ak chces pouzit komplet zvukove pozadie z oboch zaznamov, predpokladam ze poznas vkladanie prelinacky medzi nasnimane casti ktora ti prave zabezpeci plynuly audio a video prechod medzi zabermi. Popripade pozri co hovoria znalci:
http://www.youtube.com/watch?v=E-vPwn4VJDU