eva1155
26.12.13,18:12
Ahojte poraďáci,
mám na vás malú prosbu, ktorá tu už bola niekoľko krát, no stále si s ňou neviem nejako rady. Chcem si založiť od nového roka eshop, už veľa hodín som strávila pri "googlení" čo všetko je na to potrebné a nevyhnutné, no stále nejako nepoznám odpovede.
1. Svoj eshop si chcem zo začiatku prenajať - viete mi poradiť nejakú dobru firmu na to, prípadne takú s ktorou máte vy dobre skúsenosti?
2. Je mi jasné, že to musím robiť cez živnosť, ale aké papierovačky, sú ešte k tomu nevyhnutné?
3. Dočítala som sa o nejakej ochrane osobných údajov, čo teda s tým ?
4. Účtovníctvo mi zo začiatku bude viesť nejaká externá účtovníčka, no predpokladám, že ona mi zároveň bude viesť aj skladové ?
5. Registračná pokladňa teda nie je nevyhnutná ?
6. A posledná asi otázka, vy ste si svojich dodávateľov našli formou googlenia ? lebo tiež sa bojím, že sa mi nepodarí nájsť dobrých dodávateľov.

Viem, že sú to všetko otázky, ktoré sú možno až príliš jednoduché, a už nie raz tu boli zodpovedané, no prosím niekoho, o zodpovedanie, pretože chcem začať podnikať, no chcem mať všetko v poriadku. Vopred vám veľmi pekne ďakujem, a je možné , že asi sem postupne pridám viacej otázok :)
avalik
26.12.13,17:56
1. vyskusaj si tie kde ti ponukaju bezplatnu testovaciu prevadzku (cca 2 tyzdne) - prestuduj aj rubriku eshop - o prenajmovych rieseniach su tam temy
2. ano, musis si zalozit zivnost - alebo sro
3. OOU - prestuduj si zakon 122/2013, aj tu na porade mame k tomu samostatnu rubriku, IS eshop musis registrovat na urade + zaplatit 20 eur poplatok, plus dalsie nalezitosti podla zakona
4. uctovnicka ti moze viest aj sklad, ak si to tak zmluvne dohodnete - pocitaj ale so zvysenou cenou
5. ak budes tovar zasielat na dobierku, pripadne platby prijimat len na ucet, ERP nepotrebujes
6. ano jeden zo sposobov najdenia dodavatelov je cez google - ak este nemas vytipovanych a predbezne zazmluvnenych dodavatelov, do eshopu sa ani nepustaj - urob si riadny podnikatelsky plan a potom sa rozhodni ci budes podnikat cez eshop alebo nie - konkurencia je velka a minut svoje peniaze mozes aj na ine projekty ;)
eva1155
28.12.13,19:23
Ďakujem krásne za odpovede, ak oja som to už predbežne všetko si naštudovala, len stále nájdem nejaké nové veci, ktoré sú potrebné, a už je toho húf :) ako čo sa týka tej účtovníčky, tak účto mi nie je neznáme, čiže len by ma ona musela dostať do toho a bolo by, a ako jasné, najprv si zohnať dodávateľov, a potom to spustiť, no mám pocit, že to bude asi najzložitejšie na tom všetkom..šak toto, že konkurencia je silná, najradšej by som zriadila kamenný obchod, no to mi momentálne ešte škola nedovolí :) tak ešte raz ďakujem, a teraz hor sa do študovania zákonov :)