AGRO
23.03.06,17:17
Firma má strážného psa ktorý nie je prihlásený na príslušnom Obecnom úrade a ani neplati daň za psa.
Môže si Fi dať do nákladov výdavky na tohto psa ?
Má niekto s tým skúsenosť ?
Ďakujem.
duficek
23.03.06,16:32
neviem ci je to ako u auta, ale ja psov prihlasenych mam, dan zaplatenu tiez a vydavky si davam do nakladov.
Tweety
23.03.06,16:33
neviem ci je to ako u auta, ale ja psov prihlasenych mam, dan zaplatenu tiez a vydavky si davam do nakladov. A v majetku?
Zita5
23.03.06,16:35
neviem ci je to ako u auta, ale ja psov prihlasenych mam, dan zaplatenu tiez a vydavky si davam do nakladov.


Nemusel by si to možno nikto všimnúť , ale veď za psa sa platí cca 200 Sk aspoň ja toľko platím za strážneho psa a výdavky na psa za rok sú omnoho vyššie , takže by som odporúčala daň zaplatiť .

Je na úváženie uplatniť výdavky , pokiaľ nemáte psa riadne prihláseného a zaplatenú daň za psa .Je na Vás.;)
AGRO
23.03.06,16:41
My ho evidujeme v majetku.
Pre spokojnosť ideme ho prihlásiť a platiť daň.
Ďakujem.
Zita5
23.03.06,16:44
too:dufíček sorry , omylom som citovala Teba ;) :) polepším sa :p
renča1
23.03.06,16:55
Firma má strážného psa ktorý nie je prihlásený na príslušnom Obecnom úrade a ani neplati daň za psa.
Môže si Fi dať do nákladov výdavky na tohto psa ?
Má niekto s tým skúsenosť ?
Ďakujem.

daň za psa je riadnym daňovým nákladom /výdavkom/ podľa § 19 ods.3 písm.j)
Do tohto patrí:
-daň z nehnuteľ.
-daň za psa
-daň za užívanie verej.priestranstva
-daň za ubytovanie, predajné automaty, nevýhrné hracie prístroje, z motorových vozdiel , daň za miestny poplatok za komunálne odpady.
duficek
23.03.06,20:30
too:dufíček sorry , omylom som citovala Teba ;) :) polepším sa :p
vpohode :) len ma zaraza tvoja cena za psa, ja platim na MU 1000sk za kazdeho na rok, lebo je to strazny pes. "nestrazny" su lacnejsi...
Zita5
23.03.06,20:32
vpohode :) len ma zaraza tvoja cena za psa, ja platim na MU 1000sk za kazdeho na rok, lebo je to strazny pes. "nestrazny" su lacnejsi...

No to ma zasa zaráža Tvoja cena , pretože ja ho mám evidovaného na MÚ a každý rok posielajú šeky na 200 Sk a mám ho vo firme a tiež je strážnym psom .:rolleyes:
duficek
23.03.06,20:43
asi mate v nitre lepsieho starostu :)
Zita5
23.03.06,20:50
asi mate v nitre lepsieho starostu :)

Chceš sa presťahovať :rolleyes: Ale teraz si ma úplne dostal do pomykova , ja som jednoducho išla na MÚ v roku 1998 zahlásila psa a odvtedy platím 200/vlčiak/ , mám ešte jedného a za toho 120/labrador/, ale ten je na dedine.
kukučka
23.03.06,20:57
Firma má strážného psa ktorý nie je prihlásený na príslušnom Obecnom úrade a ani neplati daň za psa.
Môže si Fi dať do nákladov výdavky na tohto psa ?
Má niekto s tým skúsenosť ?
Ďakujem.
Samozrejme, že môže, ak súvisia s podnikaním a dosiahnutím zisku atď.
Daň za psa patrí mestu a každé má svoju vyhlášku.
duficek
23.03.06,21:01
na zaciatku podnikania som platil 1000sk vlciak pes a 800sk doberman fena. rok dva dozadu uz platim bez rozdielu po 1000cke.
ako pise kukucka, kazde mesto ma svoju vyhlasku....
kukučka
23.03.06,21:08
na zaciatku podnikania som platil 1000sk vlciak pes a 800sk doberman fena. rok dva dozadu uz platim bez rozdielu po 1000cke.
ako pise kukucka, kazde mesto ma svoju vyhlasku....

mimotemy podľa rasy? U nás rodinný dom 250, panelák 400 či 500, neviem presne, vraj preto, že viac sťažností a práce pre policajtov :D
duficek
23.03.06,21:15
neviem ci je to podla rasy, skor podla pohlavia...ale to bolo predtym, teraz to uz je jedno.
doma v panelaku mame este kavaliera, toho platia rodicia, takze neviem kolko sa plati.
dodo1
23.05.06,08:09
Vsetci ste odbocili od povodnej otazky a riesite vysku dane za psa. No rad by som sa vratil k povodnej a kedze mame vo firme tiez dvoch straznych psov polozim tu istu otazku, mozu sa uctovat do nakladov vydavky na psov (ockovanie, tabletky, krmiva), ak nie su prihlaseni na obecnom urade a neplati sa za nich miestny poplatok - dan?? Dik za odpoved.
Milan Benka
23.05.06,08:15
Vsetci ste odbocili od povodnej otazky a riesite vysku dane za psa. No rad by som sa vratil k povodnej a kedze mame vo firme tiez dvoch straznych psov polozim tu istu otazku, mozu sa uctovat do nakladov vydavky na psov (ockovanie, tabletky, krmiva), ak nie su prihlaseni na obecnom urade a neplati sa za nich miestny poplatok - dan?? Dik za odpoved.

Nikde v zákone som nenašiel zmienku o tom, že pes musí byť prihlásený a musí byť zaplatený poplatok.
Peterka
23.05.06,08:57
Vsetci ste odbocili od povodnej otazky a riesite vysku dane za psa. No rad by som sa vratil k povodnej a kedze mame vo firme tiez dvoch straznych psov polozim tu istu otazku, mozu sa uctovat do nakladov vydavky na psov (ockovanie, tabletky, krmiva), ak nie su prihlaseni na obecnom urade a neplati sa za nich miestny poplatok - dan?? Dik za odpoved.
Nezaplatenie poplatku za psa (podobne aj dane z motorových vozidiel) nie je dôvod na neuplatnenie výdavkov na psa (motorového vozidla), samozrejme za predpopkaldu že ho používam na dosiahnutie príjmov (výnosov).
AGRO
23.05.06,18:09
My sme ho radšej prihlásili .