bitcoiner
26.12.13,23:34
Ahojte, mam otazku:
-kupil som cca. rok dozadu bitcoiny ako sukromna osoba, povedzme ze za sumu 500€ -mozem ich v sucasnosti predat za povedzme 50 000€

Predaj by prebiehal na burze, peniaze by mi normalne poslali SEPA prevodom na moj osobny ucet.

Co ma ale desi - nebude to problem, ked mi len tak dojde na ucet taka suma? Budu ma hlasit nejakej financnej policii?

Dalsia vec su dane. Treba to nejako zdanit? Ak ano, ako? V Nemecku sa uz k tomu prislusne urady vyjadrili, ak drzite bitcoin dlhsie ako rok, tak z neho ziadne dane neplatite. Takisto to je napr. v Slovinsku.

Nechcem sa dostat do ziadnych neprijemnosti a problemov so zakonom, len mi akosi nikto nevie zodpovedat tuto otazku, co mam vlastne robit, aby som to spravil vsetko podla zakona.
marjankaj
27.12.13,00:29
Ak ťa iba to desí, tak to pošli na účet mne.
bitcoiner
27.12.13,00:59
A ty tento problem vyriesis ako? :-) Kedze to budes musiet riesit tiez...
pavol54
27.12.13,05:21
platená rada: Za poplatok 25000,- ti poviem ako sa to dá riešiť
jslancik
27.12.13,05:44
No, chlapče, musíš mocne dobre poskúmať SK zákony. Ak nenájdeš (čo je na 95% iste), budeš musieť spraviť normálne daňové priznanie. Možno by sa ti už kvôli takej sume oplatil účet kdesi na Cypre...
bitcoiner
27.12.13,06:51
Ale ja ani neviem ako postupovať v prípade, že by som aj chcel spraviť dané daňové priznanie. Akú daň mám z toho platiť?

Účet na Cypre - zvažujem aj túto možnosť (resp. aj ine krajiny/možnosti), ale nechcel som to riešiť takto pokiaľ fakt nebude iná možnosť.
jslancik
27.12.13,06:59
Máš čo študovať... Za tých x tisíc eur to snáď stojí. Ak to nie je hypotetická situácia, mal si šťastie. Tak šup na Google a hľadaj. Nie konkrétne BTC, ale niečo všeobecnejšie.
bitcoiner
27.12.13,07:16
Nuž, je to reálna situácia (i keď sa ta suma mení podľa súčasného kurzu samozrejme)... Tak idem teda googlovať :)
jslancik
27.12.13,07:39
A keď chvíľu vydrzis, zobudia sa kompetentní a poradia ti odborne.. Mimochodom gratulujem k úlovku... Niekto má šťastie.
Ohľadom príjmov z obchodovania na burze sa debatuje v diskusii na financnik.cz.
Winderom
27.12.13,15:00
Táto otázka zaujíma aj mňa. Akou daňou (resp. aká bude daná sadzba dane) treba zdaniť tento príjem? Tiež mám pomerne velký počet bitcoinov.... zatiaľ som sa okrem "založenia účtu na Cypre" nedozvedel bohužiaľ nič konkrétne :-/
pavol54
27.12.13,15:12
čo ti nie je jasne so ZDP?
srska
27.12.13,15:18
máš na mysli - iné príjmy? :-)))
pavol54
27.12.13,15:25
neviem prečo, ak je zdaňovaný môj úrok v banke moje zisky z obchodného podielu, tak sa treba zaoberať takou triviálnosťou či bude zisk z operácii s bitcoinom zdaňovať alebo nie