teplomer
27.12.13,08:29
Dobry den

Rad by som sa opytal, ci je mozne uzatvorit novu zmluvu o podavani pisomnosti elektronickou formou aj v roku 2014. Nakolko som sa pocas roka zdrziaval v zahranici a po navrate domov som si nasiel vypoved z DU, ktory somnou rozviazal zmluvu podla zakona 511, potrebujem uzatvorit novu zmluvu podla zakona 563.

Bohuzial, dnes 27.12.2013 mi bolo na DU oznamene ze system na prihlasenie na stranke drsr.sk je nedostupny a bude spusteny 1.1.2014.

V januari potrebujem zaslat suhrnne vykazy ale taktiez mi bolo oznamene, ze pod povodnymi prihlasovacimi udajmi, ktore boli viazane k starej zmluve sa nebudem vediet prihlasit.

Tuto sa naskyta otazka, ako mam dalej postupovat ?

Je mozna registracia noveho ID aj v roku 2014 alebo akym sposobom bude mozne podavat suhrnne vykazy (v mojom pripade) elektronicky kedze do systemu sa pod starym ID nedostanem a tj. nebudem si moct vytlacit formular ?
tictac7
27.12.13,07:34
neboj sa, aj po 1.1. sa bude dať registrovať. Veď novovzniknuté firmy, alebo firmy, ktoré doteraz nemajú povinnosť komunikovať elektronicky od 1.1., ale im vznikne až neskôr, sa tiež budú musieť registrovať... Inak, odporúčam Ti to hneď začiatkom mesiaca vybaviť, pretože potvrdzujúci e-mail dostaneš až do 24 hodín (spolu s ID a prihlasovacím heslom) a vlastne až potom si budeš môcť dať spraviť väzbu medzi Tvojim ID a konkrétnym DIČ....
teplomer
27.12.13,07:39
Dakujem velmi pekne.

Lenze akym sposobom sa bude dat nova zmluva podla 563 uzatvorit, ak sa pod starym ID nebudem vediet prihlasit ? Mam ist na DU poziadat o novu zmluvu alebo ? Trocha tomu nechapem a slecna na DU dnes nebola velmi ochotna mi to vysvetlit, tak musim pisat sem.

Problem je v tom, ze zijem mimo svojho bydliska a taketo chodenie na prislusny DU mi robi znacne problemy s cestovanim (cca 500km). Je mozne zmluvu uzatvorit aj mimo miesta bydliska, kde mam zivnost registrovanu ?

Taktiez ma zaujima, ci je mozne splnomocnit rodinneho prislusnika, aby za mna zmluvy na DU podpisal, aby som nemusel cestovat 6 hodin tam a 6 hodin nazad len koli takejto formalite.
tictac7
27.12.13,07:50
1.1. by mala fungovať nová stránka. Tam sa musíš nanovo registrovať. Včera ešte na starej stránke mali k tomu taký pekný materiál - dnes stará už nejde, nová je len v oklieštenej forme, nič tam neviem nájsť. Takže 1.1. si to odsleduj.
Janiela
27.12.13,08:04
trpezlivosť, tety na daňovom sú nervózne, lebo majú trochu viac práce, tak ako radí tictac7, treba si vygenerovať nové ID číslo a z novej webstránky vygenerovať novú zmluvu podľa 563/2009 zákona.
avalik
27.12.13,09:30
teplomer
02.01.14,10:57
Takze podarilo sa im prihlasit pod povodnymi udajmi ale nikde tam neviem najst ten formular alebo sposob, ako sa k nemu dostanem. :/
teplomer
02.01.14,18:45
Ja sa viem prihlasit so starymi udajmi ale po prihlaseni neviem najst, kde si stiahnem registracny formular. Dohoda je na stiahnutie, to som nasiel, ale ten formular neviem najst. Alebo treba generovat nove ID aj ked stare fungujea ? Ak ano tak kde ? :(