Numberos
27.12.13,09:46
Zdravim, chcem sa poradit ako postupovat pri nespokojnosti s reklamaciou.

Z urciteho internetoveho obchodu som si zakupil xperiu z1, ktoru som nasledne odoslal na reklamaciu s jasnym popisom vady, ze na zadnej strane telefonu bol lavy dolny roh akoby nedoklapnuty, bola tam 1-2mm medzera, co proste nepripada do uvahy, kedze telefon ma vstavanu bateriu a jeho otvorenim sa straca zaruka..

Dnes mi prisiel z reklamacie, s presne rovnakou vadou, bez opravy, pritom v reklamacnej sprave napisali, ze zavada bola zistena, telefon opraveny, no ako bonus som tam mal naozaj nepekny skrabanec, ktory tam na 100% nebol ked som ho odosielal a s tym ma naozaj dorazili..

Telefonoval som do eshopu, kde som vyjadril svoju nespokojnost, oni mi povedali, ze s tym nic nemaju nech to riesim so servisnym strediskom kde telefon na opravu posielali.. no po tomto telefonate mi po 10minutach volali naspat, ze zo zvedavosti si danu opravu v servise hned overili, kde im povedali, ze telefon nanovo zatesnovali, zalisovali a testovali jeho vodeodolnost...

Preto nechapem ako je mozne ze mi to prislo rovnake (s tym skrabancom este horsie nez to bolo).

Viete mi poradit ako mam postupovat? Pretoze mam napisany naozaj pikantny email pre dane servisne stredisko PPI ETC (esc bratislava), tak neviem ci ho odoslat alebo tam nieco este doplnit co by mi pomohlo danu situaciu vyriesit.

Pripadne ako dosiahnut aby mi tu vadu opravili bez toho aby mi to prislo zase rovnake ako to bolo?
Tiez ako mam vyriesit ten nepekny skrabanec ktory tam pribudol?
Mam pravo ziadat si vymenu telefonu za novy bez toho aby mi to odmietli?

Vopred velka vdaka za pomoc
kopretinka
29.12.13,15:19
prvý krát si ho reklamoval v obchode alebo v servise?
Numberos
29.12.13,20:56
posielal som ho do obchodu.. az telefonicky som zistil ze obchod ho posielal do vyssie spomenuteho servisneho centra
kopretinka
30.12.13,12:57
pozri sa,čo je napísané v záručnom liste,ak je tam,že treba reklamovať v servise,tak to pošli do servisu.Ak to tam nie je napísané,opätovne reklamuj v obchode,napíš,že vada nie je odstránená a že ti ho dokonca poškodili.