vpromotion78
27.12.13,09:55
Dobrý deň poraďáci,
chcel by som vás poprosiť o radu, či nemáte niekto skúsenosť s vyhľadávaním investorov.

Mám zaujímavý IT projekt, s ktorým by som rád oslovil nejakých serióznych investorov, avšak neviem ako a kde začať.

Budem vďačný za každú pomoc.

Portály Ideamart.sk a Hladaminvestora.sk som už skúšal, nepomohlo :(

Pekný deň.
srska
27.12.13,10:07
vpromotion78
27.12.13,11:06
Ahoj, ďakujem za komentár, no priznám sa, nie úplne mu rozumiem...
Otvorí sa mi nejaký citát a to mi asi nepomôže :(
Viš dať nejaký bližší popis, ako to básnik myslel?
Ďakujem pekne vopred.
duves
27.12.13,11:53
Každeho investora bude zaujímať, kolko si do toho dal svojich prostriedkov a ak ešte žiadne, a vie to dofinancovať, tak najprv budeš musieť dať do toho svoje prostriedky,
vpromotion78
27.12.13,15:37
No ja som už do toho dosť zainvestoval ;)
Avšak dielo sa rozrástlo tak, že by bolo dobré, ak by do toho vstúpil silnejší hráč na trhu ;)
duves
27.12.13,17:38
No ja som už do toho dosť zainvestoval ;)
Avšak dielo sa rozrástlo tak, že by bolo dobré, ak by do toho vstúpil silnejší hráč na trhu ;)
Rozrástlo sa a nevynáša? Lebo ak by vynášalo, určite by si zohnal. No na druhej strane treba povedať, že ak by vynášalo, potreboval by si sa deliť? Hm?
vpromotion78
28.12.13,06:50
no ak by to bolo spustené, už by som investorov nehľadal... pracujem na tom 7 mesiacov a potrebujem ešte 2 mesiace na dokončenie + nejaké finančné zdroje...

nakoľko mám mladú firmu, žiadna banka sa somnou nechce baviť, aj keď ako súkromná osoba mám bankovú historiu možno lepšiu ako politici ;) (mám splatené 2 leasingy, hypotéku, vždy platím odvody a všetko na čas, atd.)

nakoľko mi žiadna banka nechce požičať, som nútený hľadať iným smerom (súkromný investor) a samozrejme predpokladám, že sa budem musieť tým pádom podeliť na zisku, resp. záleží od spôsobu investície, na ktorej by sme sa vedeli dohodnúť.

máš niekoho, kto by mal záujem?
srska
28.12.13,07:09
výška chýbajúcich fin. zdrojov?
vpromotion78
28.12.13,08:55
cca. 30-40 tis. €
pri osobnom stretnutí viem aj ukázať marketingový plán a na čo budú peniaze použité...
pavol54
28.12.13,09:09
A návratnosť?
srska
28.12.13,09:11
tých 30-40 litrov bude konkrétne udretých do čoho?
vpromotion78
28.12.13,10:03
návratnosť 1 - max. 2 roky.
budú "udreté" - ako som písal, odprezentujem pri osobnom stretnutí s investorom.
pavol54
28.12.13,10:51
návratnosť 1 - max. 2 roky.
budú "udreté" - ako som písal, odprezentujem pri osobnom stretnutí s investorom.
koľko % je podiel na investícii tých 30 - 40?
vpromotion78
28.12.13,10:57
návratnosť 1 - max. 2 roky.
budú "udreté" - ako som písal, odprezentujem pri osobnom stretnutí s investorom.
koľko % je podiel na investícii tých 30 - 40?

Nie úplne rozumiem otázke... :(
pavol54
28.12.13,11:55
návratnosť 1 - max. 2 roky.
budú "udreté" - ako som písal, odprezentujem pri osobnom stretnutí s investorom.
koľko % je podiel na investícii tých 30 - 40?

Nie úplne rozumiem otázke... :(
Ty chceš aby niekto investoval30- 40 ja sa pýtam ty si už investoval veľké prachy a ja sa pýtam koľko % na celkovej investícii by bolo tých 40 tisíc? Tu to napíš kde sa pýtaš. Ak tomuto nerozumieš tak ti poviem na rovinu že mám doma voľnú motyku môžeš mi prísť na jar okopávať papriku.
vpromotion78
28.12.13,14:48
návratnosť 1 - max. 2 roky.
budú "udreté" - ako som písal, odprezentujem pri osobnom stretnutí s investorom.
koľko % je podiel na investícii tých 30 - 40?

Nie úplne rozumiem otázke... :(
Ty chceš aby niekto investoval30- 40 ja sa pýtam ty si už investoval veľké prachy a ja sa pýtam koľko % na celkovej investícii by bolo tých 40 tisíc? Tu to napíš kde sa pýtaš. Ak tomuto nerozumieš tak ti poviem na rovinu že mám doma voľnú motyku môžeš mi prísť na jar okopávať papriku.

je to cca. 30%
a motyku si radsej nechaj v povnici!
pavol54
28.12.13,21:00
návratnosť 1 - max. 2 roky.
budú "udreté" - ako som písal, odprezentujem pri osobnom stretnutí s investorom.
koľko % je podiel na investícii tých 30 - 40?

Nie úplne rozumiem otázke... :(
Ty chceš aby niekto investoval30- 40 ja sa pýtam ty si už investoval veľké prachy a ja sa pýtam koľko % na celkovej investícii by bolo tých 40 tisíc? Tu to napíš kde sa pýtaš. Ak tomuto nerozumieš tak ti poviem na rovinu že mám doma voľnú motyku môžeš mi prísť na jar okopávať papriku.

je to cca. 30%
a motyku si radsej nechaj v povnici!
v tom prípade sa ti oplatí na rok zobrať z nebankovky za 15% pa to predstavuje pri ročnom zisku 30 000 len úrok 4500 - 6000, na to by som žiadneho investora nehľadal nehľadal aby som musel ročne platiť podiel na zisku 9000 - 16000.
marjankaj
28.12.13,21:34
v tom prípade sa ti oplatí na rok zobrať z nebankovky za 15% pa to predstavuje pri ročnom zisku 30 000 len úrok 4500 - 6000, na to by som žiadneho investora nehľadal nehľadal aby som musel ročne platiť podiel na zisku 9000 - 16000.
Pali, ale ak by mu to nevyšlo, tak bude v prdeli. Preto sa chce podeliť o riziko.
pavol54
28.12.13,21:47
v tom prípade sa ti oplatí na rok zobrať z nebankovky za 15% pa to predstavuje pri ročnom zisku 30 000 len úrok 4500 - 6000, na to by som žiadneho investora nehľadal nehľadal aby som musel ročne platiť podiel na zisku 9000 - 16000.
Pali, ale ak by mu to nevyšlo, tak bude v prdeli. Preto sa chce podeliť o riziko.
fifti fifti: zisky moje straty investorove
marjankaj
28.12.13,21:53
v tom prípade sa ti oplatí na rok zobrať z nebankovky za 15% pa to predstavuje pri ročnom zisku 30 000 len úrok 4500 - 6000, na to by som žiadneho investora nehľadal nehľadal aby som musel ročne platiť podiel na zisku 9000 - 16000.
Pali, ale ak by mu to nevyšlo, tak bude v prdeli. Preto sa chce podeliť o riziko.
fifti fifti: zisky moje straty investorove
Tak to by šlo. To má logiku. :D
LukyKs
29.12.13,06:31
v tom prípade sa ti oplatí na rok zobrať z nebankovky za 15% pa to predstavuje pri ročnom zisku 30 000 len úrok 4500 - 6000, na to by som žiadneho investora nehľadal nehľadal aby som musel ročne platiť podiel na zisku 9000 - 16000.
Pali, ale ak by mu to nevyšlo, tak bude v prdeli. Preto sa chce podeliť o riziko.

Keby
keby
keby
(keby som sr.l čistý cukor, nebudem ho kupovať a ser.m si do kávy )
LukyKs
29.12.13,06:46
Ahoj, ďakujem za komentár, no priznám sa, nie úplne mu rozumiem...
Otvorí sa mi nejaký citát a to mi asi nepomôže :(
Viš dať nejaký bližší popis, ako to básnik myslel?
Ďakujem pekne vopred.

Firma je normálna / registrovaná
stránky výborné
firma má KONKRÉTNE sídlo

máš sympatický avatar

len jedno mi nejde do hlavy :

obchodný riaditeľ by asik nemal hľadať sposob získania peňazí na Porade :D ( obchodný riaditeľ sa nemá radiť, ale má vymyslieť ON )
vpromotion78
29.12.13,06:56
návratnosť 1 - max. 2 roky.
budú "udreté" - ako som písal, odprezentujem pri osobnom stretnutí s investorom.
koľko % je podiel na investícii tých 30 - 40?

Nie úplne rozumiem otázke... :(
Ty chceš aby niekto investoval30- 40 ja sa pýtam ty si už investoval veľké prachy a ja sa pýtam koľko % na celkovej investícii by bolo tých 40 tisíc? Tu to napíš kde sa pýtaš. Ak tomuto nerozumieš tak ti poviem na rovinu že mám doma voľnú motyku môžeš mi prísť na jar okopávať papriku.

je to cca. 30%
a motyku si radsej nechaj v povnici!
v tom prípade sa ti oplatí na rok zobrať z nebankovky za 15% pa to predstavuje pri ročnom zisku 30 000 len úrok 4500 - 6000, na to by som žiadneho investora nehľadal nehľadal aby som musel ročne platiť podiel na zisku 9000 - 16000.

hmmm, myslíš, že som to neriešil?

len tým, že som len konateľ (samoplatca) a nie som vôbec zamestnanec, tak sa somnou žiadna banka nechce baviť...

ako som už písal, skúšal som veľa možností avšak bez úspechu... jedine zostáva súkromný investor.
vpromotion78
29.12.13,06:58
Ahoj, ďakujem za komentár, no priznám sa, nie úplne mu rozumiem...
Otvorí sa mi nejaký citát a to mi asi nepomôže :(
Viš dať nejaký bližší popis, ako to básnik myslel?
Ďakujem pekne vopred.

Firma je normálna / registrovaná
stránky výborné
firma má KONKRÉTNE sídlo

máš sympatický avatar

len jedno mi nejde do hlavy :

obchodný riaditeľ by asik nemal hľadať sposob získania peňazí na Porade :D ( obchodný riaditeľ sa nemá radiť, ale má vymyslieť ON )


ďakujem, práve som odpísal, prečo tak robím...

došli všetky dostupné možnosti, preto som skúsil radu na porade, nevedel som, že je to zakázané ;)
Dáša_
29.12.13,07:02
a nemôžeš si zobrať úver ako súkromná osoba? A aj rodina je už vyčerpaná?
vpromotion78
29.12.13,07:05
a nemôžeš si zobrať úver ako súkromná osoba? A aj rodina je už vyčerpaná?

len tým, že som len konateľ (samoplatca) a nie som vôbec zamestnanec, tak sa somnou žiadna banka nechce baviť... ani ako súkromná osoba
duves
29.12.13,07:22
a nemôžeš si zobrať úver ako súkromná osoba? A aj rodina je už vyčerpaná?

len tým, že som len konateľ (samoplatca) a nie som vôbec zamestnanec, tak sa somnou žiadna banka nechce baviť... ani ako súkromná osoba
Ano, taky je postup, potvrdzujem. A aj keby si už mal historiu napr. za rok 2012, tak pre úver fyzickej osoby sa neda uznať príjem z rozdelenia zisku obchodnej spoločnosti.
pavol54
29.12.13,07:33
a nemôžeš si zobrať úver ako súkromná osoba? A aj rodina je už vyčerpaná?

len tým, že som len konateľ (samoplatca) a nie som vôbec zamestnanec, tak sa somnou žiadna banka nechce baviť... ani ako súkromná osoba
Ano, taky je postup, potvrdzujem. A aj keby si už mal historiu napr. za rok 2012, tak pre úver fyzickej osoby sa neda uznať príjem z rozdelenia zisku obchodnej spoločnosti.
lenže si teraz môže podľa zákona napísať ročnú odmenu(mzda konateľa,PLATí TO UŽ TRI ROKY )takú akú chce a to mu dáva predpoklad na možnosti čerpania úveru ako zamestnanca, tak niečo treba obetovať (v tomto prípade odvody, ale môže sa dohodnúť na splátkovom kalendári). Ale aby som bol úprimný keby som mal k dispozícii svojich 50 000,- - 70 000,- nerobím tu zo seba chudáka a vrazím to do svojich IT schopností a zúročím ich. Dnes každá komerčná banka za cca 8% úrok pa poskytne úver na nákup investícií do 70% hodnoty ceny investície. Lenže prísť s projektom alebo mať fantáziu je rozdiel.
Dáša_
29.12.13,07:48
a nemôžeš projekt spustiť po častiach?
duves
29.12.13,07:55
lenže si teraz môže podľa zákona napísať ročnú odmenu(mzda konateľa,PLATí TO UŽ TRI ROKY )takú akú chce a to mu dáva predpoklad na možnosti čerpania úveru ako zamestnanca, tak niečo treba obetovať (v tomto prípade odvody, ale môže sa dohodnúť na splátkovom kalendári). Ale aby som bol úprimný keby som mal k dispozícii svojich 50 000,- - 70 000,- nerobím tu zo seba chudáka a vrazím to do svojich IT schopností a zúročím ich. Dnes každá komerčná banka za cca 8% úrok pa poskytne úver na nákup investícií do 70% hodnoty ceny investície. Lenže prísť s projektom alebo mať fantáziu je rozdiel.
To záleží od banky, a hlavne pri nezabezpečených úveroch sa skutočnosti overuju. Takyto príjem musí byt overitelny v soc.poistovni a banky na to maju nastroje. Takych čo špekuluje je ako mrakov.
vpromotion78
29.12.13,08:34
Po pravde, mal som pocit, že tento portál slúži na "PORADENIE SA", ale ako vidím, je tu zopár zúfalcov, ktorí si tu potrebujú niečo dokazovať - čo je skutočne škoda..

Prepáč "pavol54", ale ak nevieš poradiť, asi nikoho nezaujímajú tvoje negativistické príspevky, ako sa čo nedá, kto je aký chudák a kde máš ty lopatu.

Ak nevieš pomôcť poradiť, načo si zaregistrovaný na tomto portály?
Či pridali ťa sem ako agenta provokatéra? :D

Choď sa rozprávať niekam inam, ak nevieš napísať nič pozitívne, nič, čo by mohlo pomôcť aj iným, ktorí si to tu prečítajú v budúcnosti.

Frflať a kritizovať vie každý. Poradiť však málokto !!!

Ešte že sa portál volá Porada.sk :eek:

Ďakujem všetkým ostatným, ktorý prispievajú radami, nie príspevkami, ako sa čo nedá.
vpromotion78
29.12.13,08:37
a nemôžeš projekt spustiť po častiach?


Žiaľ nie, je to v štádiu rozpracovania, kedy už sa to dá spustiť iba ako celok.
Dáša_
29.12.13,09:14
inak, vyššie si mal radenu aj krajnú možnosť - nebankovku. Tam tuším ani nejak moc prijmy neskúmajú.

osobne som síce proti takémuto riešeniu, ale známa tvrdila, že sú ľudia, ktorí to používajú miesto hypotéky. Ale to je fakt najkrajnejšie krajné riešenie.
pavol54
29.12.13,09:29
lenže si teraz môže podľa zákona napísať ročnú odmenu(mzda konateľa,PLATí TO UŽ TRI ROKY )takú akú chce a to mu dáva predpoklad na možnosti čerpania úveru ako zamestnanca, tak niečo treba obetovať (v tomto prípade odvody, ale môže sa dohodnúť na splátkovom kalendári). Ale aby som bol úprimný keby som mal k dispozícii svojich 50 000,- - 70 000,- nerobím tu zo seba chudáka a vrazím to do svojich IT schopností a zúročím ich. Dnes každá komerčná banka za cca 8% úrok pa poskytne úver na nákup investícií do 70% hodnoty ceny investície. Lenže prísť s projektom alebo mať fantáziu je rozdiel.
To záleží od banky, a hlavne pri nezabezpečených úveroch sa skutočnosti overuju. Takyto príjem musí byt overitelny v soc.poistovni a banky na to maju nastroje. Takych čo špekuluje je ako mrakov.
ako konateľ si môžem podľa zmluvy vyplatiť na konci roka jednorázovo na to sa robí samostatný výkaz a na SP sa môžem dohodnúť na splátkach. chceš auto napr. dones do banky 2 účtovné obdobia ak si seriózny tak ho máš.
pavol54
29.12.13,09:33
Po pravde, mal som pocit, že tento portál slúži na "PORADENIE SA", ale ako vidím, je tu zopár zúfalcov, ktorí si tu potrebujú niečo dokazovať - čo je skutočne škoda..

Prepáč "pavol54", ale ak nevieš poradiť, asi nikoho nezaujímajú tvoje negativistické príspevky, ako sa čo nedá, kto je aký chudák a kde máš ty lopatu.

Ak nevieš pomôcť poradiť, načo si zaregistrovaný na tomto portály?
Či pridali ťa sem ako agenta provokatéra? :D

Choď sa rozprávať niekam inam, ak nevieš napísať nič pozitívne, nič, čo by mohlo pomôcť aj iným, ktorí si to tu prečítajú v budúcnosti.

Frflať a kritizovať vie každý. Poradiť však málokto !!!

Ešte že sa portál volá Porada.sk :eek:

Ďakujem všetkým ostatným, ktorý prispievajú radami, nie príspevkami, ako sa čo nedá.
vyser sa na invektívy Ynteligetov poznám dosť ak je to niekto provokatér tak si to ty hľadáš spôsob ako vypumpovať peniaze lenže ak si myslíš že nájdeš niekoho kto ti dá na prísľub bez akéhokoľvek zabezpečenia svoje prachy tak hľadaj a neprovokuj TU
vpromotion78
29.12.13,10:04
Po pravde, mal som pocit, že tento portál slúži na "PORADENIE SA", ale ako vidím, je tu zopár zúfalcov, ktorí si tu potrebujú niečo dokazovať - čo je skutočne škoda..

Prepáč "pavol54", ale ak nevieš poradiť, asi nikoho nezaujímajú tvoje negativistické príspevky, ako sa čo nedá, kto je aký chudák a kde máš ty lopatu.

Ak nevieš pomôcť poradiť, načo si zaregistrovaný na tomto portály?
Či pridali ťa sem ako agenta provokatéra? :D

Choď sa rozprávať niekam inam, ak nevieš napísať nič pozitívne, nič, čo by mohlo pomôcť aj iným, ktorí si to tu prečítajú v budúcnosti.

Frflať a kritizovať vie každý. Poradiť však málokto !!!

Ešte že sa portál volá Porada.sk :eek:

Ďakujem všetkým ostatným, ktorý prispievajú radami, nie príspevkami, ako sa čo nedá.
vyser sa na invektívy Ynteligetov poznám dosť ak je to niekto provokatér tak si to ty hľadáš spôsob ako vypumpovať peniaze lenže ak si myslíš že nájdeš niekoho kto ti dá na prísľub bez akéhokoľvek zabezpečenia svoje prachy tak hľadaj a neprovokuj TU


Vieš, toto je to, čo ma skutočne mrzí...

Slušnou formou sa človek opýta na Slovensku, požiada o radu, a čo sa mu dostane?

Hneď je podľa všetkých ojeb...č , zlodej, klamár.

Čo k tomu vedie ľudí v tomto štáte? To už fakt neexistuje žiadna slušnosť, žiadne pochopenie, iba ZAVISŤ, že niekto môže byť úspešnejší ako ja?

Ach jaj, kde to vlastne žijem...

Btw. ja som nepovedal, že tie prachy chcem bez zábezpeky, avšak nebudem tu písať podrobnosti, keď som na začiatku napísal, že ak má niekto seriózny záujem, rád sa stretnem a podrobnosti financovanie preberiem osobne.

Ak to nie si práve ty, tak potom prosím prestaň vstupovať do tejto debaty s "inteligentnými" príspevkami.

Nikto nepovedal, že chcem niekoho pumpovať. Hľadám a ponúkam možnosť zaujímavého projektu, dlhodobej spolupráce, zaujímavé zisky po spustení.

Avšak očakával som tu radu, kde hľadať takýchto investorov, tzv. Angel Investorov, ktorí tu nebudú kecať ako staré babky a ukojovať si svoje ego, ale budú mať záujem sa striktne informovať a rozprávať o tom, čo ponúkam.

Toľko k tomu celému...

PS: včera som pozeral dokument, ako vznikal USTREAM / FB, a čo som sa dozvedel? Zakladatelia žili v krajine, kde banky nerobia problém s investovaním, ako tu na SK.

Žiaľ ja v tejto krajine nežijem, ale tu na SK a tu je stým značný problém, preto som žiadal ľudí, aby mi tu poradili, ak má niekto skúsenosť, ako získať finančné zdroje na SK pre realizáciu svojho projektu.

Už len posledné, ak si prečítaš čierny pásik dole na tomto portály, tak začínam mať pocit, že tento portál je v rozpore z tým, čo tam prezentujú.

Pekný deň.
vpromotion78
29.12.13,10:07
inak, vyššie si mal radenu aj krajnú možnosť - nebankovku. Tam tuším ani nejak moc prijmy neskúmajú.

osobne som síce proti takémuto riešeniu, ale známa tvrdila, že sú ľudia, ktorí to používajú miesto hypotéky. Ale to je fakt najkrajnejšie krajné riešenie.

Ďakujem za radu, ak mi nezostane nič iné, určite vyskúšam... Aj keď asi každý dobre vie, že úroky sú 110% na požičanú sumu. Ale čo už, žijem tu, budem musieť rešpektovať.

Ešte raz ďakujem.
JUDr. Pavol Kollár
29.12.13,14:25
Dobrý deň, ak hľadáte investora musíte mať vypracovaný investičný projekt, ktorý je založený hlavne na reálnosti a presvedčení o návratnosti vložených investícií - peňazí. Každý investor má tiež svoje predstavy, kde chce investovať - odvetvie, a koľko peňazí chce investovať. Mal by ste mať pripravenú aj právnu ochranu svojho nápadu a zmluvu, ktorú Vám potencionálny investor podpíše pred tým, ako začnete komunikovať o tom, čo ste vymysleli a čo chcete speňažiť. Keďže pracujete v oblasti IT, najrozumnejšie je osloviť firmy pracujúce v oblasti IT. Len odborníci budú vedieť posúdiť to čo chcete speňažiť.
duves
30.12.13,05:06
ako konateľ si môžem podľa zmluvy vyplatiť na konci roka jednorázovo na to sa robí samostatný výkaz a na SP sa môžem dohodnúť na splátkach. chceš auto napr. dones do banky 2 účtovné obdobia ak si seriózny tak ho máš.
tak super banka, treba sa jej držať.
Dáša_
30.12.13,05:43
občas sa tu pohybuje aj autor tohto článku http://ako-investovat.sk/clanok/644/kto-nepotrebuje-investora možno on by vedel povedať
Dáša_
30.12.13,05:57
a ešte toto je celkom zaujímavý článok http://ako-investovat.sk/clanok/659/zlty-melon-plan-b-isepankur-porovnanie-pozickovych-portalov tuším aj o žltom melóne sa tu už písalo.
vpromotion78
30.12.13,07:35
Dobrý deň, ak hľadáte investora musíte mať vypracovaný investičný projekt, ktorý je založený hlavne na reálnosti a presvedčení o návratnosti vložených investícií - peňazí. Každý investor má tiež svoje predstavy, kde chce investovať - odvetvie, a koľko peňazí chce investovať. Mal by ste mať pripravenú aj právnu ochranu svojho nápadu a zmluvu, ktorú Vám potencionálny investor podpíše pred tým, ako začnete komunikovať o tom, čo ste vymysleli a čo chcete speňažiť. Keďže pracujete v oblasti IT, najrozumnejšie je osloviť firmy pracujúce v oblasti IT. Len odborníci budú vedieť posúdiť to čo chcete speňažiť.

Ďakujem za radu, tú prvú časť mám (projekt a rozpočet)...

Druhá časť je dosť problém na Slovensku. Volal som na patentový úrad a nápad, ani softvér sa patentovať nedajú, tzn. že zmluvou to neochránim. Mám za sebou súd v IT oblasti a poviem Vám, že na SK nemá význam v oblasti IT uzatvárať vôbec zmluvy, lebo sú na súde na dve veci... Nikto tomu nerozumie a potom súd trvá 2-10 rokov. Nehovoriac o tom, že firma medzi tým zatvorila, takže aj keď by som vyhral (čo bolo pravdepodobné), tak by som si nemal u koho nárokovať, takže z hľadiska zmluvy a ochrany je to úplne zbytočné...

Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.
Dáša_
30.12.13,07:38
neviem, či to fakt funguje, ale už viac krát som čítala také, že spíšeš svoj nápad a doporučene ho pošleš sam sebe. A potom ho v uzavretej obalke uchovávaš pre prípadný spor. Alebo ho dáš do notárskej úschovy, kde je jasné, kedy to bolo spísané. Ale či to pomôže, to fakt netuším
marjankaj
30.12.13,07:44
neviem, či to fakt funguje, ale už viac krát som čítala také, že spíšeš svoj nápad a doporučene ho pošleš sam sebe. A potom ho v uzavretej obalke uchovávaš pre prípadný spor. Alebo ho dáš do notárskej úschovy, kde je jasné, kedy to bolo spísané. Ale či to pomôže, to fakt netuším
A o čo by sa súdil. Ak ten jeho nápad nemá ochranu, tak ho predsa môže využívať každý.
vpromotion78
31.12.13,09:47
Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým, ktorý prispeli do tejto debaty svojimi postrehmi v tejto oblasti a pomohli mi tak lepšie sa zorientovať.

Ja som potom ešte na základe Dáši_ných poznatkov našiel nejaké usmernenia, viď. tu ;)

http://blog.websupport.sk/2011/04/investori-ktori-vam-chcu-dat-peniaze-kontakty-a-skusenosti/

Zároveň vám všetkým prajem Šťastný nový rok 2014.
misomiso
31.12.13,11:10
Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.
vpromotion78
01.01.14,08:14
Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.

Súhlasím, presne opísané...
LukyKs
01.01.14,08:58
Ahoj, ďakujem za komentár, no priznám sa, nie úplne mu rozumiem...
Otvorí sa mi nejaký citát a to mi asi nepomôže :(
Viš dať nejaký bližší popis, ako to básnik myslel?
Ďakujem pekne vopred.

Firma je normálna / registrovaná
stránky výborné
firma má KONKRÉTNE sídlo

máš sympatický avatar

len jedno mi nejde do hlavy :

obchodný riaditeľ by asik nemal hľadať sposob získania peňazí na Porade :D ( obchodný riaditeľ sa nemá radiť, ale má vymyslieť ON )


ďakujem, práve som odpísal, prečo tak robím...

došli všetky dostupné možnosti, preto som skúsil radu na porade, nevedel som, že je to zakázané ;)
Nie je zakázané pýtať sa
ale odpovedať ti můžu IBA na odpovedateľnú :D otázku - inak sú to iba úvahy
LukyKs
01.01.14,09:04
Po pravde, mal som pocit, že tento portál slúži na "PORADENIE SA", ale ako vidím, je tu zopár zúfalcov, ktorí si tu potrebujú niečo dokazovať - čo je skutočne škoda..

Prepáč "pavol54", ale ak nevieš poradiť, asi nikoho nezaujímajú tvoje negativistické príspevky, ako sa čo nedá, kto je aký chudák a kde máš ty lopatu.

Ak nevieš pomôcť poradiť, načo si zaregistrovaný na tomto portály?
Či pridali ťa sem ako agenta provokatéra? :D

Choď sa rozprávať niekam inam, ak nevieš napísať nič pozitívne, nič, čo by mohlo pomôcť aj iným, ktorí si to tu prečítajú v budúcnosti.

Frflať a kritizovať vie každý. Poradiť však málokto !!!

Ešte že sa portál volá Porada.sk :eek:

Ďakujem všetkým ostatným, ktorý prispievajú radami, nie príspevkami, ako sa čo nedá.
Palo je oddávna červenkastý trullo = nevšímaj si ho

Nemal si tu začať s nádejou, že na Porade ti URČITE poradia.

Ale aby som napravil reputáciu Porady :

Můžeme spraviť 20 minútový brainstorming u teba.

Že by som sa zastavil tento týždeň okolo 10,00 (asi najlepšie niektorý štvrtok :D )
LukyKs
01.01.14,09:09
Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.
2x Miško.

Cituje sa takto.

Takže nepíš "nedá sa" , ale " NEVIEM" citovať ! :D
Filip Glasa
01.01.14,12:08
Prve by si mal zistit, ci o tvoj napad nejaki investori vobec maju zaujem. Mozes skusit ten napad odprezentovat do Hospodarskych novin (http://tv.hnonline.sk/najdite-si-biznis-s-hn-144), alebo na eventy kde sa taketo napady prezentuju pred potencialnymi investormi.

Pozri sa po crowdfunding portaloch kde sa mali investori poskladaju na podnikatelske projekty.

Mimochodom FB nedostal investiciu od banky, ale od venture capital fondov. Len FB bol v stadiu ked dostal investiciu uz funkcny projekt, ktory bezal na univerzite.

Inak ak dokoncenie ma trvat cca 2 mesiace, tak fakt neviem na co ti je este investicia. Doklepni to do stavu ze vies produkt prezentovat pred zakaznikmi a ziskaj peniaze od zakaznikov cez direct sales. Nepotrebujes ani banku ani investora. Chodenie po zakaznikoch je casovo rovnako narocne ako chodenie po investoroch. A ziskas tak peniaze a nestratis podiel.

Na 2 mesiace vyvoja by ti malo stacit 4-5000 eur ak mas dvoch developerov. To by si mal vediet zafinancovat aj zo svojich penazi a nepotrebujes investiciu 30-40 000.
4-5000 by si mal vediet zarobit aj sam, ale ak nemas cas, tak popredaj nejaky majetok (auto, iPad, zahradu, ...). Ved peniaze investovane do tvojho podnikania by sa ti podla tvojich slov mali vratit behom roka. Dokonca 30-40 000 eur by sa vratilo do roka. Tak kvoli tomu by sa ti oplatilo niekde zamakat a zarobit si na dokoncenie projektu, alebo popredat nejaky majetok a doinvestovat zo svojich.

Alebo to az take ruzove nebude? ....
misomiso
01.01.14,16:39
Neda na na tejto drbnutej novej porade citovat, tak musim takto rucne: Ak Vás napadá iný spôsob, ako ochrániť myšlienku a špecifikáciu skôr, ako ju niekomu ukážete, budem vďačný za každý nový poznatok. Vopred ďakujem.

Bohuzial, toto sa tu aj inde riesilo uz 1000 raz a trapi to mnohych vynalezcov, aj ja sam so bol uz v takejto pozicii. Odpoved je, ze toto sa nijako neda. Nikto, ziaden investor ti nemoze vopred nic (pravne zavazne a vymahatelne) podpisat, ak nevie, o co ide. Ked sa uz dozvie, o co ide, je neskoro na akukolvek ochranu.

Ziadna firma ti nic neda pretoze realne hrozi (a stava sa to naozaj casto) ze napad, ktory jej chce niekto "predat" ma uz sama roky v suflike a bud ho z nejakych dovodov nechce uviest na trh, alebo chce, ale caka na vhodny okamih. Preto nikto nebude taky sprosty a podpisal nejakemu cloveku z ulice, ze urcite nikdy nevyuzije jeho napad, ak sa rozhodne ho od neho nekupit.
2x Miško.

Cituje sa takto.

Takže nepíš "nedá sa" , ale " NEVIEM" citovať ! :D
Ano, diky, uz som si medzitym vsimol tie ikonky. Problem je v tom, ze ak clovek je ochotny alebo schopny venovat dva, tri razy do tyzdna pol hodinku na nejaky viac, ci menej odborny chat, a potrebuje v ramci toho obehnut 15 webov, aby zistil, ci sa nieco dolezite deje, tak nema cas studovat technicke a dizajnove zmeny na kazdom webe osobitne. Preto som napisal, ze taketo prerabky su drbnute a trvam na tom. Ako ste si iste vsimli, vyse roka som tu nebol prave kvoli tymto zmenam.

Taketo prerabky mozu byt dobre iba pre Porada fetisistov, ktori su to 12 hodin denne. Ti si to radi vsetko 5 x nastuduju a natrenuju, este aj v noci sa im o tom bude snivat...
panslav
22.12.16,18:38
Zdravim, hladam investora na zalozenie predajne stavebnim, plotov, a dalsie veci v okresnom meste na vychode. Ja by som to zmenezoval. Mam vybrate miesto.