Herrin
27.12.13,19:46
Ako je možné dostať sa k majetku pod Ba hradom, ktorý nám bol skonfiškovaný a od roku cca 1992 sa ťahajú súdy? Jednalo sa o veľký RD (ktorý slúžil aj ako nájomný dom s bytmi) a s veľkým pozemkom ktorý štát skonfiškoval a následne predal. List vlastníctva ako aj všetky dokumenty máme. Majetok nadobudol môj žijúci starý otec po svojej tete. Kto poradí? Ťahá sa to veľmi dlho bez výsledku. ďakujem
Simona123
27.12.13,20:38
Treba fakt dobrého advokáta... (musela by som vidieť spis a čo všetko sa doteraz robilo a čo nie, aby som mohla zhodnotiť ako postupovať), ale ked sa to fakt ťahá už cez 20 rokov, tak je na mieste žaloba na ústavný súd za prieťahy v konaní (každý má právo na to, aby sa jeho vec prerokovala verejne, bez zbytočných prieťahov - čl. 48 tuším), existujú publikácie ako postupovať v konaní pred ústavným súdom ...
JUDr. Pavol Kollár
29.12.13,16:21
Dobrý deň, keďže ide o lukratívny majetok, v spore sa zrejme využívajú všetky "právne" prostriedky. Spis týkajúci sa vašej nehnuteľnosti musí byť za to dlhé obdobie trvania súdnych konaní veľmi obsiahly. Na to aby Vám dal niekto odpoveď ako sa dostať späť ku skonfiškovanému rodinnému majetku, je potrebné podrobne preštudovať všetky listiny týkajúce sa konfiškácie ako aj ďalšieho nakladania s majetkom. Z uvedeného dôvodu vám doporučujem obrátiť sa na advokáta so skúsenosťami v danej problematike, ktorý vám poskytne kvalifikovanú pomoc.