Daniel Opoldík
28.12.13,08:56
Dobrý den prajem. Potrebujem súrne radu.Jedn sa mi o takú vec. .Mal som záujem o jedno auto ktoré som videl a dostal som od majitela VIN na preverenie ale musel som si auto zálohovať. Auto už bolo v salone na SK číslach,čiže nebolo premna dovezené na objednávku. Povedal mi že na aute je iba jeden diel prelakovaný a nič iné teda všetko pôvodné od výroby. Odoslal som teda teda na jeho výzvu zálohu do Slovenského autobazru vo výške 1000E s tým že si auto dodatočne preverím cez systm KO a servis a potom v prípade záujmu auto vyplatím . Nakolko auto po preverení vykazuje úplne iné parametre a opravy -podotýkam všetko prelakované a vela dielov aj opravovaných pretmelením. povedal mi že pokial nebude auto v poriadku tak mi zálohu vráti.Všetko bola len ústna dohoda nič na papieri. Mám akurát od neho faktúru na zálohu ktorú mi poslal cez email. a môj doklad z účtu o úhrade sumy. Nakolko auto nesplnalo parametre atd. rozhodol som sa od tejto kúpi odstúpiť. Informoval som predvajúceho ,no ten mi povedal že nemám nárok na vrátenie zálohy. Ale vo faktúre nič také nieje spomenuté. Je toto možné. Pekne Vs prosím poradte mi. Kam sa vlastne teraz obrátiť?Vopred Ďakujem
lujza.j
28.12.13,08:33
3A to boli?
Daniel Opoldík
28.12.13,09:07
Nie neboli je to podstatne menší predajca zo Senca
buchač
28.12.13,12:26
Dobrý den prajem. Potrebujem súrne radu.Jedn sa mi o takú vec. .Mal som záujem o jedno auto ktoré som videl a dostal som od majitela VIN na preverenie ale musel som si auto zálohovať.
Nemusel - CHCEL !
Auto už bolo v salone na SK číslach,čiže nebolo premna dovezené na objednávku. Povedal mi že na aute je iba jeden diel prelakovaný a nič iné teda všetko pôvodné od výroby. Odoslal som teda teda na jeho výzvu zálohu do Slovenského autobazru vo výške 1000E s tým že si auto dodatočne preverím cez systm KO a servis a potom v prípade záujmu auto vyplatím . Nakolko auto po preverení vykazuje úplne iné parametre a opravy -podotýkam všetko prelakované a vela dielov aj opravovaných pretmelením. povedal mi že pokial nebude auto v poriadku tak mi zálohu vráti.
Keď vtáčka lapajú....atď ...
Všetko bola len ústna dohoda nič na papieri.
Aj ústna dohoda platí ...
Mám akurát od neho faktúru na zálohu ktorú mi poslal cez email. a môj doklad z účtu o úhrade sumy.
Tak máš potom patričné doklady ..
Nakolko auto nesplnalo parametre atd. rozhodol som sa od tejto kúpi odstúpiť. Informoval som predvajúceho ,no ten mi povedal že nemám nárok na vrátenie zálohy.
Reči sa hovoria a chlieb sa je .
Ale vo faktúre nič také nieje spomenuté. Je toto možné. Pekne Vs prosím poradte mi. Kam sa vlastne teraz obrátiť?Vopred Ďakujem

Ty ešte potrebuješ radu ???
Dve možnosti :
1. Slušné požiadanie
2. Slušné podanie žaloby na súd za nedôvodné obohatenie
http://www.najpravo.sk/slovnik/b/bezdovodne-obohatenie.html?print=1
Mária27
28.12.13,13:01
Skús argumentovať občianskym zákonníkom: Ak ste si vyslovene nedojednali možnosť odstúpenia od zmluvy a jasné odstupné, ide o preddavok, ktorý treba vrátiť. Inak by sa bezdôvodne obohatil, čo sa dá vymáhať.


§ 497
Každý z účastníkov si môže vymieniť odstúpenie od zmluvy a dojednať pre ten prípad odstupné. Kto zmluvu splní aspoň sčasti alebo prijme hoci len čiastočné plnenie, nemôže už od zmluvy odstúpiť, ani keď poskytne odstupné.

§ 498
Na to, čo dal pred uzavretím zmluvy niektorý účastník, hľadí sa ako na preddavok.
Daniel Opoldík
29.12.13,05:52
Ďakujem pani Mária za rady. V podstate máte pravdu. No žiadnu dohodu o odstúpení nemám a vlastne ani žiadnu zmluvu mnou podpísanú,proste nič. Presne ako píšete bol to preddavok,ktorý bol iba dočasný dokedy nedojde k doobhliadke auta,zmluve a prípadnemu prevzatiu Len čo s tou ústnou dohodou? Proste on mi vyslovene vravil že ja nemám ani žiadnu šancu na vrátenie.Pritom ked som sa ho pítal predtým že ked auto prídem ešte pozrieť raz a nájdem chyby ktoré mi zamlčal,tak povedal vrátim vám zálohu.Normálne sa dohodnúť s nim nedá ponúka som mu aj čiastočnú kompenzáciu no on nie... takže asi budem skúšať súdnou cestou. Neviem či vôbec to má význam.
Mária27
29.12.13,09:12
Máš faktúru a doklad z účtu o úhrade sumy. To dolož k platobnému rozkazu, popíš - odôvodni ako to bolo, Žiadaj vrátiť peniaze plus trovy konanaia, prípadne aj úroky z omeškania. Je to bezdôvodné obohatenie.