stuko
23.03.06,18:37
poradaci, potreboval by som od vas jednu radu.

takze problem je nasledovny : Robim DP jednej mojej znamej, ktorej pracuje na HPP, okrem toho mala prijem ako autor - nezdaneny zrazkovou danou.

podla mojho nazoru je prijem za mesiac december ktory jej bol vyplateny az v januari prijmom az v roku 2006 (a do tohtorocneho DP ho teda nezahrniem) - aspon tak je to pri JU, chcem vediet, ci to iste plati aj ked si vedie len evidenciu...

dalsia otazka je nasledovna : Kedze znama najprv zabudla, ze musi zdanit tieto prijmy, tak najprv podala ziadost o rovne zuctovanie dane u svojho zamestnavatela - mala preplatok okolo 2000 Sk, ten jej uz bol aj vyplateny.

co teraz s tym prijmom na ktore jej uz bolo urobene rocne zuctovanie ? od zamestanavela mi doniesla len potvrdenie o rocnom zuctovani
vopred dakujem za rady
blcha
23.03.06,18:46
Príjem prijatý v roku 2006 patrí do priznania 2006. Výnimou by bolo, keby si menil postupy účtovania - napr z účtovníctva do evidencie (%) a naopak - ale to asi nie je tvoj prípad.
Potom je opísaná situácia úplne v poriadku a nič netreba robiť. Príjem si vysporiada na budúci rok.