pildo
28.12.13,13:30
Ahojte,

kedze nase vlady neustale podporuju malych a strednych podnikatelov novymi danmi, poplatkami a byrokraciou, zacinam pomaly rozmyslat o tom, ze by som vyriesil legalnym sposobom vyrazne znizenie danoveho zakladu a tym usetril na dani zo zisku a zdravotnych odvodoch.

problem je ale ten, ze zalozenie struktur, ktorymi by sa dalo legalne vyhnut plateniu dani a odvodov je financne narocne. napadla ma myslienka, ze ak sa to neoplati len mne samemu, ci by o takuto sluzbu nemali zaujem dalsi mali a stredni podnikatelia.

pokial nemate zisk aspon 30 000€ rocne, neoplati sa vam zakladanie tychto struktur.

co by ste povedali na to, keby tu bola moznost, ako si uplne legalne a bezpecne znizit danovy zaklad a aj odvody do zdravotnej poistovne (odvody z dividend)? nebolo by to uplne zadarmo, lebo zalozenie takychto struktur si vyzaduje velke vstupne zdroje. ako som uz pisal, ak nemate zisk aspon 30 000€, neoplati sa to.

neoplati sa vam to ani v pripade, ze vas zisk je do 5000€ (koli danovej licencii). avsak ak mate zisk medzi 5000 - 30 000 € rocne, mohli by ste usetrit relativne vela penazi, ktore vam nerozkradne stat a mozete ich radsej investovat do svojich deti, firmy, alebo na dochodok.

ak sa tu najdu ludia, co by mali zaujem usetrit na daniach a zdravotnych odvodoch 50-70% z celkovej platby (ak by ste mali zaplatit 10 000 € statu, stalo by vas to 3000-5000€ - podla dohody. cim viac ludi by malo zaujem, tym nizsie provizie by sa platili). vhodne pre zivnostnikov aj sro, idealne platcovia dane. pri nepltacoch by sa to predrazilo o DPHcku, teda uspora by bola velmi mala (prakticky len tych 14% na zdravotnom odvode).

cele som to preberal s odbornikmi na medzinarodne danove pravo a pravnikmi.

ak mate niekto zaujem, napiste sem alebo sukromny spravu.