jaja37
23.03.06,19:45
Prosím, poraďte mi. Popri zamestnaní spracovávam doma v tomto období účtovníctvo dvom klientom na dohodu o VP. Mám samozrejme strach z daňovej kontroly, hoci sa snažím, aby bolo všetko O.K. Poistí ma nejaká poisťovňa za škodu spôsobenú pri výkone zamestnania , keď vykonávam prácu len na DVP? Ak áno, poznáte nejaké výhodné poistenie? Kedysi dávno som mala nejakú smiešnu 100,-Sk poistku, ale to som pracovala na pracovnú zmluvu.
alušik
24.03.06,06:43
Toto by zaujímalo aj mňa...;)
Eva Krčová
24.03.06,07:02
Za vedenie účt.evidencie je zodpovedná príslušná účt.jednotka. Ty ako pracovník na DoVP za túto evidenciu vlastne nezodpovedáš, alebo to máš v DoVP uvedené? Poisťovne takéto činnosti bežne nepoisťujú, poisťujú len účt. a audit. firmy na zodpovednosť z ich prevádzky - t.j.vedenie účt.evidencie a za to platia značné sumy, ktoré sú pre teba neprijateľné. Ak by si sa nutne chcela poistiť, poisťovňa ťa poistí, tvoja poistka sa bude odvíjať od tebou určenej hranice pre mieru tvojej zodpovednosti - t.j. max.suma pokuty, max.suma daň.nedoplatku.....čiže dá sa poistiť, ale cena je vec dohody.
jaja37
24.03.06,18:52
Ďakujem za odpoveď, asi od toho teda upustím...a budem len dúfať, že všetko bude OK.