tomec
28.12.13,18:22
Dobry den.
Vedeli by ste niekto poradit ako je to ohladne dobrovolneho pripoistenia pocas PN?
Som zamestanenec tohoisteho zamestnavatela uz cca 6rokov a zaciatkom januara nastupujem na planovanu operaciu s následnou dlhsiou PNkou (2mesiace).
Rad by som vediet kolko sa plati na dane pripoistenie a nasledne kolko by mi bolo zo soc.poistovne platene.
Ak som este na nejake info pozabudol dajte mi prosim vediet

Vopred dakujem za kazdu radu

T.
Mila123
28.12.13,17:23
nejaké ukončenie sociálneho poistenia počas 2 rokov do zadu asi nebolo? ak nie, zbytočne sa budeš hlásiť, pretože nesplniš základnú podmienku t.j. aspoň 270 dní poistenia
ivka70
28.12.13,17:25
Na to, aby si mal platenu PNku aj z dobrovolneho nemocenskeho poistenia, by si z neho musel splnat podmienku poistenia aspon 270 dni pred nastupom na PN, to uz do januara v ziadnom pripade nestihnes.
Da sa k tomu pripocitat nejake ukoncene nemocenske poistneie ,ale kedze 6 rokov pracujes u toho isteho zamestnavatela a predpokladam, ze iny prijem, z ktoreho by sa platilo nemocenske poistenie, nemas, tak sa ti k tomu predpokladanemu dobrovolnemu nema co pripocitat.
tomec
28.12.13,17:29
april/maj 2012 som bol cca mesiac PN...
Mila123
28.12.13,17:46
april/maj 2012 som bol cca mesiac PN...
ale nemal si aj iné sociálne poistenie, iba zamestnanie???? neodpovedáš na položené otázky
tomec
28.12.13,19:51
nie, ziadne ine soc.pois. som nemal
veronikasad
28.12.13,19:53
nie, ziadne ine soc.pois. som nemal
Bohužial, nárok na nemocenské ti vznikne až po 270 dňoch dobrovolného poistenia. Nedá sa prihlásiť len na nem.poistenie, musíš celý balík - s poistením v nezamestnanosti alebo bez neho.