kamillla
29.12.13,05:02
Je mozne ze mi v priebehu roka pridu 2 exekucie za dlh v dovere????
Dáša_
29.12.13,05:38
je to ten istý dlh? Nie je to náhodou nezaplatené poistné povedzme do konca januára prvá exekúcia a od februára do konca septembra druhá exekúcia? Teda termíny som len tak strelila, netuším, v akých intervaloch posúvajú nedoplatky. Ale proste sú to dva rôzne nedoplatky?
buchač
29.12.13,05:39
...v pohode aj viac......
Záleží od okolností , nakoľko na stránke príslušnej poisťovne sa píše , okrem iného , aj toto :

Čo riskujete, keď neplatíte
Neplatiť odvody prináša veľké riziká. Podstupujú ich najčastejšie samoplatitelia a samostatne zárobkovo činné osoby - tvoria osem z desiatich našich dlžníkov.


Dlžník riskuje zvýšené náklady na úroky, pokuty či trovy exekúcie. Zhorší sa mu prístup k úverom, dotáciám alebo eurofondom. Bude zverejnený v zozname dlžníkov na webe, prípadne ako top neplatič.

Neplatičom z radov samoplatiteľov a samostatne zárobkovo činných osôb navyše nemusí byť poskytnutá plánovaná zdravotná starostlivosť (napr. kúpele, plánované ošetrenie v ambulancii alebo plánovaná hospitalizácia). Majú totiž nárok len na akútne ošetrenie.

Neplatiči zároveň pripravujú zdravotnú poisťovňu o financie, ktoré by inak použila pre pacientov, ktorí potrebujú liečbu.
Anik
29.12.13,13:14
je to možné - máš odkontrolované dĺžne sumy ?
Predtým museli prísť aj výkazy nedoplatkov. A ak to Tebou z rôznych dôvodov nepohlo a nezačal si uhrádzať ZP prídu aj ďalšie.Všetky ZP zhruba po 3. mesiacoch, ak je dlh zasielajú výkazy nedoplatkov a tam je aj obdobie za ktoré žiadajú zaplatiť a dokedy to má byť uhradené. Za každý výkaz nedoplatkov v Dôvere je 10 eur čo je tiež slušná suma.
V poučení výk. nedoplatkov je - Márnym uplynutím lehoty na podanie námietok sa výkaz nedoplatkov stane právoplatným a vykonateľným, t.j. exekučným titulom.
V rukách mám napr. výkaz nedoplatkov zo dňa 26.9.2013 a žiadajú dĺžne poistné za obdobie 201304-201307 len pre názornosť. - voči tomuto výkazu nedoplatkov sme sa odvolali a uspeli sme.
Len Ty vieš či tá exekúcia je naozaj za Tvoje nedoplatky. Ak si platil/a a vieš dokázať, že poistné je zaplatené, tak treba čím skôr napísať - Podanie námietky voči výkazu nedoplatkov. Aj v Dôvere sú len ľudia, resp. PC a chyba sa môže stať.
kamillla
29.12.13,18:58
no,mam to odkontrolovane jedine na ich webe,nemam moznost ist na pobocku...proste v aug.som platila dlh,odvtedy mi nic ziadna vyzva,vykaz neprisiel,cista karta na webe,tak si vravim vsetko je ok... nechapem to
Anik
29.12.13,19:32
ten dlh si splatila celý ? podľa Teba je všetko vyplatené aj následne po auguste? Niekedy k problémom dôjde keď nemáš vysporiadaného platiteľa. Najlepšie by bolo zájsť si na ZP a popýtať si,aby Ti vytlačili saldo konto - nech vidíš ako boli Tvoje platby rozúčtované. Ak dôjde k nezrovnalostiam napr. Dôvera dá na vymáhanie exe a Ty zaplatíš na Dôveru - opäť je tam jednanie aj s exe, lebo už aj on očakáva platbu. Ťažko sa je k tomu vyjadriť, nevidím podklady. Ako som písala ak máš doklady treba rýchlo konať - podať námietku. Samozrejme ozvať sa aj exekútorovi a jednať s ním, ale najprv rýchlo na Dôveru.
kamillla
29.12.13,20:06
Ano cely,kt mi prisiel ako ex titul. Ale chcem sa aj opytat,je mozne ze je to uplne "na hlavu" ak mi poslu exekuciu na dlh s novsim datumom a neskor exekuciu na dlh napr.z r.2005???
tictac7
29.12.13,20:10
nie je to na hlavu. Posledné nejaké 2 roky majú už voľnejši ruky a preto môžu rýchlejšie dať dlhy na exekúciu. Tie staré dlhy, tam bol zdĺhavejší proces. Takže, problém vyriešený. Toto je starý dlh, ten splatený bol novší..... A ešte medziotázka - v súčasnosti nevzniká nový?
Anik
29.12.13,20:14
No vieš čo Ti poviem. Všetko čo nie je zaplatené či už na DÚ, SP, alebo ZP budeš musieť raz zaplatiť, ak si dáš na čas. Bohužial aj so zbytočným bolestným a čím starší dlh tým väčšie nabalenie- úroky , poplatky atď za každý deň omeškania. A nemyslela som len na štátne inštitúcie , ale vo všeobecnosti. Tam to však platí s istotou guľometu.
kamillla
29.12.13,20:15
Nie,urcite nie.Ale co premlcacia doba,vykazy? Su ticho xy rokov a potom bum?
kamillla
29.12.13,20:16
Keby prisla upomienka tak sa clovek vie akotak branit....som na dne...
tictac7
29.12.13,20:18
nezávidím Ti Tvoju situáciu, ale tu sa fakt zbytočne rozčuľuješ. Každý z nás musí platiť.... a exe za dlh 2005 v ZP určite nie je premlčaná .... a ak si neplatila, tak ako sa chceš brániť?
Anik
29.12.13,20:21
skús dohodnúť splátkový kalendár
kamillla
29.12.13,20:22
Lenze problem je v tom ze som platila,lenze ako to dokazem?zijem v zahranici,od tej doby Su doklady bohvie kde a nerozculujem sa,len sa pytam.
tictac7
29.12.13,20:23
...no lenže dôkazné bremeno je na Tvojej strane. Nechcem byť hnusná - doklady treba uchovávať - minimálne po dobu, kedy je možné nedoplatky vymáhať, resp, kedy môže kontrola prísť....
Anik
29.12.13,20:24
ako si platila z účtu, alebo za Teba chodil niekto platiť?. To si bola samoplatca či?
kamillla
29.12.13,20:25
Nevztahuje sa na to premlcacia doba?ked nezacali riesit dlhy napr do tych 5r,mozu po 8,10?
tictac7
29.12.13,20:26
...a po pravde...za svoju viac ako 20. ročnú prax sa mi nestalo, že by niekoho naháňali len tak. Buď bolo fakt nezaplatené, alebo zlý variabilný symbol uvedený a za to už poisťovňa fakt nemôže....
tictac7
29.12.13,20:27
Nevztahuje sa na to premlcacia doba?ked nezacali riesit dlhy napr do tych 5r,mozu po 8,10?

lenže, keď Ti už prišla exekúcia, tak oni to riešili....možno si si poštu nepreberala... inak by nemohla byť exekúcia začatá... a poisťovne majú, myslím, premlčaciu dobu až 10 rokov - teda aspoň z tej doby....
kamillla
29.12.13,20:28
Mala som v teba dobe zivnost a platila ju za mna mama,vkladovym listkom v banke.Ja som od r.2005 v zahranici
Anik
29.12.13,20:29
Nevztahuje sa na to premlcacia doba?ked nezacali riesit dlhy napr do tych 5r,mozu po 8,10?
vieš ono mi to príde, že si o tom dlhu vedela, ale spoliehala si sa na premlčanie.
V taký čas je to na druhej strane práve o tom, že čím starší dlh, tým viac pán exe zarobí.
tictac7
29.12.13,20:29
...no a účtovníctvo Ti hádam niekto spracovával? Kde máš doklady?
kamillla
29.12.13,20:30
tictac7
29.12.13,20:32
kamillla
29.12.13,20:32
Nie,nevedela,urcite mi neslo o to aby ma nahanal exekutor
veronikasad
29.12.13,20:33
Keby prisla upomienka tak sa clovek vie akotak branit....som na dne...
Píšeš, že žiješ v zahraničí. Čo keď posielali výzvy na zaplatenie a vracali sa ako nedoručené ...
tictac7
29.12.13,20:35
teraz ma tak napadá, píšeš, že od r. 2005 si v zahraničí... táto druha exe je za rok 2005, prvá bola teraz novšia - skús mi to, prosím vysvetliť. Kde v zahraničí si? V EÚ? Mimo? Prečo máš stále ZP na SK? ....myslím, že škoda času stráveného nad odpoveďami na Tvoje otázky. Končím.
kamillla
29.12.13,20:36
Anik urcite som ziadny vykaz nedostala,alebo mi ich rodicia vyhadzovali do kosa? Nie som hlupa
veronikasad
29.12.13,20:37
Anik urcite som ziadny vykaz nedostala,alebo mi ich rodicia vyhadzovali do kosa? Nie som hlupa
Takéto doklady sa posielajú s doručenkou do vlastných rúk. Pošta ich tvojim rodičom nevydá. Informuj sa v ZP, či sa nevracali ako nedoručené
veronikasad
29.12.13,20:43
Mala som v teba dobe zivnost a platila ju za mna mama,vkladovym listkom v banke.Ja som od r.2005 v zahranici
Za ktoré roky sú tie dlhy ? Živnosť bola aktívna aj počas tvojho pobytu v zahraničí ? V zahraničí si pracovala na pracovnú zmluvu - odkedy ?
kamillla
29.12.13,20:52
Zivnost som mala v r.05 kedze som pracovala tu v SR pre jednu firmu kde to odo mna chceli,Potom som dostala ponuku v GB,samozrejme na zmluvu,no zivnost som si nechala ak nahodou zahranicie nevyjde,Potom som ju zrusila,kedze som tam este pobudla a nechcela sa vratit.Ten novy dlh som mala za "brigadu" v r.2010 za kt som nepodala zuctovanie.
veronikasad
29.12.13,20:59
Zivnost som mala v r.05 kedze som pracovala tu v SR pre jednu firmu kde to odo mna chceli,Potom som dostala ponuku v GB,samozrejme na zmluvu,no zivnost som si nechala ak nahodou zahranicie nevyjde,Potom som ju zrusila,kedze som tam este pobudla a nechcela sa vratit.Ten novy dlh som mala za "brigadu" v r.2010 za kt som nepodala zuctovanie.
Namiesto tých "potom" doplň konkrétne dátumy, dokedy živnosť trvala. O akých výkazoch si písala, mala si aj zamestnancov, alebo je to len tvoje nezaplatené poistné ?
Predložila si v ZP pracovnú zmluvu z GB ?

R.2010 - aká brigáda a aké zúčtovanie ? Ešte stále trvala živnosť ?
kamillla
29.12.13,21:10
V marci 2006 a zmluvu som im nedala,mala som?brali by Do uvahy platbu vzdravotneho v GB?
kamillla
29.12.13,21:12
V r.10 som mala pracu na dohodu,jednorazovu,tlmocenie,na zo zdravotky mi pisali ze som si mala dat zuctovanie,no nedala som tak som dostala sankciu
veronikasad
29.12.13,21:15
V marci 2006 a zmluvu som im nedala,mala som?brali by Do uvahy platbu vzdravotneho v GB?
Samozrejme že si im ju mala odovzdať a súčasne aj slovenský preukaz poistenca. Ak si si nesplnila oznamovaciu povinnosť - dlh na poistnom sa nepremlčuje.

Ty si počas pobytu v zahraničí platila zdr.poistenie na Slovensku ako samoplatitel o čom nemáš doklad ?
veronikasad
29.12.13,21:16
V r.10 som mala pracu na dohodu,jednorazovu,tlmocenie,na zo zdravotky mi pisali ze som si mala dat zuctovanie,no nedala som tak som dostala sankciu
Akú dohodu ? Aká bola výška príjmu ??
kamillla
29.12.13,21:19
3000€
veronikasad
29.12.13,21:24
3000€
Kamillla, ide to z teba ako z chlpatej deky. Na akú dohodu si pracovala ?

Nie som právnik, aby som ti poradila, ako je možné zastaviť exekúciu, aby si nemusela uhradiť nedoplatok vrátane trovov exekúcie.

Ale poradím ti, aby si si čím skôr dala v zdravotnej poisťovni do poriadku oznamovacie povinnosti, aj za cenu že len kvoli tomu pricestuješ zo zahraničia. Treba predložiť kopie (možno budú žiadať aj neoverený preklad), všetkých pracovných zmlúv, odkedy-dokedy trvalo zdr.poistenie v zahraničí (ak si medzitým náhodou nejakú dobu nepracovala na zmluvu. Ak si nemala od roku 2006 živnosť, nemôžeš byť poistencom v obidvoch štátoch súčasne.
kamillla
29.12.13,21:31
Vdaka,ide to zle zo mna,lebo neviem co sa stalo,mam milion otazok a hl.nechcela som takto dooadnut ako neplatic a podvodnik (pla niekrorych diskutujucich) je mi tazko,je to sok ked si clovek zije x rokov ze je vsetko ok a zrazu toto...dakujem
veronikasad
29.12.13,21:35
Vdaka,ide to zle zo mna,lebo neviem co sa stalo,mam milion otazok a hl.nechcela som takto dooadnut ako neplatic a podvodnik (pla niekrorych diskutujucich) je mi tazko,je to sok ked si clovek zije x rokov ze je vsetko ok a zrazu toto...dakujem
Nie si jediná, ktorá takto po odchode do zahraničia dopadla. Prepáč, možno použijem trošku tvrdšie slová, ale "mladí to občas majú na háku", keď im hovorím, čo všetko treba pred odchodom do zahraničia vybaviť. A potom keď je zle, chcú aby za nich hasili rodičia.

Daj si to čím skôr v zdr.poisťovni do poriadku. Zober si so sebou aj doklad o ukončení živnosti, možno si sa v ZP neodhlásila ani ako SZČO. Možno ten nedoplatok ani taký vysoký nebude ...Po doplnení registrácie žiadaj o vystavenie nového výkazu nedoplatkov.
masianka
09.01.14,12:51
Mne sa stalo konkrétne v Dôvere, že bola exekúcia napr. za mesiac január u exekútora č. 1. Neuhradili sme ju, takže nám ju stiahol po určitom čase rovno z účtu .. takže sme videli, že to máme vysporiadané. Avšak asi o pol roka prišla ďalšia exekúcia na TEN ISTÝ mesiac, ale exekútor už bol iný, č.2. Riešila som to priamo s Dôverou, že kde nastala chyba, prečo to poslali ďalej, keď je to vysporiadané. Oni o žiadnej úhrade nevedeli, odvolávali sa na exekútora č. 1 ... tak som musela volať priamo jemu (samozrejme asi na 5. deň som sa dovolala) ... a dopadlo to tak, že exekútor peniaze stiahol, ale Dôvere ich nepreposlal, vraj na to zabudli .. takže z toho vyplýva, že ani exekútori si nie vždy plnia svoje povinnosti
misoft
09.01.14,14:00
Na okraj - nebolo náhodou niečo upravené, že exekútori po získaní peňazí sú povinní ihneď ich odoslať oprávnenému? A svoje náklady sú do výšky max. 24% a až po vymožení pohľadávky?