JohnySE
29.12.13,10:48
Dobry den mam otazku co ma robit z mojim vodicskym preukazom vizdvihol som postu a tam bolo napisane ze mam vratit vodicak okresnemu riaditestvu PZ BA do 7 dni od zadrzania ked som vyzdvihol postu v bratislave a to bolo uz 10 den od zadrzania a som cestoval domov na vychod v bratislave mam iba prechodny pobyt mam podmienku sudom 4 mesiace a zakaz VP na 2 roky bojim sa ist to odovzdat zeby som nejake vetsie problemy s mojou podmienkou vsetci mi vravia ze to mam ignorovat takze neviem co mam robit?
ivka70
29.12.13,10:19
Jaaaj, vsetci ti vravia .... tak pocuvaj vsetkych, oni nebudu niest ziadne nasledky.

VP mozes odovzdat aj PZ v mieste svojho trvaleho pobytu, zajtra urcite pracuju.
Oni si uz informacie v systeme vymenia.
JohnySE
29.12.13,10:24
Ano len ci to uz nebudu brat ako porusenie podmienky nechce sa mi ist sediet neviem ako to bude brat policia:/
JohnySE
29.12.13,10:34
Lebo ti vsetci su moja rodina a kamarati ale ja potrebujem odbornu odpoved na to co som napisal nechcem mat ziadne problemy zo zakonom uz do buducna takze ked my viete pomoct odpovedou tak budem velmi rad ale ked nie tak prosim neodpisujte my blbosti vdaka.
ivka70
29.12.13,10:40
Pozri sa, ani naodbornejsia odpoved ti nezaruci to, ako to budu brat priamo policajti.
Ale cim neskor s tym cosi urobis, tym to bude horsie.
Ak si zoberies, ze by si mohol list chapat tak, ze mas od prevzatia vyzvy/listu na poste do 10 dni VP odovzdat a ze medzitym boli sviatky, tak sa mozno do tej hranice zmestis a nemas problem.

Ignorovat tu vyzvu je najhorsie, co mozes urobit.
lujza.j
29.12.13,10:41
tá pošta prišla zo súdu?
misoft
29.12.13,10:44
Odovzdaj na najbližšom oddelení DI - a s tým pozdržaním si nelám hlavu. Oni síce píšu 7 dni od zadržania, ale musia ti to dať písomne. No a poštu (rozhodnutie) si dostal až teraz.... Nie je tvoje vina, že Slov.pošta je tak pomalá....

A na kamarátov a rodinu sa nespoliehaj.
Príklad: Chlapík počúva od kamarátov a rodiny: "Veď si požičaj 10000€ - to ľahko splatíš! A aj nám trochu pomôžeš, ak bude treba budeme pri tebe."
O mesiac nemá ani cent, treba mu splácať, nemá z čoho. Príde o byt, majetok. No a kamaráti a rodina sa ho pýta: "A načo si si požičiaval, keď nevládzeš splatiť?"
On na to: "Veď ste mi radili a povedali, že mi pomôžete!"
O oni: "My sme ti niečo RADILI, SĽUBOVALI? My nie sme sprostí!"
JohnySE
29.12.13,10:48
Co som si zistil tak po uplynutia 7 dni je pokuta 100 eur takze to je na prd viete mi povedat aspon co mi hrozi. Ja viem ze to ma zaniest a velmi rad by som sa ho zbavil ale to nie je fer ze mi poslu postu na 10 den a ja uz im mam ist zaplatit 100 ecok len za to ze nasa posta alebo policia nieje dost rychla kebyze mi to povedal sudca v ten den by som ho prisiel vratit naspet a mal by som pokoj takze asi tak...
lujza.j
29.12.13,10:52
prevzatie si predsa potvrdil podpisom a je tam dátum tak?
JohnySE
29.12.13,10:54
Vdaka kamarat ale uz je dost neskoro lebo moje svedomie sa az teraz zobudilo uz je tomu skoro mesiac to je tak ked ti radia pribuzny...Vidim to tak ze asi budem cakat az kym mi podmienka neskonci a az potom im pridem vratit aj zo sto eckami nechcem sa mi ist sediet kvoli blbosti...
lujza.j
29.12.13,10:59
tak čakaj...ale daj pozor, aby ta pri nejakej príležitosti nekontrolovali poliši....
JohnySE
29.12.13,11:00
Ano lenze to ist rozpravat policajtom je asi zbytocne zo zakona je lehota 7 dni a ja uz som 3 tyzdne co som ho neodovzdal takze to je asi tak na prd.
JohnySE
29.12.13,11:01
vsak kontrolovat mozu ale nemozem soferovat....
lujza.j
29.12.13,11:03
ja som nepísala pri šoférovaní...pri tvojom mene v evidencii svieti že si VP neodovzdal....to ťa nenapadlo...
JohnySE
29.12.13,11:08
A to vy ako viete ze to tam svieti?
kopretinka
29.12.13,11:09
veď ty sám nevieš,čo chceš! najprv pýtaš radu,a potom povieš,že ho aj tak neodovzdáš! Lujza vie všetko :D
JohnySE
29.12.13,11:14
Ano ale ani jeden z vas mi neopdpovedal co mi naozaj hrozi len kazdy vravi zanes ho to ja by som z radostou urobil keby ze by som nemal podmienku ked poznas prava tak mi povedz co mi hrozi za to ze ho neodovzdam po leho 7 dni a budem velmi vdacny:)
lujza.j
29.12.13,11:21
to, že to tam svieti zistíš sám:Dlen si všímaj policajné autá pohybujúce sa poblíž tvojho TP na východe a PP v BA....
JohnySE
29.12.13,11:27
Vdaka lujza strasne si mi tym pomohla vidim ze to tu nieje vobec zmysel nieco prikladat skor by som to premenoval porada sk na diskusia sk, lebo tu ludia nic nevedia iba si myslia ale nic nevedia takze to je moj nazor ...
Ice dive
29.12.13,11:28
no napríklad ak by ťa čapli za volantom je to marenie súdneho rozhodnutia... ak by si neodovzdal vodičák a čakal... tak tiež niečo podobné... napríklad môžeš chcieť požiadať o odpustenie zvyšku trestu... a potom ti toto môže priťažiť, že nespolupracoval a teraz čaká milosť... ???
lujza.j
29.12.13,11:37
džony ty sám nevieš čo chceš....chceš počuť iba to čo ty chceš a tam je problem....jasne ti bolo povedané, že ho máš ísť odovzdať....nakoniec povieš, že už prešiel mesiac.....
draik
29.12.13,12:55
Vodic je zo zakona povinny odovzdat VP do siedmich dni odo dna pravoplatnosti rozhodnutia o zakaze soferovania. Vid §98 zakona 8/2009 Z.z. Nesplnenie je priestupkom.
kopretinka
29.12.13,19:13
zase ďalší mazač.....máš to márne,všetko je uložené....
willma
29.12.13,20:56
ad 1: Lujza vie o čom hovorí
ad 2: Nechceš ísť osobne, pošli poštou doporučene
ad 3: postav sa k celej veci ako chlap a choď ho odniesť osobne.
misoft
29.12.13,22:35
Skôr tebe je to zbytočné vysvetľovať. A len tak na okraj: policajti na DI vedia, že držiteľ vodičského oprávnenia AB0000000 ho má odobratý, ale neodovzdaný na DI. A tvoje meno už figuruje vo všetkých hláseniach vo všetkých DI na Slovensku. Stačí, aby ťa len načapali sedieť za volantom (i keď zaparkovaného auta), budú žiadať doklady, mrknú sa - a ajhľa - hriešnik - okamžite ho zbalia. A bude to ešte horšie pre teba - budú predpokladať, že si obišiel úradné rozhodnutie (neviesť vozidlo) a dostaneš ešte navyše. A VP možno nedostaneš po 10 mesiacoch, ale po 24 mesiacoch.... a aj so skúškami a testami na VP!

Takže výsledkom bude, že si si to sám pohnojil.... ale potom nám tu neplač, že ti ho vrátiť nechceli..... vieš kam ťa potom pošleme?
JohnySE
30.12.13,08:58
Ak je to pre vas take dolezite daj te si ho aj zaramovat , bohuzial nevedel som ze sa nedaju mazat svoje blogy,,, aj tak mi nikto neopovedal aky je to priestupok, ale uz to mam za sebou dneska o 9 som ho odovzdal takze pre tych co budu mat ten isty problem nespoliehajte sa na poradu.sk lebo vam povie iba to co viete pytajte sa radsej odbornikov alebo niekoho kto robi na policii usetrite cas a peniaze po prevziati posty mate este 3 tyzdne na to aby ste odovzdali VP vtedy sa prikaz stava pravoplatnym a mate problem dostanete 100 eur pokutu a priestupok.Toto je ta odpoved ktoru som potreboval vediet dovidenia porada.sk
misoft
30.12.13,09:03
Nejde o to mazanie, ale o princíp. Nahodíš otázku, potom zmažeš podstatu a chceš odpovede. Si z Mesiaca spadol? Ak sa ti nepáči, že sa ti tu pokúšame poradiť, nemal si sem liezť!
Peggynka
30.12.13,09:31
Asi chcel vedieť,či by sa to nedalo obísť (vychádza mi to tak).Tak kamarát,takúto radu tu nedostaneš...
JohnySE
30.12.13,09:44
Prepac ale to bol moj problem nie vas takze si myslim ked niekto nieco niekto svojvolne napise ma pravo to aj zmazat ked sa ma ten problem uz netyka a to ze vy to beriete takto nieje moj problem ja som z mesiaca nespadol mozno ze vy hejj ja som nevedel ze podmienky porady zakazuju mazanie svojich prispevkov mozno by som sa ani nezaregistroval a neliezol sem niektory z vas tu nevedia pomoct iba hovoria do vetra viete iba osocovat a urazat a tak ked si si nakoniec potreboval "udriet" misoft tak to niesi hrdina ale chudak ktory ma velke EGO ale sme predsa na slovensku tak sa niet co divit....
JohnySE
30.12.13,09:47
Tak to som pochopil uz vcera...:)
kopretinka
30.12.13,12:54
škoda slov...........