Acharia
29.12.13,14:13
V podstate moja matka na mna povedala klamstva a ja sa len bránim. 25 rokov sa o nu starám a ona povie že som to nerobila je to strašnééé
marjankaj
29.12.13,13:23
Aké peniaze? Ak to boli tvoje peniaze, tak ako nimi mohla disponovať tvoja sestra?
Ice dive
29.12.13,13:25
vitaj v dnešnej dobe... to dokazovanie môže byť celkom zaujímavé... nakoľko sestra povie, že tie peniaze jej otec daroval samozrejme to darovanie prebehlo ústne a skús dokázať opak ak otec už nie je medzi nami...

ak preukážeš že nejaké peniaze boli darované sestre počas života, môžeš požadovať zápočet tohto daru z jej dedičského podielu... avšak to len za predpokladu, že je voči nejakému majetku možné započítať...
Tweety
29.12.13,13:26
Rodič môže dať svoje peniaze na nový dom deťom, alebo len jednému z nich alebo hocikomu neznámemu.
a_je_to
29.12.13,20:14
Súd potvrdí dedičstvo podľa dohody dedičov, alebo v rovnakých podieloch, ak sa nedohodnú. Ak nesúhlasia ani s tým, tak notár s dedičským končí a odovzdá to na pokračovanie súdu. Do podielu dediča sa podľa § 484 obč. z. započíta aj to, ak niektorý z dedičov od poručiteľa už niečo dostal - bol neodôvodnene zvýhodnený a iný dedič to bude požadovať v dedičskom na započítanie. Znova, ako to neuzná, nasleduje súdne pokračovanie.
buchač
29.12.13,22:36
Rada by som vedela či keď na súde dokážem že moja sestra má nový dom za otcove peniaze, či mám právo sii aj od nej pýtať peniaze...pretože to boli aj moje peniaze. Vdaka za odpoved.
1. Na súde dokážeš , povedzme , že bez problémov .
2. Sestra môže mať za otcove peniaze kľudne aj komplet zariadený dom a v garáži auto ...
3. Právo nemáš , ale pýtať si môžeš . Otázkou ale je , či ich aj dostaneš ...
4. TRT to boli Tvoje peniaze .
Peniaze boli totiž fotrove !!!!!
...a on si s nimi mohol robiť , čo uznal za vhodné ...
5. Ak bolo dedičské konanie a už nebolo čo dediť , tak sestra predsa nepredá dom a vyplatí súrodenca/cov ....či ???
a_je_to
31.12.13,12:04
... nemôžem s tým súhlasiť. Z dôvodov, ktoré som napísal v svojom príspevku. Ale keďže dostal bod, presunul sa na prvú pozíciu, kde už odpoveď teraz málokto hľadá, lebo bola prekrytá inými, akoby časovo nasledujúcimi a akoby aj bližšie k pravde, ktorá sa postupne objasňuje.
buchač
31.12.13,16:05
Môj bod No V. v podstate narážal na Tvoj príspevok ....