tish
23.03.06,19:39
1. V roku 2005 som predala nejaké veci asi za cca 70 000, -Sk (okrem príjmu zo závislej činnosti). Musím podať daňové? Ďakujem.
2. Ked niekto pracuje a žije takmer celý rok v Nemecku, trvalý pobyt má na SR, a tu si platí aj odvody, akým spôsobom sa podáva daňové priznanie? V nemecku je od dane oslobodený, ale musia byť nejak vyčíslené príjmy z nemecka v slovenskom daňovom priznaní?

Dakujem
tish
23.03.06,19:27
to fakt nikto nevie????
KEJKA
23.03.06,22:47
1. hnutelné veci, ak ich predávaš ako občan, tak príjem je oslobodený.

2. DP podávaš na Slovensku - z celosvetových príjmov.
ewap
24.03.06,06:33
To, že nemusí podávať DP ak nemal príjem nad 43 968,- Sk, platí aj pre SZČO ? Ďakujem

Napadajú ma ďalšie otázky:

Ak nemusí, treba to nejako "oznámiť " DÚ, aby si nemysleli, že zabudol?

A aký Výpis z DP predloží na Soc. poisťovňu? Ďakujem všetkým .
uzivatel2
24.03.06,06:50
Platí aj pre SZČO, ale v prípade, že vykazuje daňovú stratu daňové priznanie je povinný podať - pozri §32 ods. 1 zákona o daniach z príjmov
ewap
24.03.06,12:29
To, že nemusí podávať DP ak nemal príjem nad 43 968,- Sk, platí aj pre SZČO ? Ďakujem

Napadajú ma ďalšie otázky:

Ak nemusí, treba to nejako "oznámiť " DÚ, aby si nemysleli, že "zabudol" ?

A aký Výpis z DP predloží na Soc. poisťovňu? Ďakujem všetkým .



Pridá sa niekto?
tish
25.03.06,16:46
Ewap, tie odpovede by sa zisli aj mne :-(
renča1
25.03.06,17:00
[QUOTE=ewap]To, že nemusí podávať DP ak nemal príjem nad 43 968,- Sk, platí aj pre SZČO ? Ďakujem

áno je povinný podať daňové priznanie aj, ked príjem mal nižší , ako sumu 43 968,00 szčo viď § 32 ods.3 písmeno b)
Napadajú ma ďalšie otázky:

Ak nemusí, treba to nejako "oznámiť " DÚ, aby si nemysleli, že zabudol?
A aký Výpis z DP predloží na Soc. poisťovňu? Ďakujem všetkým .

/QUOTE]

odpoved čiernou:)
tish
26.03.06,07:08
a s tým "nejakým" oznámením daňovému úradu, že prečo tam nemajú daňové priznanie?
liduska
26.03.06,09:08
tiež ma zaujíma keď SZČO začala podnikať len 15.12,2005 a mala príjem 1400 SK celkovo stratu. Či musí podať DP.
liduska
26.03.06,09:15
robilal som DP podnikateľovi , ktorému chýba RL dieťaťa /nedodal mi/ mometnálne je v zahraničí čiže ani nedodá v krátkej dobe , čo s daňovým bonusom ? ten som mu dala.Zoberú mi na daň.úrade DP aj bez tohto RL dieťAťA ? Môže ho dodatočne poslať ? Alebo môžem DP poslať poštou ?Aký je postup keď na DÚ zistia že chýba RL dieťaťa.
Jana Acsová
26.03.06,09:17
evina
26.03.06,09:20
robilal som DP podnikateľovi , ktorému chýba RL dieťaťa /nedodal mi/ mometnálne je v zahraničí čiže ani nedodá v krátkej dobe , čo s daňovým bonusom ? ten som mu dala.Zoberú mi na daň.úrade DP aj bez tohto RL dieťAťA ? Môže ho dodatočne poslať ? Alebo môžem DP poslať poštou ?Aký je postup keď na DÚ zistia že chýba RL dieťaťa.

Ako sa hovorí, že obuvník chodí bosý ...atď mne sa minulý rok stalo, že som svoje DP posielala poštou a Potvrdenie o poberaní prídavkov som o niekoľko dní našla ležať medzi papiermi. Tentokrát som to tam odniesla osobne /moja chyba/ a správkyňa dane mi to kázala podať cez podateľnu, a to bolo všetko. Takže pošli poštou a dodatočne predlož jeden z požadovaných dokladov pre priznanie DB.
ewap
27.03.06,11:37
Pýtala som sa na DÚ a dostala som takúto odpoveď:

SZČO ak nemal príjem vyšší ako 43 968,- Sk, nemusí podávať DP ak nejde do straty. Nemusí to ani oznamovať DÚ. ALE : DÚ ho môže vyzvať, aby zdokladoval príjmy.

Čiže podľa môjho názoru je jednoduchšie podať DP, ako potom lietať po DÚ a dokladovať tie príjmy.