Dryada01
29.12.13,16:27
Zdravim. Do 30.6.2014 mam prerusenu zivnost a zaroven som na rodicovskej dovolenke, ktora mi konci 2.9.2014. Syn bude mat tri roky 2.9.2014, kedy snad aj nastupi do MS. Po ukonceni RD sa chcem nahlasit na soc.poistovni ako osoba riadne sa starajuca o dieta do 6 rokov. Ak syn nastupi do MS, mozem si znovu zalozit zivnost a popri tom byt stale vedena ako osoba riadne sa starajuca o dieta do 6 rokov? Predpokladam, ze syn by mohol navstevovat MS iba na 4 hod. denne...{je to tak?} Je mozne kombinovat tyto dve veci, alebo ak si znovu obnovim ci znovu zalozim zivnost, tak uz ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov vedena byt nemozem? Vie mi niekto poradit? Dakujem
veronikasad
29.12.13,16:06
O aký druh živnosti sa jedná - budeš ju vykonávať osobne alebo máš zamestnancov ?
Dryada01
29.12.13,16:36
Zivnost budem vykonavat osobne, ak bude praca. Na polovicny uvazok. Je to pre zahranicnu firmu. Bohuzial je to tak, ze jeden mesiac praca nie je, druhy sa moze vyskytnut. Preto dopredu neviem, ako sa zariadit...
veronikasad
29.12.13,16:40
V SP sa sleduje ročný príjem (tržby), kým nie si povinne poistená SZČO, platitelom dôch.poistenia je štát ...