kikimi
29.12.13,20:38
Dobrý deň,
- mám vlastnú doménu na www stránku a na v rámci nej mám e-shop, ktorý je vložený na našu www stránku formou i-frame, t.j. administraciu e-shopu (jeho napĺňanie produktami, cenami ...) zabezpečuje firma, ktora tento jednotný e-shop (jednotný dizajn, jednotný produkt, jednotné predajné ceny) prenajíma za mesačný poplatok ďalšim firmam formou i-frame (čiže vloženia ich e-shopu na weby ďalších subjektov).
V praxi to znamená, že klient prejaví cez e-shop záujem formou vypísania predbežnej objednávky (udaje: meno a priezvisko a kontakt - telefonicky alebo mailovy, žiadne iné údaje) - ktorá ide na server majiteľa e-shopu a odtiaľ je predbežná objednávka klienta presmerovaná na mail nájomcu e-shopu.

Čo sa týka marketingu: klienti sa zapisujú do mailing-listu (meno a priezvisko a mail-adresa - registracie) na tomto e-shope, databáza klientov je spracovávaná na servri majiteľa e-shopu, na ktorý sa my - nájomcovia pripojujeme cez internet. Mailing list si ale na tomto ich servri sravujeme každý nájomca samostatne.

moja otázka znie:
a) KTO JE PREVÁDZKOVATEĽE a KTO SPROSTREDKOVATEĽ pri tomto e-shope?
Osobne si myslím, že firma, ktorej e-shop patrí je prevádzkovateľ a my, ktorí tento e-shop mame na svojich stránkach formou i-frame sme sprostredkovatelia

b) KTO JE PREVÁDZKOVATEĽE a KTO SPROSTREDKOVATEĽ pri marketingu - mailing liste?

c) ide o 2 rôzne IS - IS e-shop a IS marketing?

Ďakujem za odpoveď
Ing. Ľubomír Janoška
30.12.13,06:39
Dobrý deň,
a+b/ prevádzkovateľ ste Vy, pretože je to "Váš business" a Vaši klienti. Vy riadite spracovanie ich údajov. Poskytovateľ aplikácie je sprostredkovateľ.
c/ e-shop a direct marketing sú 2 odlišné IS, pretože majú odlišné účely spracovania a odlišné právne základy.
PS: tu na porade nájdete dosť veľa informácií aj o e-shopoch, keď si popozeráte otázky, odpovede a komentáre.
kikimi
30.12.13,09:17
VDAKA ZA ODPOVED, prajem pekny predposledny den v roku :-)
kikimi
30.12.13,12:48
Môžem sa ešte spýtať na právny základ spracovania OÚ:
- pri e-shope
- pri marketingu?

nejako to tu nikde neviem najsť
Ing. Ľubomír Janoška
30.12.13,13:17
A/ Pre e-shop by som to rozdelil na 2 právne základy:
1/ súhlas dotknutej osoby (pre evidované fyzické osoby, ktoré nemajú objednaný tovar)
2/ predzmluvné vzťahy s dotknutou osobou a plnenie zmluvy, v ktorej vystupuje dotknutá osoba ako zmluvná strana - ust. § 10 ods. 3 písm. b/ zákona 122/2013 Z. z. (pre evidované fyzické osoby, ktoré majú objednaný tovar)

B/ pre priamy marketing:
spracovanie osobných údajov bez súhlasu dotknutej osoby podľa ust. § 10 ods. 3 písm. d/ zákona 122/2013
kikimi
30.12.13,13:54
Ešte raz srdečná vďaka za pomoc
kikimi
15.01.14,08:23
Ak môžem, ešte jednu otazku mam k tejto tematike.
Registrovala som e-shop aj marketing, ale vyvstala otazka sprostredkovatela (tej firmy, od ktorej prenajimam formou frame e-shop) - musim urobit poucenie opravnenej osoby aj pre sprostredkovatela? (a to iste plati aj firma, ktora mi robi mzdy a tiez je mojim sprostredkovatelom)