Lukáš Haladej
30.12.13,00:24
Do kolkych dni sa treba nahlasit na socialku a vseobecnu zdravotnu poistovnu od nadobudnutia schvalenia o prijatie na urad prace?
KEJKA
29.12.13,23:43
čo chceš nahlásiť? a koho? a prečo?
Lukáš Haladej
30.12.13,00:26
Poziadal som o zaradenie do evidencie na urade prace, asi po dvoch tyzdnoch som mal prist po papiere, ze som zaradeny do evidencie na urade prace a tam mi dali papiere, ze s tym mam skocit na VŠZP a socialku. Zabudol soms a ich spytat do kolkych dni tam treba ist.
veronikasad
30.12.13,05:52
Zmena platitela poistného sa v ZP nahlasuje do 8 dní, ale nie od vydania rozhodnutia,ale od zaradenia do evidencie. Ak si tam ešte nebol, treba čím skôr odniesť kopiu rozhodnutia.

Do SP sa neprihlasuješ, tam si vybavuješ žiadosť o dávku v nezamestnanosti, ak ti na ňu vznikol nárok, ku ktorej tiež potrebuješ kopiu rozhodnutia o zaradení do evidencie. Neviem aké sú tam termíny na vybavenie, môže sa stať že ti ju za december vyplatia až vo februári (spolu s januárovou dávkou).
Jana Motyčková
30.12.13,07:01
Táto oznamovacia povinnosť poistenca do ZP bola zrušená, toto oznanmuje priamo ÚP do zdravotnej poisťovne.
Lukáš Haladej
30.12.13,07:46
cize ÚP sám nahlasi VSZP, nemusim tam chodit? A je pravda, ze ak mate nad 26 r, tak mate narok aj na nejaky iny pripsevok? Myslim, ze je to na byvanie alebo tske nieco, ked mate vek nad 26 a ste majitelom nehnutelnosti a nemate narok na socialne davky klasicke. DIk
Jana Motyčková
30.12.13,07:51
Na VšZP chodiť nemusíte. K príspevku na bývanie pozrite podmienky tu :http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
Lukáš Haladej
30.12.13,08:12
Posledna otazka - Cize pokial nemam zaujem o prispevok hocijaky od statu, tak ked ma prihlasil do evidenci na ÚP, tak uz nemusim chodit ani na socialku, ani na VSZP?
Jana Motyčková
30.12.13,08:24
Nemusíš .
veronikasad
30.12.13,08:56
Máš odpracovaných 730 dní v posledných troch rokoch ? Kedy si bol naposledy evidovaný na UP ?