miskusfiskus
30.12.13,10:50
dobry den mam 24 rokov a od ukoncenia strednej skoly co bude skoro 5 rokov som az na 7 mesacnu zivnost evidovana na urade prace. pracovala som len na dohodu pretoze na TPP zamestnavatelia zamestnavat nechcu. a tak by som sa chcela opytat ci mam narok na nejaku davku kedze byvam sama v podnajme a nie s rodicmi? pretoze realita je asi taka, ze narok na davky maju len cigani a zadarmo a slusny pracujuci clovek, ktory sa snazi tak nanho stat kasle a uradnicky sa este tvaria prekvapene, ked sa ich cisty slusny clovek opyta na davku. nikdy som ziadne prispevky nepoberala, pretoze vraj na ziadny nemam narok, aj ked na stranke UPSVR som sa docitala opak, uradnicka ma odbila. tak by som sa chcela opytat ako to teda je. dakujem :)
Mila123
30.12.13,09:57
nárok na štátnu sociálnu dávku nemáš......
a to , že tu budeš hromžiť na "našich" ti aj tak nepomôže
na UPSVaR choď keď budeš mať 25 rokov, budeš musieť odpracovať aspoň 32 hodím mesačne a dostaneš niečo cez 60€/ mesiac.....
iba by ma zaujímalo z čoho žiješ? a z čoho si platíš prenájom?
miskusfiskus
01.01.14,19:03
akoze neviem kto su ,,nasi'' ale nevadi, inak trochu drze starat sa s coho zijem a platim najom. ak bude mat niekto normalnu odpoved tak dakujem
Mila123
01.01.14,19:11
ale to sa ťa aj toto opýtajú na UPSVaR, že z čoho teraz žiješ.....
a tá moja drzosť? neriešim, iba som si napísala svoj názor....
a máš hrubú chybu vo svojej poslednej odpovedi (u iných neriešim gramatiku, ale u teba mi to nedá),
veronikasad
01.01.14,19:11
Bohužial, do veku 25 rokov nárok na dávku v HN nemáš. A z čoho platíš nájom a žiješ bude zaujímať aj pracovníčky ÚP.

Po dovršení veku 25 rokov si tú dávku musíš odpracovať, ako píše Mila123
Simona123
01.01.14,19:12
kde presne si sa dočítala opak? hoď sem link... ja mam tiež nervy na "uradničky", daktore si myslia že zltli všetku mudrosť sveta a o zmene zakona sa dozvedia najskôr o dva roky... česť vynimkam...
veronikasad
01.01.14,19:13
Opak čoho ?
Simona123
01.01.14,19:16
opak reality? :D ma to v otazke...
veronikasad
01.01.14,19:20
No opakom môže byť príspevok na absolventskú prax, ale o tú zrejme záujem nemá ...
Mila123
01.01.14,19:24
Simonka, ako študentke práva v bakalárskom ročníku máš problém si na nete vyhľadať napr. jeden zo zákonov????
tak napr. zákon o pomoci hmotnej núdzi http://www.zakonypreludi.sk/main/search.aspx?text=447%2F2008
Simona123
01.01.14,19:27
Jediná možnosť ako ziskať peniaze je asi začať študovať - do 26r. kym studuješ mas narok na vyzivne od rodicov + ked nebyvas s rodičmi, prispevok od štatu - čo sa poskytuje ked je vyzivne prilis nizke (musi byt rozsudkom urcene vyzivne od oboch rodicov a ked pytas minimum, minimum ti aj prisudia) - je to odrb systemu, ale čo už ked sa inak nedá...
Simona123
01.01.14,19:31
ako študenta práva nepoužívam odveci stránky ako zakonypreludi, existuje oficialny portal ministerstva spravodlivosti so zaručenym znením zákonov... a ako študetka práva viem aj to, že si nestačí naštudovať jeden náhodne vybraný zákon... a okrem toho, miskusfiskus pisala že to našla na stranke UPSVR, nie v zakone...
Mila123
01.01.14,19:32
zabudla si na sociálne štipendium, ktoré bolo ale k 01 09 2013 pre takéto prípady novelizované vyhláškou o štip. VŠ
miroslav korim
01.01.14,19:47
ahoj do 25 rokov nemas narok na ziadnu davku.iba ak na podporu ak ti vyjde pokial si robila a pokial ti ju vypocitaju v socialnej poistovni.od 25 rokov mas narok na sumu 63,07 eur ale od noveho roka musis aj koli tejto sume odpacovat na verejnoprospesnych pracach niekolko hodin mesacne.ja som tak bol tiez minuly rok ked som nemal pracu ale potreboval som aspon nejake peniaze.dostaval som 60,05eur + cca63.07eur prispevok za aktivacne prace+prispevok na byvanie55,80 € +este nejake drobne na zdravotnu starostlivost.spolu to bolo nejakych cca180 eur.nic moc chvalabohu ze som sa uz zamestnal.
Mila123
01.01.14,19:51
ako vidím, strácam čas.....
miskusfiskus
02.01.14,16:48
ahoj tak priamo na stranke UPSVR som citala (este davnejsie) ze ako absolvent mam narok na nejaku davku, uz si ale nepamatam aku. za na urade premudreta uradnicka ma odbila z tym ze nemam a pri otazke , ze ci ona ma vlastne zakony odpovedala ze ano...tak uz fakt nerozumiem :D
miskusfiskus
02.01.14,16:49
tak tak....stracas