cocker.ba
30.12.13,14:35
musi byt v majetku firmy zahrnute auto, ktore sice bolo zaplatene z firemneho uctu, avsak za ucelom kupy auta bola uzatvorena zmluva o pozicke od fyzickej osoby, teda nebolo kupovane z firemnych penazi, teda islo o vklad sukromnych prostriedkov? a auto sa neodratavalo z dani, islo o neplatcu dph, takze dph sa neodratavalo a nepouzivalo na podnikanie, lebo nebola zaplatena cestna dan? podla mojho nazoru ak nieco bolo kupene z sukromnych penazi , kotre boli pozicane a neodratava sa z danoveho zakladu, tak nemusi byt v majetku firmy zahrnute.
tictac7
30.12.13,14:04
si SZČO alebo PO?
a_je_to
30.12.13,19:53
... tak potom neúčtuj o aute, ale o záväzku, ktorý bol s poukázaním pôžičky na bežný účet prijatý /nedaňový príjem, resp. 379, 365/ a s platbou za auto vydaný /ako nedaňový výdaj, resp. vyrovnanie 379, 365/. Pôžička aj nákup prebehli, ale rozhodol si sa nepovažovať to za firemný nákup. Ale ... čo potom tá zmluva ? Ktorou si v mene firmy požičal peniaze pre firmu a ... teraz kto ich za firmu vráti ? Musíš aj firemnú zmluvu zrušiť a nahradiť nefiremnou.
marjankaj
30.12.13,20:06
Ak by toto napísal niekto iný, ty by si tomu rozumel?
cocker.ba
31.12.13,07:50
zmluva o pozicke bude medzi FO a konatelom, co je ta ista osoba..takze nie v mene firmy ale v mene FO pozicane peniaze firme.takze to nie je firemna zmluva ale zmluva FO.boli tam pozicane sukromne prostriedky, co je aj preukazatelne.okrem toho v zmluve bude, ze ak sa dlh nevrati do 12 mesiacov, tak auto prejde do vlastnictva FO-prevodom.nic sa tym neporusuje.
tu nejde o ziaden podvod , len o to, ze nechcem aby auto ktore bolo kupene zo sukr. penazi, figurovalo ako majetok firmy.
market1
31.12.13,07:59
Kto je uvedeny v TP ako majitel vozidla ?
cocker.ba
31.12.13,08:51
PO
cocker.ba
31.12.13,08:52
ja tomu rozumiem.da sa to napisat kratsie a zrozumitelnejsie?je to otazka iq :-)
cocker.ba
31.12.13,08:52
sro. to je jedno. auto bolo kupene zo sukromnych penazi a nebude sa odpocitavat z dani.
market1
31.12.13,09:00
Auto by muselo byt prihlasene na FO a nie na s.r.o. potom by to bol nedanovy vydaj
marjankaj
31.12.13,09:05
Tak to jedno nie je. Ak bola vystavená faktúra na sro, tak auto je v majetku sro. Načo si zakladáš sro, ak nemáš ani šajnu o rozdieloch medzi fyzickou a právnickou osobou?
cocker.ba
31.12.13,09:43
potrebujem zakon, ktory nuti aby auto kupene za pozicane peniaze od FO bolo odratavane z dani firmy a zahrnute ako majetok-ak sa odratavat nebude...
marjankaj
31.12.13,09:57
Nijaký zákon nenúti firmy, aby si uplatňovali akékoľvek náklady.
Ale zákon o účtovníctve vyžaduje, aby boli zaúčtované všetky účtovné prípady.
market1
31.12.13,10:15
jedno je kolecko na furiku z pravneho hladiska je majitelom s.r.o. a nie FO raz je auto kupene na PO tak sa po 1/2 roku nemozem rozhodnut ze vlastne som ho kupil ako FO lebo s.r.o. nezaplatila cestnu dan tak potom ho kupovala za ucelom dalsieho predaja a musi platit dan z predaja
marjankaj
31.12.13,10:20
Tictac7. Nikto kto má rodný list nemôže byť PO.
Zadávateľ je zrejme z inej planéty, ak toto nevie.
cocker.ba
31.12.13,10:49
ja som sa pytal ci MUSI byt zahrnute v majetku firmy auto, ktore bolo kupene pre firmu z pozicanych penazi od FO a ktore sa nedoratava z dani, nepouziva na podnikanie, nie je prihlasene na cestnu dan, a neodratava sa ani benzin. potrebujem zakonny predpis,ktory mi dokaze ze MUSI byt take auto v majetku firmy.pokial viem, tak firmy si svoj majetok odratavaju z dani...
a takisto danovy predpis, ktory sa odvolava na to, ze ma nejaky suvis s zapisom v technickom preukaze.
cocker.ba
31.12.13,11:02
otazka iq :-)
a_je_to
31.12.13,11:03
Pretaktizované a dokonale prešpekulované ... ale smerom do blba. Lebo ak je na kúpnom dokumente uvedený ako kupujúci tá sro, tak nemáš žiadny dokument, že si majiteľom toho auta. Kupujúcim je sro, ktorá ho zase nemá v majetku, ani doklad o tom, ako auto korektne previedla na svojho konateľa a zakladateľa. Zmluva, ktorú uzatvára tá istá fyzická osoba v rôznom postavení, sama so sebou, kde záujmy iných osôb nie sú dotknuté .... nie je zmluva., ale samoúčelný úkon a neúčinný dokument. Tá zmluva nie je nikde registrovaná, nemá časovú, ani inú fixujúcu pečiatku, teda akoby ani neexistovala. Možno ju kedykoľvek zmeniť, prerobiť, zrušiť ... a akoby nič aj znova obnoviť, antidatovať, a pod. Platným dokumentom by bola, keby bola uložená aspoň v zbierke listín OR. Nič iné sa s tým nedá robiť, iba to, čo som ti v odpovedi napísal, bez tých troch posledných viet. To anulujem tým, čo som napísal v tomto komentári.
marjankaj
31.12.13,14:39
Skôr sa človek dohovorí s Mongolom ako s tebou.
marjankaj
31.12.13,14:41
Veď týmto si to tvoje IQ dostatočne preukázal.
cocker.ba
01.01.14,14:35
moja otazka je jednoducha aj pre slovaka-ak mam zmluvu o pozicke od FO ze poziciavam vlastnej sro peniaze na auto, kde stoji, ze ak sro do konca roka nesplati dlh, tak auto sa bude musiet spat prepisat na FO, tak ako sa to zauctuje? zmluva je tvorena dohodou dvoch zmluvnych stran a aj uctovnictvo ju proste taktomusi akceptovat .nikto mi nemoze zakazat aby mi pri nesplateni pozicky sro vratila auto, ktore nebolo odpisovane ani nebola zaplateba cestna dan na nesluzilo na podnikanie a teda nezaradeneho do obch. majetku firmy.
avalik
01.01.14,15:43
vyssie v komente pises:"okrem toho v zmluve bude, ze ak sa dlh nevrati do 12 mesiacov," ... "ak mam zmluvu o pozicke" ... takze ako to je? mas zmluvu alebo len teraz vymyslas??? .... "tak auto sa bude musiet spat prepisat na FO" ... to auto uz bolo napisane na FO? bolo kupovane od FO? ...
a_je_to
02.01.14,19:44
Doposiaľ nevieme, že kto je v dokladoch o kúpe auta vedený ako kupujúci, iba to, že auto bolo zaplatené z bežného účtu sro. Je jedno, či sro patrí tebe a peniaze na účet si jej požičal ty, práve na kúpu toho auta. Zmluvou si odovzdal peniaze svojej sro. Tebe zostala iba pohľadávka voči svojej sro, ako právnickej osobe, ale peniaze patria už tej sro, oproti súvisiacemu záväzku. Ak je aj vo faktúre, alebo zmluve vedený ako kupujúci sro, tak auto patrí sro, je jeho vlastníkom. Že potrebuješ daňový predpis a paragraf ? Tu je ... § 132/1 a 133/1 obč. z. o nadobúdaní vlastníctva. Vlastníctvo sa neurčuje daňovými zákonmi, ale občianskoprávnymi. To ... že peniaze boli požičané od teba, že nebola zaplatená cestná dań, že sa neuplatnili odpisy nie je pre určenie vlastníctva určujúce. Lebo ak sa auto, kúpené do sro nestane majetkom v používaní, tak zostáva tovarom. Z toho sa nemusí platiť cestná daň, ani odpisovať, ale zostáva tovarom v majetku sro. A možno ho iba predať. Ak ho nepredáš, ale požívaš, tak je v používaní, aj keď si ty myslíš, že nie je. Pri zápise na dopravnom inšpektoráte sa musí predložiť predsa doklad o nadobudnutí, kde by sa auto malo zapísať iba na kupujúceho. To je odpoveď na to, že či je súvis so zápisom v technickom preukaze. Ak ho napriek tomu máš zapísané na svoje meno, tak .... radu si už dostal v predchádzajúcom, nebudem ju opakovať. Dúfam, že z tohto ti všetko ostatné dojde. Ak nedojde, nie je to chyba slovenskej pošty.
cocker.ba
23.01.14,10:13
ok, odpoved beriem. ale nic mi neurcuje cenu, ci de facto sam sebe mam predat auto za 1€, 100 € alebo 10000 €...j a nepotrebujem nic ine, len normalnou formou previest svoje auto, ktore bolo kupene zo sjukromnych pozicanych penazi pre firmu, prepisat sam na seba teda na FO. ale vidim, ze tu musim carovat...tu ide len o poapoierovacky, nie o nejaky fyzicky predaj.