Bubika
30.12.13,15:08
Dobry den, chcem sa spytat, aky kurz pouzit pri prepocte iných vydavkov pri ZPC (napr. ubytovanie, phm), ktore zamestnanec uhradil v cudzej mene (PL), ale ziada o vyplatenie nahrad v EUR? dakujem
avalik
30.12.13,15:27
pozri § 36 ods. 6 zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách

http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-firemne-financie/kurz-pri-vyuctovani-zahranicnej-pracovnej-cesty.html
Bubika
30.12.13,16:03
precitala som cely zakon a niekolko rad na porade i celkovo na nete a nasla som asi 4 rozne riesenia, preto na mna "spadla akasi neistota" ... rady sa roznia od dátumu vyuctovania, cez datum uhrady (phm ci ubytovania), samozrejme datum v prvy den ... atd .. az po datum predchadzajuci datumu uskutocnenia uctovneho pripadu ... a kedze sa v spomínanom odstavci § 36 hovori o preddavkoch, tak neviem ... matie ma skutocnost, ze nie je v zakone napisane jednou vetou .. pri prepocte generalne sa pouzije kurz taky a taky, ale su tam vymenovane paragrafy, pri ktorých sa tento prepocet pouziva ... kazdopadne dakujem.
Bubika
30.12.13,16:05
jo a pise sa o stravnom ... cize mozem pod tym rozumiet aj phm a ine?
avalik
30.12.13,16:22
doplnila som odpoved