cinky16
30.12.13,16:00
Dobrý deň,
potrebujem poradiť: Sídlo firmy máme v dome máme aj FO aj PO. Nakoľko sa firma rozširuje potrebujeme svoje vlastné priestory. Ide nám ale o to, nevieme, či máme kanceláriu niekde hlásiť. Sídlo firmy chceme aby ostalo v dome. A neviem, či by sme si mohli dať do nákladov napr. nakúpený nábytok do nákladov a uplatniť DPH kedže "nikto" nevie, že ide o podnikateľský priestor....ďakujem za každý názor.
Moja SRO
30.12.13,15:46
Ak budú do kancelárie chodiť klienti / zákazníci, bude potrebné na ŽR ohlásiť prevádzkáreň. Ak tam chodiť nebudú, mali by ste ohlásiť priestor súvisiaci s podnikaním.
cinky16
30.12.13,16:16
v kancelarii sa bude viest len uctovnictvo pre nasu firu...uz sa to neda skladovat doma, takze staci nam len priestor suvisiaci s podnikanim, a nic viac netreba? a ak mame aj sro? tak sa treba hlasit na OR? ci?
Moja SRO
30.12.13,16:33
prevádzkáreň alebo priestor súvisiaci s podnikaním sa ohlasuje len ŽR
cinky16
30.12.13,16:46
ŽR je živnostenský register? ale predsa sro - cky sa nezapisuju do ŽR? a mozme si potom kludne dat na nakladov napr. zaluzie, stol, stolicky, police a aj si uplanit DPH? a ako to je s pripadnou kontrolou, mozeme ich vziat do roho priestoru suvisiaceho s podnikanim ?
Moja SRO
30.12.13,16:54
sro sa nezapisuje do ŽR?! samozrejme, že sa zapisuje!