miax
31.12.13,10:38
Zdravim! Myslite, ze by popraskal gresovy obklad na obstavbe krbovej vlozky zo samotovych tehiel? Na lepenie mam samotovu maltu alebo sikaterm - kachliarske lepidlo. zuzana
Peggynka
01.01.14,07:35
Toto tvrdia predávajúci gresu,ale overila by som u kachliara:
Do kategórie keramického, alebo gresového obkladu patrí aj obklad z lešteného, pololesklého, matného, či štrukturovaného gresu, s vysokou oteruvzdornosťou. Takýto gres použitý ako obklad je dizajnovo i účelovo veľmi vhodné riešenie. Interiérový keramický obklad a gresový obklad je možné v byte používať ako alternatívu prírodného kameňa. Používa sa ako dekoratívny interiérový obklad na stenu, obklad krbu, obklad pohľadových stien, obklad vstupu, obklad v obývačke za televízorom, ako kuchynský obklad a samozrejme obklad do kúpeľne.
miax
01.01.14,14:10
na obklad krbu, ako pisu, pokial je to izolacna obstavba, sa da pouzit asi takmer cokolvek. ale ja mam obstavbu zo samotovych tehal a nemam tusenie na aku teplotu sa budu zahrievat...
Peggynka
01.01.14,19:19
Však preto sa treba poradiť s kachliarom - tí to vedia.
lapejko
01.01.14,20:23
treba použiť flexibilné lepidlo triedy C2TES2 napr. Ceresit CM 17 a lepiť obojstranne.
miax
01.01.14,20:41
obojstranne = natriet aj samotky aj kachlicku? napadlo mi, ze necham spary na ploche sparatko a necham nezasparovane aj ked si teda neviem predstavit, ze by samotove tehly alebo gres mali vobec nejaku roztaznost pri vysokej teplote ...(preto sa aj radim na porade ;)) z.
lapejko
02.01.14,18:52
ak lepíš obojstranným spôsobom, je to najpevnejší spoj, napr. zubovým hladidlom na podklad a na hladko dlaždicu, ak je podklad krivý, aj na dlaždicu zuby. škáry medzi dlaždicami musia byť 1/10 ich rozmeru.