andromedy
31.12.13,12:33
Môžem predávať dielo na základe autorského zákona aj popri trvalom pracovnom pomere?

Ako je to s daňovým priznaním ak v mojom TP zarobím priemernú mzdu a pri podnikaní podľa autorského zákona dosiahnem príjem nižší ako 1779 €?

Chcela by som si privyrobiť popri TPP navrhovaním designu interiérov a hľadám najvýhodnejšiu alternatívu ako to zlúčiť. Nepredpokladám, že príjem z navrhovania bude vyšší ako 1779 €.
veronikasad
31.12.13,11:49
Do limitu, kedy nevzniká povinnosť podať DP sa započítava aj príjem zo zamestnania
andromedy
31.12.13,12:02
ďakujem a môžem sa spýtať ako to funguje? ak by som príjem z podnikania predložila zamestnávateľovi spravil by mi daňové priznanie alebo si ho musím "súhrnne" spraviť sama?
veronikasad
31.12.13,12:23
Zamestnávatel nerobí daňové priznanie. Ak budeš mať príjmy aj z § 6 (podnikania), si povinná sama podať DP typu B, do ktorého zahrnieš aj príjmy zo zamestnania. U zamestnávatela nežiadaš o ročné zúčtovanie dane, vydá ti potvrdenie o zdanitelnom príjme.
andromedy
31.12.13,19:15
Naozaj ti veľmi pekne ďakujem za pomoc, v tejto oblasti som absolútne neznalá...
Ak by si bola ochotná, mám ešte jednu otázku... ako to je potom s odvodmi, čítala som, že do SP platí zamestnávateľ, ale to neplatí pri zdravotnej poisťovni...