Sarlotka
31.12.13,14:51
promont maja
07.01.14,10:55
... III. oddiel, riadok č. 02 ( dátum vzniku daňovej povinnosti) .. v poučení:
Riadok č. 02 – dátum vzniku daňovej povinnosti vyplňuje daňovník iba vtedy, ak pri vozidle vznikla daňová povinnosť v zdaňovacom období iba raz. Ak pri vozidle v priebehu zdaňovacieho obdobia opakovane vznikla daňová povinnosť, tento riadok sa nevypĺňa, dátumy opakovaného vzniku daňovej povinnosti daňovník uvádza v oddiele VII – Poznámky

... teraz som na pochybách: ak dátumom prvého vzniku daňovej povinnosti bol dátum z predchádzajúceho kalendárneho roku = vznik daňovej povinnosti je napr. 18. 7. 2012 ... je tam potrebné uviesť že 1. 1. 2013 ... ? ... pretože ak to nechám prázdne, netvrdím tým to, že daňová povinnosť vznikla viackrát v priebehu roku 2013? ... a očakáva sa odo mňa "pokec" v oddieli VII Poznámky ... a .. ak trošku postojím tak mi v eDane ponúkne "pomoc" so znením, že ide o nepovinný údaj a ak je tento údaj vyplnený, tak dátum nesmie byť menší ako 1. 1. 2013 a zároveň väčsí ako dátum evidencie DP ...

... zaujímal by ma Váš názor ... zatiaľ to nechávam bez vyplnenia, keďže ide o nepovinný údaj ... len opora v zákone? ...
avalik
07.01.14,11:07
nurka
10.01.14,22:15
Rozalka
10.01.14,22:35
V poučení sa jasne píše, že sa údaj vypíše, ak povinnosť vznikla len raz; ak bolo niekoľko prerušení, jednotlivé obdobia sa vypíšu do poznámok.
V zmysle poučenia to nepocažujem za zbytočný resp.nepovinný údaj.
My na spracovanie používame vlastný sw, ktorým sme odoslali xml pre cca 60 daňovníkov a dátumy sme dali tak, ako sa píše v poučeni: 1.1.2013, pokiaľ povinnosť vznikla k tomuto dňu alebo pred ním alebo deň prvého použitia pri nových MV, prípadne s rozpisom dní v poznámkach bez uvedenia dátumu v r.02, ale len v prípade MV zamestnanca - a všetky priznania prešli bez problémov.
avalik
10.01.14,22:52
V poučení sa jasne píše, že sa údaj vypíše, ak povinnosť vznikla len raz; ak bolo niekoľko prerušení, jednotlivé obdobia sa vypíšu do poznámok.
V zmysle poučenia to nepocažujem za zbytočný resp.nepovinný údaj.
My na spracovanie používame vlastný sw, ktorým sme odoslali xml pre cca 60 daňovníkov a dátumy sme dali tak, ako sa píše v poučeni: 1.1.2013, pokiaľ povinnosť vznikla k tomuto dňu alebo pred ním alebo deň prvého použitia pri nových MV, prípadne s rozpisom dní v poznámkach bez uvedenia dátumu v r.02, ale len v prípade MV zamestnanca - a všetky priznania prešli bez problémov.

Rozalka, v poučeni sa píše:

"dátum vzniku daňovej povinnosti vyplňuje daňovník iba vtedy, ak pri vozidle vznikla daňová povinnosť v zdaňovacom období iba raz ..."

nie je tam uvedene, ze mas uviest datum 1.1.2013 ak danova povinnost vznikla v minulych zdanovacich obdobiach

ja som to nechala prazdne, tak ako mi odporucala FS na moj dopyt (pozri v linku co som dala v predch. prisp.)
avalik
10.01.14,22:53
nurka
27.01.14,13:59
nosila som tlacivo osobne a tak som vzala str. 3 dvakrat. na jednej som vyplnila datum vzniku 1.1.13 a na druhej som nechala prazdne a upozornila som ju ze auto je prihlasene uz v minulych rokoch. vzala si ten z datumom, vraj lepsie ked je to vyplnene.
SAIVI
28.01.14,08:59
Dobrý deň,
je možné podať priznanie k DZMV aj osobne - vytlačené v papierovej forme , alebo musí komunikovať/podávať doklady výlučne len elektronicky ? (spoločnosť je platca DPH)
tictac7
28.01.14,09:02
Pochváliť
Dobrý deň,
je možné podať priznanie k DZMV aj osobne - vytlačené v papierovej forme , alebo musí komunikovať/podávať doklady výlučne len elektronicky ? (spoločnosť je platca DPH)

všetko len elektronicky. Včera si DPH dúfam tiež podala elektronicky....
SAIVI
28.01.14,09:11
Ďakujem za rýchlu odpoveď : )
..chcela som to vyplniť namiesto externej firemnej účtovníčky a odniesť na DU