Dana1208
01.01.14,00:38
Reklamácie tovaru z veľkoobchodu s oblečením..
Mám taký problém a potrebovala by som vedieť, ako to riešia ostatné e-shopy.
Pri kontrole nového tovaru, ktorý nakupujeme vo veľkoobchodoch (ide o dámske oblečenie) sa vyskytnú pri väčšine dodávok chybné kusy (zatrhnutý materiál, fľaky, diery, dierky, bežiace očká, krivé a roztrhnuté stehy). Tieto kusy potom reklamujeme a po dohode s veľkoobchodom zašleme späť. Stalo sa mi už, že moje reklamácie neboli uznané s výhradou, že sú to maličkosti a takýto tovar je možné bez problémov zákazníkom poslať. Zásadne odmietam posielať zákazníkom chybný tovar, pretože mi záleží na dobrom mene môjho online shopu a chcem mať spokojné zákazníčky. Týmto spôsobom som ale musela prerušiť spoluprácu s niekoľkými veľkoobchodmi. Keďže ich nie je tak veľa, nemôžem si zasa dovoliť prerušiť spoluprácu s ďalšími, lebo nebudem mať kde kupovať tovar. Tiež len niektoré z nich majú taký tovar, aký potrebujem a zrejme si uvedomujú svoje výhodné postavenie. Bolo mi povedané, že im vraciam priveľa tovaru a spolupráca so mnou nie je pre nich rentabilná. Zákazníkov majú dosť a preto im jeden taký malý ako ja vôbec nechýba. Riešením by bolo nakupovať drahšie značkové veci, ale ja chcem predávať oblečenie, ktoré si môže dovoliť väčšina našich dievčat a žien, nie len malá časť, ktorá má dostatok financií.
Keďže som v tejto oblasti pomerný nováčik – mám online shop iba vyše roka – rozmýšľam nad tým, či tu nevládnu nejaké zvyklosti, o ktorých nič neviem. Považujem to ale za maximálne neseriózne, ak veľkoobchod núti svojich zákazníkov odoberať aj poškodené kusy. Rada by som vedela, ako tieto veci riešia ostatní majitelia e-shopov s oblečením. Prosím o Vaše skúsenosti a vopred ďakujem.
Dáša_
01.01.14,06:34
Ťažká otázka.
Ja by som videla niekoľko riešení:
Hľadať ďalších dodavateľov, aj v zahraničí
Ponúkať občas poškodený tovar za naozaj výpredajovú cenu, prípadne na to prevádzkovať iný shop, respektíve predavat cez mmb, bazoš... doslova ako poškodený tovar.
Zakalkulovať poškodené veci do cien obchodu a riešiť fakt len veľmi problémové kusy
Dana1208
01.01.14,12:45
Ďakujem za reakciu. Asi mi nič iné nezostane, ale niekedy je to fakt ťažké. Už sa mi stalo, že z 10 kusov topu bolo všetkých 10 zlých (zatrhuté miesto s malou dierkou na priesvitnom tylovom materiáli - jednoducho to bolo vidieť) a teda som odmietala si vziať 10 poškodených kusov nazad. Nechápem, prečo si tieto veci nerieši veľkoobchod s dodávateľom, prečo nemajú profesionálnu hrdosť a snahu predávať dobrý tovar. Ten odpad musí zhltnúť maloobchod a potom sa fakt nedá predávať za prijateľné ceny! Strašne ma to rozčuľuje! Ale musí to byť tak, že maloobchod si na tieto pravidlá zvykol a nerebeluje, resp. je na to odkázaný, aby dostal tovar, aký potrebuje. Inak tieto veľkoobchody, o ktorých hovorím sú zo zahraničia - z Nemecka.