IvetaH
01.01.14,14:44
Ja si myslím, že treba použiť sadzbu Žilinského kraja, ale nie som si si istá.
PS
zadávam túto otázku už asi 3x lebo som ju nikde po zadaní nenašla. Preto prosím, ak ju niekto nájde 3x, nech sa nerozčuluje. Ja tejto novej porade neviem prísť na chuť a ani po roku sa tu neviem orientovať.
Ďakujem
avalik
01.01.14,14:40
582/2004 Z. z. Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady

§ 99

(5) Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. b), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla stálej prevádzkarne alebo inej organizačnej zložky na území Slovenskej republiky. Ak vznikne daňová povinnosť v priebehu zdaňovacieho obdobia, správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný ku dňu vzniku daňovej povinnosti. Na zmenu miestnej príslušnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia sa neprihliada.

(6) Ak nemožno určiť miestnu príslušnosť správcu dane z motorových vozidiel podľa odseku 5, postupuje sa podľa osobitného predpisu.46b)
marjankaj
01.01.14,15:11
A čo je CMV?
IvetaH
02.01.14,14:19
CMV - cestné motorové vozidlo