Daniela1995
01.01.14,18:08
Dobrý večer, asi od roku 2007 stále kýcham. Chodím aj alergologičke ale tá mi nevie stále pomôcť. Bola som aj na Biorezonancií ten mi povedal že mám alergiu na chlad. Snažil sa mi to vyliečiť na chvílku sa to stlmilo ale potom to bolo také isté. Ráno vstanem kýcham a mám upchatý noc. Na obed sa to trocha zlepší ale večer je to také isté. Niekedy ani spať nemôžem čo stále kýcham. Prosím vás pomôžte mi už naozaj neviem čo mám robiť. Ďakujem za všetky rady.
veronikasad
01.01.14,17:19
Nešetríš veľmi na kúrení v byte, keď kýchaš (pri zistenej alergii na chlad) ráno a večer doma ?
Daniela1995
01.01.14,17:27
Nie práveže máme strašné teplo v dome.
arizona
02.01.14,04:33
Zmen alergologicku,dobry alergolog ti dokaze z testov a vysetreni urcit pricinu,typ alergie a nasadi spravnu liecbu.
BXLmiami
02.01.14,07:08
No ak je potvrdená alergia na chlad,je na mieste desenzibilizácia,čiže otužovanie.Pomaly,ale pracovať na tom dôsledne.
jslancik
02.01.14,07:16
presne tak. a nie "strašné teplo v dome"...
jslancik
02.01.14,07:34
nevieš, čo máš robiť? no tak ja ti to poviem, uvidíme, čo spravíš...

ozaj, iba kýchaš, či aj nádchu máš? Nepíšeš viac o svojom životnom štýle, tak nie je jednoduché radiť.

Ale k tým radám:
--- teplotu v byte/dome zníž na max. 22 stupňov, v noci max. 18. Postupne, napr. pol stupňa každý týždeň. Nech sa telo adaptuje.
--- správna vlhkosť v byte - teda opatri si zvlhčovače na rádiatory. Prinajhoršom pri príchode z práce prehoď cez každý rádiator mokrý uterák.
--- posilnenie imunity - denne 2 a 2 porcie ovocia a zeleniny (dva kusy ovocia či zeleniny = jedna porcia), môžeš dopĺňať orechami rôzneho druhu
--- posilnenie imunity - 4x do týždňa min. 45 minút pohybovej aktivity (chôdza na autobus ani pletenie sa nepočíta)
--- vyhoď jedy zo svojho jedálníčka - v prvom rade cukor (o alkohole a cigaretách ani nehovorím...), ďalej jednoduché cukry ako biele pečivo, sladkosti
--- ak berieš nejaké doplnky výživy ako vitamíny, minerály, tak ich skús vynechať. Aj tak si na ne telo pravdepodobne už zvyklo, ak v nich aj je niečo účinné, čo pochybujem.

Zatiaľ s radami stačí. Skús mesiac dodržiavať tieto pravidlá, a uvidíš, že si na nádchu ani nespomenieš.
dusansl
04.01.14,11:46
Príjemný pekný novoročný deň prajem,
k vami popisovanému problému by som odporučil, pozrieť si môj príspevok k téme Prípravy na peľovú alergiu . AJ váš provlém má alergický pôvod.
korela
04.01.14,12:03
To máš počas celého roku?