Pohar
01.01.14,22:14
zdravím všetkých
otázka smeruje na tých čo majú deti na takomto gymnáziu - poprosila by som ich o názor - či sú spokojní/nespokojní, a tak mi možno pomôžu v rozhodovaní. Dcéra (13 rokov) chodí do tercie na 8 ročné gymnázium. Teraz došla s myšlienkou že by išla skúsiť prijímačky na bilingválny gympel - totiž strašne ju baví angličtina a FRJ. Teraz sa začala sama učiť nemčinu. Priznám sa zaskočilo ma to - v dobrom, a vôbec nemám žiadne info o takýchto gymnáziách - aká je tam maturita - kam sa môže ísť dalej? aká výška? viem, môžem si zavolať na školu - aj to urobím...ale osobné info je osobné info. takže pokiaľ tu je nejaký rodič, a má čas a chuť mi niečo bližšie o tom napísať, budem vďačná.
Mila123
01.01.14,21:32
uvádzam iba zo skúsenosti, ktoré boli pred 3 rokmi.......

dcéra navštevovala miestne 4- ročné gymnázium , (terajšia prváčka na LF) a keĎ bola 3-tiačka pribudla im do triedy nová spolužiačka, z nemeckého bilig. gymnázia,
dievča chcelo ísť na LF a chémiu mali nejako čudne, (ona v 3-ročníku vynechala učivo 2- hého ročníka- doberala si ho súkromne) , Tánička dobrala učivo chémie, inak výborná spolužiačka nielen v nemčine ale i v ostatných predmetoch.....
myslím si, že zapochybovala, že nemčina jej na ďalšie vzdelávanie nebude stačiť, resp. iba nemčinu nechcela študovať....
na LF sa nedostala, chodila na prípravný kurz iba prvý semester, druhý vynechala...
ale dostala sa na architektúru, skúsi si znovu príjímačky teraz t. roku.....
Dáša_
01.01.14,21:39
neter chodila tiež na bilingválne, z celej triedy ale nepokracuje v jazyku nikto. A prijatie na ostatné školy mali trochu ťažšie, lebo všetko študovali vo zvolenom cudzom jazyku a trochu to ovplyvnovalo výsledné známky. Boli trochu horšie, ako by mala na bežnom gymnáziu. naviac, šla na technickú vysokú školu a niektoré vedomocti, napríklad spomínaná chémia, jej chýbajú.
Pohar
01.01.14,21:58
no toto som chcela počuť....ja si trocha myslím, že to bude mať potom horšie robiť prijímačky v SJ jazyku....ale nechcem na nu tlačiť... ale vo februári musíme riešiť prihlášku ....tak zhánam info kade tade, ale vdaka moc za info
Pohar
01.01.14,21:59
dakujem za info....fakt neviem čo spraviť....ale snad sa rozhodneme správne
Mila123
01.01.14,22:08
a ešte som zabudla dodať, že výsledky (v priemere) z biligv. gymnázia a iba obyčajných sú neporovnateľné.......
obyčajné gymnázia vedú, majú lepšie výsledky, resp. vedomosti (okrem jazyka)
ešte skús u nás v našom okresnom meste, je pedagogicko-psychologická poradňa, tam som aj ja svoju dcéru dala testovať, možno výsledky testu pomôžu......a držím palce, nech sa správne rozhodne........
Dáša_
01.01.14,22:09
no, aktuálne sú príjmačky na vysoké školy nastavené tak, že je veľmi veľa škôl, kde podľa prospechu zo strednej netreba ani žiadne skúšky robiť. A práve tým, že to bolo ťažšie, mala prospech horší a tým sa trochu zúžil rozsah škôl. Ale keby bola veľmi nejakú školu chcela, kľudne mohla skúšať. na druhú stranu, ak vidí v prekladateľstve svoju budúcnosť, prečo nie. Len treba v tom jazyku pokračovať aj po skončení školy, lebo vedomosti blednú.
Pohar
01.01.14,22:11
dakujem