topolicek
02.01.14,10:50
Dobrý deň, otec je na maródke a firma má k nemu ešte nevyplatené nejaké výplaty, no firma šla do konkurzu.Oznámili otcovi,že firma končí a chcú od otca aby prestúpil do inej firmy toho istého majiteľa,ale so zmluvou na dobu určitú s 3 mesačnou výpovednou lehotou. Otec stále maróduje a nevie čo má robiť,lebo sa bojí že ho odtiaľ po chvíli vyhodia.Čo má robiť?má to podpísať, či nie?čo sa dá robiť???
ivka70
02.01.14,13:08
V starej firme v konzkurze mu musia dat riadnu vypoved s vypovednou dobou a s odstupnym, pokial nova firma neprebera vsetky prava a povinnosti predch.

Ak firma prebera vsetky prava a povinnosti predchadzajucej, musia mu dat zmluvu taku ako ma, teda ka ma dobu neurcitu, tak dobu neurcitu, ak uz ma po Sd, tak bez SD., inak nema pre neho zmysel taku zmluvu ako mu ponukaju podpisovat.
topolicek
08.01.14,13:52
Dobrý deň, tak nikto mi nevie povedať, či je firma v konkurze, či skrachovala, či ju majiteľ predal. Otcovi ponúkli výpoveď dohodou, má ju podpísať, či nie? ak to podpíše nebude mať nárok na odstupné,však? a čo ak to nepodpíše?musia mu dať výpoveď oni aj s odstupným,či ako je to, pripomínam, že otec ešte stále maróduje. poraďte prosím možnosti...