Kukumberk
02.01.14,10:59
Dobrý deň.Potrebujem radu-ako sa dá vysťahovať dospelé pracujúce dieťa,ktoré sa po ôsmych rokoch prisťahovalo(po spolužití s priateľkou)?Keď spolužitie je neúnosné?
Chobot
02.01.14,10:50
Kto je vlastníkom bytu? To je taká malá, ale dosť podstatná doplňujúca skutočnosť k tvojej otázke.
Kukumberk
02.01.14,16:11
Vlastníkom rod.domu je matka toho dospelého dieťaťa.Na upresnenie napíšem čo viem od prieteľky,ktorej sa to týka.Prisťahoval sa ževraj len nakrátko kým si nenájde ubytko a už sú to 3mesiace.Na nič nechce finančne prispievať,okrem toho urážky na jej osobu sú na dennom poriadku.Preto prosím poraďte.
jslancik
02.01.14,16:13
Najprv sa porozprávať, dať mu termín, dokedy má byť preč. Potom v jeho neprítomnosti zbaliť veci do krabíc, vymeniť zámky na dverách a odpojiť zvonček. adios, amigo.
misoft
02.01.14,16:25
Ako vlastníčka mu môže (ak mal) zrušiť trvalý/prechodný pobyt - potom je ako nežiadúca osoba. Priateľka tam už vôbec nemá žiadne právo.... tu jednoducho môže vykázať bez akejkoľvek náhrady.
A dole ďalší postup dali - zbaliť vyhodiť, zámky vymeniť.
kopretinka
02.01.14,16:29
misoft,aká priateľka tam nemá právo?
arizona
02.01.14,19:10
Dospele, samostatne dieta,ak nema vlastnicke pravo k nehnutelnosti je ako "cudzia" osoba. Nic ti neprikazuje,aby si ho musela v dome strpiet,ak sa zdrzuje v dome proti tvojej voli,ak neprispeiva na chod domacnost a ak sa sprava tyransky a neprisposobivo.

Zrusit pobyt,ak ma na danej adrese a poziadat o odchod...
Ak neuposluchne, mozes poziadat o pomoc Policiu,nkolko sa zdrzuje v nehnutelnosti nezakonne a proti voli majitela...
Smutne riesenie,ale ak ste vycerpali vsetky miernejsie moznosti na napravu a snahu bezneho spoluzitia, ine vam nezostava
misoft
02.01.14,19:12
Sorry - asi som zle pochopil - v texte sa "priateľka" spomína - teraz som pochopil - odišiel asi od nej k maminke......
Chobot
02.01.14,21:42
V takom prípade syn nemá žiadne vlastnícke právo k nehnuteľnosti a vlastník (matka) ho môže z domu vyhodiť. Ak nepôjde dobrovoľne, môže to urobiť za asistencie polície.

Iné spôsoby sú popísané nižšie (zbalenie kufra a výmena zámkov).
Kukumberk
03.01.14,06:59
Ďakujem všetkým za rady.Ževraj ne je prístupný žiadnym dohodám ani kompromisom,takže pripadá do úvahy iba vysťahovanie,ktoré nepôjde dobrovoľne.