iwanica
02.01.14,13:30
Ja som ten text vymazala pre urcity dovod, ktory nemusim specifikovat...dakujem za vsetky rady aj odpovede, aj za tie, ktore tu napisali ludia iba preto, lebo si uz dlho asi do nikoho nerypli. A vsak niektore odpovede boli napisane iba cisto preto, aby urazili a preto chcem tuto diskusiu uzavriet, neprisla som sem s tym, aby nas niekto ako rodinu urazal, coho som sa bohuzial ako dockala.....velmi si vazim vsetky tie rady, ktore neboli iba povrchne, ale ktore sa javia ako naozaj vypomocne..vazim si ich, je ich dostatocne vela, preto budem rada, ak sa diskusia bude povazovat za uzavretu. Dakujem!
alaya1
02.01.14,13:06
Ja len postreh- myslim si, ze fackat 26 rocneho chlapa je dost nevhodne.
Dospely clovek si moze robit co chce. Vam, ako rodicom, ked to prekaza mate len jednu moznost- vykazat ho v vasho bytu, ci domu.
Avsak skusit sa s nim pozhovarat este v case, ked nie je pod parou ma vzdy vyznam.
Andrej13
02.01.14,13:34
keď má problémy s alkoholom, nech sa ide dať liečiť. Vy mu nemôžete pomôcť, keď to nechce sám, a sám to očividne nechce. A keď príde bez mobilu alebo bundy , sú to predsa jeho veci, tak ak ich niekde nechá, alebo predá, je to jeho vec. Btw. v dospelosti sa z neho stal alkoholik a Vy mu teraz chcete pomáhať? Už je dospelý, pomôcť si môže len sám.
iwanica
02.01.14,14:21
vykazat z domu syna vsak nie je take jednoduche, myslim, ze to pochopi kazdy rodic, pretoze moze potom skoncit este horsie na ulici. Rozpravali sme sa s nim uz velakrat, ale zatial bez vysledku. Preto uz nevieme, ako dalej
iwanica
02.01.14,14:24
trva to cca 3 roky...veci ale myslim ze nepredava, lebo bunda sa nakoniec vzdy nasla a mobily stratil asi 2, ale boli stare, takze by ich ani nepredal..veci nam takisto nemiznu..
iwanica
02.01.14,14:25
ano chcem mu pomoct, je to predsa moj syn..
buchač
02.01.14,14:50
Ja radšej ani nenapíšem svoj názor ...

Nejde mi ani tak o to "udelenie " neužitočného , skôr to , že týmto udelením matka neakceptuje názor druhých .
Na jednej strane sa ( takpovediac ) domáha nejakej rady alebo pomoci pri riešení , no na strane druhej to okamžite šmahom opičej lásky matky k synovi hodí do autu ...
alaya1
02.01.14,15:26
Moj prispevok je nevhodny? Moja mila, nevhodna bola tvoja vychova syna, ak este vo svojich 26 rokoch ti toleruje to, ze ho vyfackas. Ja by som sa od hanby pod zem prepadla. Pytala si rady, radu som ti dala. ze tebe nevyhovuje? Co som ti mala poradit, aby si mu davala domace vazenie :). vyskusaj.
iwanica
02.01.14,15:44
ja som neudelovala hodnotenie ako nevhodne, bol to iny clen diskusie ani som nenapisala, ze mi rada nevyhovuje. Ja som nenapisala, ze som ho vyfackala ako 26 rocneho, ale ze ma momentalne tolko. Problem pretrvava dlhsie. Typicka slovac, hned druheho urazit, poslat najradsej do pekiel
iwanica
02.01.14,15:46
ja ho neobhajujem pred inymi nazormi ani nic podobne...iba sa snazim priblizit situaciu tym, ze dopisem priblizne info ku konkretnej veci...ked je nazor ku tomu, ze strati bundu taka, ze ci ju nepreda, je normalne ze napisem ze ju nepredal, lebo mu ju niekto nasiel a za dva dni ju mal naspat..nie?
alaya1
02.01.14,15:47
".... facka takisto nepomaha...."- nepomaha je pritomny cas, ta odkial mam vediet, ze to bolo v minulosti. Clovek tio odpoveda na to, co precita.
jslancik
02.01.14,15:48
vopred ďakujem za neužitočné.

Niet čo radiť. Takých synov je habadej... Neriešiteľná situácia, v tom veku už vôbec. Takéto problémy majú rodičia s 10r deťmi. Ako sa hovorí, "ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko..." Mladí neuznávajú autority, nemajú zmysel života, nudia sa. Nič ich nevie nadchnúť, iba tak prežívajú. Od útleho detstva bolo treba budovať správne návyky, nadšenie pre správne veci. Netolerovať nevhodné správanie. Teraz môžete obaja rodičia Jednotne zaujať stanovisko - odsúdiť jeho nevhodné správanie, ale mať radi jeho ako osobu. Zachovávať odstup, keď treba odstup.

Mimochodom, máte šťastie, že je zdravý, a že od vás nechce peniaze.
marjankaj
02.01.14,15:53
Veď mu už dosť pomáhaš. Má predsa u vás ubytovanie.
misoft
02.01.14,15:57
"Syn ma 26 rokov a mame s nim doma problemy. Robi v BA a ked pride domov, je s nim rec, da sa s nim normalne porozpravat. Avsak v nasledujucich dnoch, ked je doma, zvykne chodit cez vikendy von a vracia sa domov nie celkom triezvy. STane sa, ze pride domov aj bez vetrovky alebo mobilu. Po takomto veceri/noci sa syn s nami prestane rozpravat, zatvori sa do izby a cele dni presedi pri pocitaci a v nasledujucich dnoch ide zase von a situacia sa opakuje. Uz sme s nim skusali riesit problem aj po dobrotky aj naopak, nic nepomaha. Ked sa s nim zacneme normalne rozpravat, tak odide, facka takisto nepomaha. Ma niekto podobne skusenosti a moze pomoct? Dakujem za odpoved. "
Čo ak takto "vybíja" stres z práce? Skúsiť sa s nim porozprávať hneď, ako domov dorazí - lebo ako sa ďalej píše, niet s nim reálna žiadna komunikácia.

Toto nie je žiadna pohroma - niekedy i triezvy zabudne.....

Koľko? Deň, dva, tri - týždeň? Lebo je rozdiel deň-dva, alebo 3-7 dní v kuse.

Tu už podobrotky, ani naopak nepomôže, keď nekomunikuje (hneď po návrate domov riešiť - zahorúca). Ale inak - je to jeho rozhodnutie.

A toto už 26 ročnému chalanovi urobiť :eek: - viete, čo si o vás potom myslí? Takto prakticky urážate jeho dôstojnosť a degradujete ho na malé decko.

Ak ste majitelia bytu (domu), tak mu vysvetlite, že tam síce môže bývať/prebývať, ale VY ste pánmi a VY si stanovujete podmienky - a jednou môže byť aj to, aby neprichádzal "natankovaný" doplna.



Musia byť isté hranice.
misoft
02.01.14,15:58
Fackou mu istotne nepomáhate!
taiko
02.01.14,15:59
Mozes skusit dat viac info?
1. nerozumiem tomu. Syn pride v piatok z BA, v dobrej nalade, vrucne, spokojne sa s vami porozprava ako sa mu cez tyzden vodilo, prehodi par otazok o tom ako sa mate vy. V sobotu cez den pomaha, komunikuje vypyta si na obed "buchty na pare", lebo "od mamy su najlepsie". Potom ide vecer von a na druhy den uz nekomunikuje?
2. Co to znamena ze v nasledujucich dnoch sa to opakuje? to nejde v pondelok opat do BA do roboty?
3. Co syn odpovie na otazku, ze preco s vami nekomunikuje? To ani neodpovie na otazku, otaca sa a odchadza, ci povie, ze sa o tom s vami nechce bavit?
4. Nekomunikuje len s Tebou, alebo aj s otcom?
5. Ublizuje sebe, alebo niekomu inemu?
6. Sposobuje akukolvek inu ujmu sebe, alebo niekomu inemu?
7. Krici sa na syna ,ked nastava tento problem?
8. Co syn odpoveda na otazku o tom ako si predstavuje komunikaciu, ci spoluzitie s vami ?
9. Su na syna kladene nejake naroky, financne, ci ine?
10. netreba na zaklade jedneho nedorozumenia hned zatracovat vsetkych Slovakov a Slovenky ;) Pises, ze si ho nefackala, ked ma 26, a zaroven pises, e problem trva tri roky. To si vyfackala, ked mal 23?
misoft
02.01.14,16:02
>iwanica - vykázanie - i to je riešenie - nech sa skúsi sám o seba postarať - zistí hneď, že to nie je med lízať a od mamičky čakať, že mu všetko pod nos podstrčí.....
Potom zistí, či jeho zárobok bude postačovať na to, aby po zaplatení životných potrieb a ubytovania, vystačil i na "tekuté".....

Niekedy je najlepšie riešenie to práve najdrsnejšie a najnepríjemnejšie - hodiť ho do vody, nech začne plávať.....
jslancik
02.01.14,16:08
presne tak. a okrem toho má samostatné bývanie aj iné výhody. neviem, ako to majú iní, ale ja osobne, keď som sa presťahoval do "svojho" podnájmu, tak som sa snažil a snažím zveľaďovať to v rámci možností. Mám predstavu, čo mi ešte treba kúpiť, a teda majú kam ísť financie, čas... Keby som býval u rodičov ako dovtedy, tak nezájem. mamička sa postará a ja si môžem robiť, čo chcem.
tigi1711
02.01.14,16:27
2. Co to znamena ze v nasledujucich dnoch sa to opakuje? to nejde v pondelok opat do BA do roboty?
táto odpoved by zaujímala aj mňa.

Myslím že mu chýba nejaký zmysel života, teda cieľ. Aj v tomto veku by mohol navstevovať nejake treningy napr. bojove umenie alebo posilnovna, tam by mal nejaku motivaciu nepiť (od alkoholu sa strácajú ťažko nadobudnuté svaly) a zvysilo by sa mu aj sebavedomie a mozno by siel nahanať aj dievčatá namiesto kamarátov a alkoholu. Vy rodičia mu môzete iba poradiť a načrtnuť cestu von zo srabu. On sám ale musí sa rozhodnúť že to chce.
Dala by som mu po pohovore 2 mesiace na to aby urobil so sebou zmenu. Potom si musí zaplatiť podnájom inde ak nepríde ku lepšej zmene. Naozaj ho vysťahovať a vymeniť zámok. Domov by mohol prísť len na návštevu-triezvy. Jeho izbu ponúknuť niekomu inému, aby videl že to myslíte vážne.

Je možné že v podnájme mu začnú chýbať peniaze a uvedomí si ako sa tam dostal. Len vlastným uvedomením sa môze zmeniť. Vy ho neľutujte, už je veľký. Takou šokovou terapiou mu môžete len pomôcť.
iwanica
02.01.14,16:27
dakujem za snahu setailnejsie sa pozriet na koren problemu, cenim si to

co sa tyka stresu z prace, nehovoril o praci v zlom..v praci je spokojny a uprimne si myslim, ze v praci stres nema a podla toho co o praci hovori, ani do nej v strese nechodi, praca ho bavi...

opakujucou situaciou sa mysli napr stane sa mu to v sobotu a dalsi tyzden spravi to iste v piatok, aj ked sa mu stavili urcite pravidla..

tu facku dostal ako 23 rocny, chodil este vtedy na VS a bol nami financne dotovany a odkazany na nas, inak by nemal nic, takze sme to vtedy skusili aj takym sposobom
iwanica
02.01.14,16:30
ano mame stastie, je zdravy, nepyta peniaze. Ale tato situacia zacala pred cca 3 rokmi, ked mal 23, dovtedy bol normalny a tieto problemy s nim vobec neboli..preto si myslime, ze situacia nie je az taka klasicka a odrazajuca dobu.
iwanica
02.01.14,16:36
1. ano, da sa tak povedat, ze to tak je
2. v pondelok do roboty do BA nejde, pretoze nechodi na tyzdnovky,...niekedy robi 3 mesiace v kuse a 3 mesiace nie je doma, potom pride domov na 3 tyzdne a opakuje sa to cez vikendy
3. povie, ze sa o tom nebude bavit, ze mame zastarale nazory a nevieme ako to chodi
4. s oboma
5. ublizuje jedine nam svojim spravanim
6. nie
7. obcas sa krici, obcas sa to snazime pokojne vyriesit, skusame aj tak aj tak, ale nic nepomaha
8. taku otazku sme mu nepolozili
9. syn si na seba zaraba sam, avsak ked pride domov,noclah, jedlo energie ma u nas zadarmo
10. ano, ked mal 23, facku mu dal otec, ja sa snazim ist na to kludnejsou cestou..a ako som uz vyssie pisala, ako 23 rocny bol este student, ktory nemal pri sebe ani euro a zivili sme ho my, preto sme si to aj dovolili
jslancik
02.01.14,16:39
nelámete nad ním palicu, to je dobre. otázka ale je, nakoľko to dokážete vidieť objektívne, a nie subjektívne...
Tweety
02.01.14,16:40
iwanica (Dnes 18:36)1. ano, da sa tak povedat, ze to tak je
2. v pondelok do roboty do BA nejde, pretoze nechodi na tyzdnovky,...niekedy robi 3 mesiace v kuse a 3 mesiace nie je doma, potom pride domov na 3 tyzdne a opakuje sa to cez vikendy
3. povie, ze sa o tom nebude bavit, ze mame zastarale nazory a nevieme ako to chodi
4. s oboma
5. ublizuje jedine nam svojim spravanim
6. nie
7. obcas sa krici, obcas sa to snazime pokojne vyriesit, skusame aj tak aj tak, ale nic nepomaha
8. taku otazku sme mu nepolozili
9. syn si na seba zaraba sam, avsak ked pride domov,noclah, jedlo energie ma u nas zadarmo
10. ano, ked mal 23, facku mu dal otec, ja sa snazim ist na to kludnejsou cestou..a ako som uz vyssie pisala, ako 23 rocny bol este student, ktory nemal pri sebe ani euro a zivili sme ho my, preto sme si to aj dovolili


A čo takto na rovinu mu povedať, že buď zmení svoje správanie alebo sa môže rozlúčiť s lacným hotelom u vás?
misoft
02.01.14,16:41
23 či 26 - to na veci nič nemení - predsa len - je to dospelý človek a taká facka urazí (netýka sa to nejakej férovky...)
A písal som nižšie v komentári -hodiť do "vody" - nech začne sám "plávať".....
taiko
02.01.14,16:48
1. mate okrem neho aj ine deti?
2. neviem presne co mu hovorite, ale ak 26 rocny syn neberie vas nazor na svoje spravanie a zivot, s tym nenarobite nic a ani by ste sa o to nemali snazit.
3. ak syn nema problem s alkoholom, ci inymi zavislostami (pises, ze zvykne chodit von a nevracia sa celkom triezvy ), tak jeho spravanie moze byt naozaj len ventilovanim, aj ked nie tym spravnym sposobom pre vas.
4. mozno ma stres a tlaky v praci, potrebuje sa uvolnit a nepotrebuje dalsie interakcie s vami. Skusili ste mu povedat, ze vam jeho spravanie ublizuje? (bez mentorovania a poucovania)
5. ako pise tweety, musite mu dat ultimatum, ze sa vam jeho spravanie a alkoholove excesy nepacia a ze ich nebudete vo svojom dome tolerovat. Ak povoli fajn, ak mu za to nestojite, tak aj tak nic nezmenite.
cacka
02.01.14,16:59
Tiež si myslím (ako tigi1711), že mu chýba zmysel života...veľa vecí by možno vyriešila skvelá priateľka (vážny vzťah), budovanie si vlastnej rodiny. A pokiaľ nemá žiadne koníčky, tak sa potom ani nedivím....prichádza nuda a všetko čo k tomu patrí....
kisko@inmail.sk
02.01.14,17:07
Suhlasim s Alja. Ohýbaj ma mamko pokým...,Treba rozlíšiť či je to v rámci normy,alebo nie.Netreba sa s ním hrať,je pod vašou strechou,vaša pravidla.Nemusím rodičov čo rozprávajú ako chcu dobre pre svoje deti a všetko im daju do papulky-to ehovorim že je váš prípad.
iwanica
02.01.14,17:30
1. ano, mame aj 23 rocnu dceru, s ktorou problemy vobec nie su, este sa skor ona snazi dat brata "do poriadku"
3. myslime si, ze syn o zavislost sa nejedna (pr. dostane na meniny v praci flasu vina, nevypije ju, ale donesie ju domov)

dakujem pekne za vsetky rady!
iwanica
02.01.14,17:34
obcas robi 3 mesiace v kuse, potom pride domov na 2-3 tyzdne a potom naspat do BA...s tym najmom, on ma v BA najom, za ktory si plati. Ale ked v BA nepracuje, pride domov a potom nastanu problemy. Dakujem za vsetky rady!
bjuty smis
02.01.14,17:37
ver tomu, že na slovensku sú tisíce rodín, ktoré by svojho syna vymenili za vášho...

čo ti vlastne tak vadí ?
že nesedí doma na riti, je aktívny a dochádza za prácou do bratislavy ?
že má vš ?
že neťahá z vás peniaze ?
že vám nevynáša veci z domu ?
že vám neklame ?

že si dovolí mať v 26r. vlastný názor a vlastné priority ?
alebo, že ani facky už nezaberajú ??

skús byť ty trochu tolerantnejšia, pochop, že tvoj synáčik je už dospelý muž a skús sa tak k nemu chovať...
tigi1711
02.01.14,17:39
ked je doma napr. 3 týždne, chodi pijavať len cez vikendy, alebo je nalozeny v alkohole napr. aj 2 týzdne?
Je jasné že v BA si musí platiť ubytovanie.
Ale rozmyslel by si keby mal platiť aj nájom daľší vo vašom meste-väčšinou zbytočný.
buchač
02.01.14,17:41
To máš tak ....

Nedostatok sexu je kua vec skutočnosť....

To len na okraj ku kontrétnej skutočnosti ...
marjankaj
02.01.14,17:46
Váš syn je dospelý a predpokladám, že aj svojprávny. Podľa ústavy môže konať všetko, čo zákon nezakazuje.
Ak vám to nevyhovuje a ani ho nechcete vyhodiť z domu, tak vám zostáva ešte jedno riešenie.
Odsťahujte sa vy niekam inam.
jslancik
02.01.14,17:48
:D keď nie tak, tak inak :)
bjuty smis
02.01.14,18:44
ako si došiel na to, že je alkoholik ?
lebo ked príde po pár týždnoch domov, tak si vybehne s kámošmi dať do nosa ?????
ale keby bol naozaj alkoholik, tak práveže bude potrebovať pomoc a podporu rodiny...
taiko
02.01.14,19:33
nuz tak hlavu hore a vela stastia so synom, aj ked ho podla mna nepotrebujete. Beruc do uvahy co si napisala sa podla mna sa nic vazne nedeje, len si musite nieco vyjasnit, nieco akceptovat, s niecim sa zmierit
iwanica
02.01.14,20:05
Nedala som ani jedno minusko a ani jedno plusko za prispevky. Ja som sa tu prisla poradit a nie tu davat nejake minusky ci plusky
iwanica
02.01.14,20:07
Nastastie iba cez vikendy
branislavp
02.01.14,20:59
Možno by mu pomohlo nájsť si priateľku s ktorou by si porozumel a sa naozaj zaláskoval. Určite by sa zmenil. Nadobudol by sebavedomie a ostatné by riešil úplne inak. Prajem mu to, aj Vám. Nie nadarmo sa hovorí "láska robí divy". Veľa šťastia.
Xanti
02.01.14,21:18
Vyzerá to, tak že tvoj syn sa trápi. Napadajú má 2 možnosti, možno má problém s priateľkou. Alebo je gay a nevie ako to Vám povedať, a uvedomil si to pred tými troma rokmi, a takto sa uzatvára do seba. Nekomunikuje s Vami aby sa náhodou nepreriekol a vzniká konflikt.
tigi1711
03.01.14,02:32
nemyslím si že je alkoholik, kedže pije len cez víkendy s partiou. Nezadaní muži, ale aj zadaní to robia veľmi často. Poznám mladomanzelov, kde on má 28 rokov a denne vypije 4 piva alebo stiahne flasu vína a jeho žena zdravotná sestra sa usmieva. Pre mna je tento človek už alkoholik. Nie ten, ktorý má celé 3 týždne voľna a vypije si len cez víkendy. Co by mal podla Vás doma robiť?
Ked nemá dievča, flirtuje a komunikuje s ludmi cez PC. Tiež nič hrozné si myslím.
korela
03.01.14,02:56
Xanti +, že ho niečo trápi.
Peggynka
03.01.14,06:01
Ťažko radiť,keď nevieme,čím syn žije:s kým a ako trávi voľný čas a čo na počítači sleduje.V každom prípade je jeho vzťah k otcovi narušený natrvalo a z toho vychádzaj.Ja by som sa s ním porozprávala osamote a zdôraznila by som,že ma jeho správanie bolí (trošku citové vydieranie) a v žiadnom prípade to,čo ti povie nepreberaj s jeho otcom.Väčšinou je to v rodinách tak,že matka si vytvorí s deťmi intímnejší vzťah - aj sa jej zveria,muži majú tendenciu zľahčovať problémy (horšia verzia je,keď ich zosmiešňujú).A vieš ako to chodí,čo sa zdá niekomu banálne,môže druhého veľmi trápiť.Myslím,že krok po kroku by sa mi podarilo pochopiť syna,len to chce trpezlivosť.Asi je teraz syn pre teba nečitateľný,ale určite nie stratený,tak to skús.
Braňo
03.01.14,06:35
nikto nie je odkázaný na VŠ na rodičov, ani denný študent. vyštudoval som bez peňazí rodičov a zarábal som už počas vysokej školy. po 18-ke si odkázaný iba na seba.
Peggynka
03.01.14,08:19
Finančne možno,ale že si odkázaný na svojich najbližších,to niekomu trvá dlhšie,ale väčšina pochopí (niekedy neskoro).Rodina je dôležitá,dôležité je vedieť,že niekam patríš a niet nad dobré rodinné vzťahy,tie treba pestovať (sú veľmi krehké).
Andrej13
03.01.14,09:11
Ako som došiiel na to, že je alkoholik? Tak napr. takto.:

DEFINÍCIA

Alkoholizmus znamená závislosť na alkohole. Táto závislosť môže byť najskôr psychická (odstránenie napätia, stresov, zlepšenie komunikácie a nadväzovania vzťahov), neskôr fyzická (metabolizmus organizmu sa dožaduje pravidelného prísunu alkoholu). Nadmerné požívanie alkoholu sa nazýva abúzus a najčastejšie súvisí s pravidelným (denným) pitím, zriedkavejšie s epizodickým (nárazovým). Závislosť na alkohole spôsobujúca rodinné a pracovné problémy sa považuje za ochorenie (číslo diagnózy: F 10) a vyžaduje ambulantnú, častejšie hospitalizačnú liečbu. Predpokladajú sa genetické predispozície k vzniku alkoholizmu najmä od biologických otcov.
Zdroj: http://www.edusan.sk/pacient/choroby/alkoholizmus.htm

PS: nikto sa za toto nemôže urážať, pretože je to tak.
vlado 33
03.01.14,09:12
Rodič vie skonštatovať svoje chyby vo výchove dieťaťa ako sa správa po puberte (žiadny rodič nie je bez chyby) http://www.psychologia.sk/texty/dospievanie2.htm. Váš syn sa zaradil do spoločnosti úspešne, našiel si prácu, je samostatný atď. Skôr by som povedal, že ho ovplyvňujú nesprávny ľudia (kamaráti, kolegovia z mokrej štvrte). Bolo by potrebné zistiť ako trávi voľný čas po práci mimo domova. Možno by to chcelo zmenu pracoviska, vážna známosť by bola na osoh. Ale to už je v jeho rukách, nakoľko je dospelý.
bjuty smis
03.01.14,09:23
čo z toho si našiel v jej príspevku ??

a najmä, ak by aj bol alkoholik-čo príspevku určite nemožno určiť -
ako si na to prišiel,že mu netreba pomôcť a pomôcť si môže iba sám ??
takto sa chováš k svojim deťom?

alebo si si to tiež len vygooglil ?
buchač
03.01.14,09:30
Myslíš , že keď si vymazala ten text , tak si aj situáciu vyriešila ...???

To je , ako ten pštros hlavu schovávajúci hlavu do piesku ...
marjankaj
03.01.14,09:31
No ja sa tvojmu synovi ani nedivím, že s tebou nechce komunikovať. Tvoja "upravená" otázka by to vysvetľovala.
taiko
03.01.14,10:27
fuuha iwanica, tak to si teda po...la. Velice sebecke je to vymazanie otazky. Mozno mohla tema pomoct aj inym. :( Nuz ale dufam, ze si si aspon Ty pomohla
marjankaj
03.01.14,10:34
Veď misoft niečo skopíroval. Čiernym.
LukyKs
03.01.14,11:33
"" mu chýba zmysel života...veľa vecí by možno vyriešila skvelá priateľka ""

alebo skvelý kamarát :D
cacka
03.01.14,13:01
Nuž...v dnešnej dobe je fšecko možné...
alaya1
03.01.14,13:14
Takze opat sa moja dedukcia potvrdila, chudak chlapec, chcela by som pocut aj jeho nazor.
marjankaj
03.01.14,13:16
Veď ty si na tekéto prípady špecialista.
alaya1
03.01.14,13:18
Na take matky veru nie. Chudak chlapec, mal by cim skor dvihat kotvy a nedajboze chudera potencionalna nevesta, mozno sa aj jej nejaka ujde, spak ruky :)
marjankaj
03.01.14,13:22
Prečo by mal byť chudák? Veď on za svojich rodičov nemôže.
A keď to s nimi nejde, tak to nejde.:---
alaya1
03.01.14,13:24
Chudak v tom, ze zije, ako zije. Niektore matky zial nedokazu odlucit sa od deti a nechat ich zit, ako chcu oni. Som mama, viem, ze je to tazke, ale nie vzdy je chyba v decku.
marjankaj
03.01.14,13:41
No možno v BA žije ako chudák. Ale ak sa mu podarí dostať sa napríklad do Silikon Valey, tak ich už nebude chodiť otravovať. Možno. A budú spokojní.
evaannov
05.01.14,19:57
Iwanica, úplne ťa chápem. A keďže mám tiež problémy so synom viem čítať aj medzi riadkami. Nechcelo sa mi čítať všetky rady, najviac ma poburovalo ked bez rozmyslu niekto napíše - ohýbaj ma mamko... Hovorím, bez rozmyslu, lebo je to síce veľká pravda ale ako sa hovorí-Nesúď človeka, pokiaľ nechodíš v jeho topánkach. Vykázať syna z domu je tiež otázne, ale to pochopí len ten kto stojí pred touto možnosťou riešenia. Je rozdiel vykázať životaschopného (mať prácu ešte neznamená že je samostatne životaschopný) a človeka s charakterom flegmatika ktorý životom len pláva. Verím aj to že si ho dobre vychovala čo potvrdzuješ že problémy nastali neskôr - veď koľko nevychovaných pubertiakov vyvádza už v 10-tych rokoch? Ja ti poradiť neviem, sama sa tým borím. Snáď len výmena skúseností by mohla dať nejakú nádej na budúce zlepšenie situácie. Už by mohol niekto založiť Občianske združenie na pomoc matkám, ktoré majú takéto problémy. A ver mi, je ich veľa.
marjankaj
05.01.14,20:02
Veľa vecí vyrieši čas.
alaya1
05.01.14,20:09
Si velmi informovana o situacii zadavatelky otazky, aj ked ona otazku vymazala. Mozeme len dedukovat ...
lujza.j
05.01.14,20:11
:)tiež dedukujem...
alaya1
05.01.14,20:13
:)
evaannov
05.01.14,20:15
neviem akú otázku položila, ja som len dedukovala z diskusie a kedže mám k problému blízko, snáď intuitívne správne
evaannov
05.01.14,20:17
Len aby to nenabralo nesprávny smer, to sa my matky bojíme
alaya1
05.01.14,20:18
snad.
lujza.j
05.01.14,20:27
ahá tak na toto asi chcelo byť "Občianske združenie na pomoc matkám"poukázané...
evaannov
05.01.14,20:36
Lujza, neviem kam mieriš. Myslela som to v dobrom. Je veľa takých zúfalých matiek.
lujza.j
05.01.14,20:46
evaannov
05.01.14,20:51
jaj, niéééééé:-)), niečo konkrétne sa nedá?
korela
06.01.14,01:35
Chceš skutočne vedieť čo cíti tvoj syn a prečo sú vzťahy v rodine aké dnes sú? V každom prípade prídeš veci na kľb. A odporúčam to každému, kto to potrebuje. Byť svedkom drám, ktoré ľudia prežívajú. Funguje to a stojí to zato. Človek by však nemal byť na psycholiekoch a ak by aj bol, potrebuje potvrdenie od lekára, či sa môže zúčastniť rodinných konštelácií.
Ozdravíte rodinu. http://www.modernabrain.sk/otvorene-seminare/rodinne-konstelacie/
V googli po zadaní - rodinné konštelácie - dnes už nájdete mnohých, týchto ľudí poznám takmer hneď po 89 a verím im dávno už aj vďaka rozsiahlej praxi. Je na výbere každého jednotlivca, na koho sa obráti. Stačí, ak sa konštelácií zúčastní iba jeden člen rodiny. Korčekovci sú známi ako z rozhlasu, tak TV a iných médií.

Iwanica, neutekaj z témy, nad každým domom visí kríž.
Pripomienky a rady tu nie sú všetky zlé, väčšinou vychádzajú ľudia zo seba alebo svojho okolia. Zárodok problému je však veľmi individuálny v každej rodine a skrýva sa hlboko v našich dušiach.
Veľa šťastia v budúcnosti celej rodine.
buchač
06.01.14,06:12
CITUJEM :
Stačí, ak sa konštelácií zúčastní iba jeden člen rodiny. Korčekovci sú známi ako z rozhlasu, tak TV a iných médií.

ODPOVEDÁM :
...a kua , iba jeden člen rodiny a problémy sa vyriešia ???
...a kua , tomu ani sama neveríš a nie ešte , že by som sa aj ja pridal ....

Známi môžu byť ( ja som ich síce nepostrehol - nevadí ) ...ale po zhliadnutí hentoho videa som musel veľmi rýchlo utekať na wecko , lebo vedierko v obývačke nemám po ruke ...

http://www.youtube.com/watch?v=4mlWcRvxXC8&feature=player_embedded
alaya1
06.01.14,10:13
Korela, fakt ma udivujes, ty vyriesis vsetko cez net na zaklade par riadkov nejakeho nicku? Odporucas nieco, aj ked nevies nic o nich, nevies, co by ti povedal mozno ten syn, ako to on vnima. Sustavne odradzas od klasickej terapie, aj ked niekedy bez medikamentoznej liecby nie je naprava. Mohla by si ozrejmit svoje vedomosti, odklial ich beries, kde si ich studovala, lebo zahravat sa s psychikou, nieco odporucat len tak, cez net, je dost opovazlive
nehovoriac o linku, ktory si pridala, je to Bohapusta reklama!!!!!
To si ja tiez tu mozem zavesit svoj web......
misoft
06.01.14,10:18
No fakt - video - pekné blbosti. A tej onej - vraj OKAMŽITE sa zlepšilo.... Veď ani pes sa okamžite nevy*erie :D. A tí Ko....vi - pekní manipulátori.....
korela
06.01.14,18:10
Ako psychologička si si mohla dať otázku sama pre seba - Prečo korela neustále propaguje alternatívu?
Jednoduchá odpoveď.
alaya1
06.01.14,18:29
alternativu? Nie, ty podsuvas nenapadne reklamu !!!.
korela
06.01.14,18:56
To nemôžeš myslieť vážne. Ak si dáš túto oblasť do googla, dnes sa tomu venuje veľa ľudí. Ich som si dovolila dať iba preto, lebo som ich spoznala nie dlho po revolúcii. Majú široký záber a médiá som spomenula iba preto, lebo niekto ich môže spoznať a skôr môže nadobudnúť k nim dôveru. Pani má úžasné vyžarovanie, charizmatická osoba. Jedine preto tie moje odporúčania, ver mi. O to ťa síce neprosím, ale vedia to robiť. Predsa neznámych nebudem odporúčať.
Okrem toho už niekoľko rokov žijú v Prahe iba preto, že tam našli oveľa väčšie uplatnenie, Česi sú otvorenejší voči týmto technikám. Do Trnavy chodia zatiaľ tiež, ale iba ak sa nazbiera potrebný počet účastníkov, ak ide o skupinu. Niekedy aj vypíšu termín, takže kto by mal záujem, musí stránku sledovať alebo sa prihlásiť. Pokiaľ viem, tak sem chodia asi raz ročne. Takže oni naopak na reklame nie sú vôbec závislí. Majú toho v Prahe až-až.
Na tohto človeka reklamu nerobím, je tam popísaná jeho technika, ide o Nemca, dolu je s ním kratšie video http://www.2012rok.sk/wp/rodinne-konstelacie-2/16725-zo-svetla-tmy-zasa-spat-seminar-berta-hellingera-bratislave.
HOSŤ V ŠTÚDIU TA3: Bert Hellinger – filozof, zakladateľ rodinných konštelácií
Ak už, ja osobne robím osvetu aj v tejto oblasti a to z prostého a jediného dôvodu: Aby ľudia ak nemusia, netrpeli. Ak sa niečo odstrániť dá, treba hľadať cesty. Ak to nevyjde u prvého, ani u druhého, treba mať výdrž, raz sa tie správne dvere otvoria. Výsledok stojí zato.
kukučka
06.01.14,19:14
Hľadala tu pomoc, ani sa jej veľmi nečudujem, že tu od 2.1. prihlásená nebola, riadne ste ju "prefackali".
Kto jej chce pomôcť a nielen mudrovať, napíšte jej súkromnú správu - neviem aké ma nastavenie, snáď dostane upozornenie na mail.

Doplnené:
korela, autorka témy tu dnes bola a predpokladám, že si tvoje príspevky prečítala.

V tejto téme sa už ani divá sviňa nevyzná.
marjankaj
06.01.14,19:23
A načo by sem chodila? Zadala otázku, dostala odpovede, poďakovala sa za ne a vymazala otázku.
Tak čo tu ešte treba riešiť?:eek:
misoft
06.01.14,19:52
kukuč - dostalo sa jej takých i takých - len bolo potrebné vybrať. Ale to si musela sama vybrať - my sme len "poradný výbor" :D:D:D
korela
06.01.14,20:10
V každej dobe. Alebo si niekto myslí, že v minulosti sa žilo nejako inak čo sa týka vzťahov a lásky?
mirko70
06.01.14,20:42
áno,hľadala odpoved alebo útechu a dostala hubovú polievku.Mám 4 deti(5-20r.) a ked to každého schytí tak problém iwanice bude iba odvar.Ja myslím,že ju to trápi akoby to trápilo každú matku.Vždy je to bolestivé ale ako je tu koment vyžšie....v kocke...čas je najlepší lekár.
marjankaj
06.01.14,21:01
Veď ten syn je plnoletý, zarába si.
Ale ak ju to trápi, tak nech mu nájde za ženu nejakú bohatú princeznú, alebo dcéru nejakého miliardára a budú šťastní všetci, kým nepomrú.

Čo si chce na synovi vynahradiť svoje nesplnené sny? Mala by byť rada, že nedroguje, nekradne a nevraždí.
mirko70
07.01.14,14:32
Psychologia je sviňa,Si predstavte,že ked ste malá vidíte denne opilého otca,potom si vezmete muža,ktorý si občas vypije ale v kútiku duše dúfate,že nebude ako váš otec,no a potom vidíte syna pravidelne chodiť opilého z krčmy.to je čistý psychický teror.Je to na lebku,takíto ľudia sa často budia zo sna spotení,vystresovaní a verte,že na toto nazaberajú žiadne tabletky.
korela
07.01.14,14:41
To je tak, ak sa niekto vyjadruje k niečomu, čomu vôbec nerozumie, čo nezažil na vlastnej koži, čo si nič neprečítal z oblastí, ktorým sa lektori venujú. Ktorý nikdy nemal záujem o zvýšenie aspoň svojej sebaúcty, kto nie je shopný napísať pomaly ani jeden príspevok na Poradu bez použitia vulgariznu (že vám to tu ešte vôbec niekto toleruje, je to neetické voči ostaným členom) a čo je zároveň vyjadrením veľmi hrubých energií.
Nepochopili ste, že video natáčala ako s v o j u prezentáciu http://vivia.cz/ivana-balkova-jednatelka, kde pre ňu pracuje niekoľko lektorov, nie iba tí, čo sú uvedení na stránke.
Korčekovcom prešlo viac ľudí počas ich praxe ako pracujúcich v Slovnafte. Pekné číslo a dôkaz ich schopností.
Bleskom ste vydedukovali z jedného zostrihaného krátkeho videa z niekoľkohodinovej práce ich kvalitu, ku ktorému sa možno ani nevyjadroval.A hlavne asi s niekým zamávalo to tágo. Vy v tom nevidíte nič, žiadny symbol, a b s o l ú t n e nič, pretože o túto oblasť ste sa nikdy doteraz ani neobtreli. Neviem, tu iba predpokladám, že ako lektori mali hneď jasno, podľa toho ako sa kto a kde tej palice uchopil.
Áno, po koučingu a iných tréningoch sú badateľné hneď výsledky, môžete to akokoľvek popierať.
Treba v spoločnosti aj ľudí, ktorí sa venujú včeličkám, a iným bohumilým činnostiam dôležitých pre spoločnosť a bránenia vlasti. Tam tiež treba prejsť určitým výcvikom.
Každý si by si mal byť vedomý svojich schopností a zbytočne sa neozývať.
A spomínať v tomto prípade manipuláciu je úplne scestné. Neškolia šmejdov.
Takže v zmysle "Ten umí to a ten zas ono."
misoft
07.01.14,15:50
korela - zlatúšIK :D - práve že to video nič nehovorí... to je ten PROBLÉM ..... takto zostrihané video len navodzuje práve ten dojem blbosti - je tam len konštatovanie JEDNEJ osoby - a to v štatistikách nie je smerodajné.
Ale k problému iwanice (Andrej13 to niekde dole písal) - liečenie - žiaľ on nerozlišuje alkoholizmus a občasné pitie (čo je asi v tomto prípade - nepoznáme, čo robí, ak je mimo domova).
Ja som (chválabohu!) viac ako 35 rokov abstinent - bol som mladý, boli lóve, rodina ďaleko - denne som musel mať pár promile krvi v alkohole. Ale raz nastal zvrat - prišla na mňa kríza a z jedného dňa na druhý som sa zaťal - a zatínam to doteraz. Nepomáhala mi ani rodina, ani tým z videa podobní, ani kamaráti - môj vlastný mozog mi to nariadil..... Všetko je o vôli......
alaya1
07.01.14,16:05
zasadna otazka- ake ma vzdelanie, robi to zadarmo, ak to takto pomaha ludom.? Lebo ak za to berie prachy, co si myslim, zer berie, je to reklama.
alaya1
07.01.14,16:08
Napisal si velku pravdu, kde nie je vola, nieje pomoc. Ja si myslim, ze chlapec nie je ziaden alkoholik, vypije si raz za cas a asi to potrebuje, ako restart. Pisala som, kazda minca ma 2 strany. kym nepozname 2 stranu a jej vyklad, nie je o com radit.
misoft
07.01.14,16:10
BINGO! Teraz si trafila - musí on sám prísť na to!
tom_i
07.01.14,16:35
V prvom rade by si mala maminka odstrihnut pupocnu snuru a hladet na syna ako na dospeleho. Ja som mala 20 a manzel 23 ked sme sa osamostatnili, zili sme v malej garzonke 2 roky, potom 1 izbový byt a postupne sme sa dvihali od dna. Rodicia boli skvor poradny organ ako full servis. A ze Vas mlady -no mlady ignoruje. Ja keby som sa ozrala a postracala veci tiez by mi nebolo do reci a hlavne hlava boli a huci, do toho rodicov keci no kto by sa bavil ... Mam dost kamaratov ktori po 25ke ci aj 30tke byvaju s rodicmi, ale su hranice a pravidla - ci uz prispievaju pravidelne na domacnost, alebo nieco kupia. Ale rodicia necakaju ze si sadnu k stolu a budu sa drzat za ruky. Tazko vam ale nieco radit ked pre skreslnie situacie prepisete jej opis. A silne pochybujem ze ho dostanete na sedenia, mozno by ste mali zajst k psychologovi pre pokoj v dusi vy a na tom stavat.
korela
07.01.14,19:30
Pôvodom je pedagogička, neviem na akom stupni učila. Po revolúcii pochopila, že je potrebné pomáhať i dospelým. Nezačínala so všetkými technikami naraz. Tie certifikáty, kurzy, jazyky, množstvo kníh ktoré musela naštudovať ju aj poriadne museli stáť. Pochop, ona nie je liečiteľka od prírody. Ale sa tým živí. Vypracovala sa.
Má výsledky. Na slovenskej stránke má logá firiem, kde všade pôsobila. Človek môže mať aj desať VŠ, ale ak má bloky, nevie sa vyjadrovať pred publikom, a proste má iks problémov a kvôli tomu musí prežívať svoj život vo vlastnej kukle, tak mu bude to mega VŠ vzdelanie na nič, lebo ho jednoducho od prírody a výchovy a všetkých blbých ľudí, vrátane aj mnohých pedagógov, ktorých počas života stretol a ktorí mu ublížili (zablokovali), tak títo ľudia vedia človeka doslova vylúpnuť z toho pomyselného vajca do toku pravého života. Akoby sa zrodili po druhýkrát.
Sama s tým pracuješ. S tým rozdielom, že nedokážeš to, čo oni. Určite pomôžeš, iba nezasiahneš takú hĺbku. To je posledný povrch.

Zaplať si niečo od nich, aby si videla čo sa deje pri konšteláciách, ako vychádzajú na povrch rodinné traumy napr. starých, prastarých rodičoch, ktorí s nimi ani neprišli do kontaktu, o ktorých životoch zúčastnení nič nevedeli, k akým reakciám tam dochádza, až k drámam, katarziám. Nikto nevie dopredu, ako sa to bude vyvíjať. Sama nechápem ako to funguje, ale funguje to. Rada by som ti podala dôkaz, aj mám, ale jednoducho ho na tomto fóre neposkytnem.
Už som tu niekoľkokrát napísala, že za jednou pravdou, je druhá pravda. A ďalšia a ďalšia. Verím v inkarnácie, pretože mám dôkaz. Tiež sa tu nebudem vybaľovať. Traumy sa prenášajú z generácie na generáciu, základný problém nedokáže psychológ ani psychiater odstrániť. Inak by nebolo toľko ľudí duševne chorých, labilných. Psychiatria zneužíva v tejto dobe pacientov na biznis. Lieky ľudí utlmujú, neliečia. Má psychiatria aspoň nejaké dôkazy na dg, ich vznik? Nemá.Iba dohady. Tak na základe čoho liečia? To je šarlatánstvo. A ľudia neskutočne trpia.

Túto tému s tebou uzatváram iba z dôvodu, že mrhám vlastnou energiou. Rovnako ako sa stal môj otec po vážnej chorobe ateistom, pri návšteve jeho veriaceho brata sa začali navzájom presviedčať o existencii a neexistencii Boha večer a skončili až za bieleho rána s tým istým výsledkom ako začali. Takto po prebdenej a vyčerpávajúcej noci strýko sadol na vlak a pobral sa domov. Pritom sa mali radi, a všetci sme strýka mali radi, mali doma harmónium, v nedeľu sa spievali nábožné piesne, päť súdržných detí vychoval. Ich rodiny tak fungujú podnes.

Osobne som s ňou ja prišla do styku naposledy v 96 r. Vídavam ju v médiách, kam je pozývaná. Je to tak schopná žena, určite na to mala aj danosti, že jej, resp. im, nikto reklamu robiť nemusí. Iba toto keby si pochopila, bola by som ti vďačná. Ak to nedokážeš spracovať, tak zapochybujem o tvojej profesionalite. Prepáč mi. Je vás psychológov dosť, nikto vám prácu nevezme.
alaya1
07.01.14,19:53
Korela, ja som pytala len to, ake ma vzdelanie a ci to robi zadarmo. Nemusela si mrhat na mna svoju energiu rozpisovanim sa. Takze je to tak, ako pisem. Je to biznis a urobila si jej zadarmo na Porade reklamu.

Nebudem chodit na ziadne jej kurzy, ja som uz mnohych po 89 roku zazila, aj ako studentka, aj ako stazistka, aj alternativcov, viem, ako ludia uverili tomu, ze sa postavia z vozika, ze sa deti odnaucia rackovat, a pod. mam na tieto praktiky svoj nazor, tak isto, ako aj ty mas svoij nazor na konzervativne vedy.

Rozdiel medzi nami je vsak v tom, ze ja svojej praxi zadarmo reklamu nerobim.
buchač
07.01.14,20:24
Korela odsudzuje v poslednej dobe hlavne mňa !!!
Odsudzuje moje názory a aj vyjadrovanie !!!

Ale ak sa pozriem na poniektoré konkrétne špecifiká v príspevkoch od Korely , tak sú tam trochu odlišnosti čo píše o Korčekovcoch a aj tej reality .

CITUJEM :
Má výsledky. Na slovenskej stránke má logá firiem, kde všade pôsobila.

ODPOVEDÁM :
Výsledky neviem , logá sú na mraky ...http://poradenstvo.education.sk/s-841/modernabrain-s-r-o
Ibaže sa jedná o firmy , podotýkam nadnárodné !
Tieto už od rozkoše nevedia , čo robiť , tak svojich zamestnancov doslova nútia na tie seansy a pritom oni by radšej doma pri deťoch sedeli .
Silne pochybujem , že by sa venovali nejakému jedincovi z ulice , nakoľko Moderna Brain si iné love účtuje ....http://vivia.cz/kurzy

CITUJEM :
Pôvodom je pedagogička, neviem na akom stupni učila.

ODPOVEDÁM :
Pedagóg je aj učiteľ v materskej škole ...
Životopis Mgr. Korčekovej ale nie je nejak zviditeľnený , čo pri takýchto osobách nebýva práve zvykom ...

CITUJEM :
A hlavne asi s niekým zamávalo to tágo. ...

ODPOVEDÁM , lebo na mňa to bolo smerované :

To tágo mám osobne tam , kde si myslím ...
kukučka
07.01.14,20:58
korela, autorka témy tu dnes bola a predpokladám, že si tvoje príspevky prečítala.
korela
08.01.14,00:26
Ďakujem, napíšem.
felix1
08.01.14,02:14
Asi bude hlavný problém na oboch stranách ( z nášho pohľadu vo veku nad 45xx je to asi jeho problém ). Akceptujte synove chovanie ako je to len možné.Snáď to prejde bez následkov . Napriek pre Vás bolestivej zníženej možnosti komunikácie zo synom, skúste vydržať.Je to možno len vecou času keď sa ožení a jeho deti budú využívať Vašu náklonnosť. Verím že hodnoty JEHO sveta sa úplne zmenia a komunikácia bude obojstranne príjemná ( prajem Vám to ).
felix1
08.01.14,02:33
Zakladna otazka je CO JE ekonomicky CHUDAK ??? Ak zarabam 1000.-EUR som v BA na (realnom) standarde. V Zurichu (alebo Silikon Valey) som pri prime 1000€ somrak. Ak zarobim v Zurichu 3000€, dam 1800 az 2300 za slusne byvanie a.t.d. Ak bude aj u nas kazdy zarabat 3000€, ceny a vydavky sa upravia (az na vynimky ) primerane aktualnej cene x 3.( uresnenie prepoctu : zarabaj v zahranici, uzivaj v SR :) )
korela
08.01.14,04:08
Vždy budem odsudzovať vulgarizmy, nielen u teba. Obzri sa po Porade, kto používa tieto slová ešte okrem teba. Ak má človek zaužívané vugarizmy, používa ich všade.
.
Trochu dôslednosti
http://www.modernabrain.sk/nas-tim/maria-korcekova-mgr/
1971 – 1975 Vysoká škola pedagogická, Nitra, Mgr.
.
"Silne pochybujem , že by sa venovali nejakému jedincovi z ulice , nakoľko Moderna Brain si iné love účtuje ....http://vivia.cz/kurzy"
Kto je nejaký jedinec z ulice? Každý sa môže prihlásiť aj individuálne.

Platí sa za autoškolu, za tanečné kurzy, za výučbu cudzieho jazyka, za zubára, za lieky, jasle, škôlky, je toho predsa dosť, čo si človek hradí sám. Nad čím sa vôbec pozastavuješ?
Pozastav sa nad tým, prečo si ľudia bežne nemôžu nájsť bezplatného psychológa, koľko tu bolo zadaní tém iba s týmto problémom. Psychológovia sú ľudia, ktorí získali vzdelanie bezplatne, za štátne peniaze a pootvárali si svoje súkromné ambulancie.
Prvý v poradí v googli v BA http://www.psychologovi.sk/sk/objednanie-sa-a-ceny/, veľmi sa líšia ceny?
Stačilo by iba trochu objektivity. Vytiahneš na poukázanie vysokých cien Kurzy rozvoje komunikace. A to sú celodenné dvojdňové kurzy. K u r z y, nie bežné psychologické poradenstvo. Dve neporovnateľné kategórie. V tom je zásadný rozdiel. Dajme tomu 2 dni po 8 hodín rodinná konzultácia a terapia (90 min) 60 Eur v BA u psychológa poradenstvo (čo je síce nereálne) pri tom istom počte hodín , v Prahe za k u r z s tým istým časom cca 22 tis. Kč+DPH. Aj s občerstvením.
Peggynka
08.01.14,07:05
Neviem,čomu hovoríš "odstrihnúť pupočnú šnúru".Máš dospelé deti? Lebo podľa mňa matka nikdy tú šnúru neodstrihne,vždy bude myslieť na svoje deti a snaží sa pomôcť,keď niečo nefunguje.Žiadna normálna matka nehodí dieťa do vody a...plávaj (bez ohľadu na dôsledky).V tomto prípade je zaujímavé,že aj keď nefunguje komunikácia,syn domov chodí (nemusel by).Už to svedčí aj o tom,že vzťah tam je.Mám známu,ktorá sa rozviedla (dvaja malí synovia),so všetkými problémami,ktoré s tým súvisia(neplatenie výživného,nedostatok peňazí),synov vychovala,dospeli a už viac ako desať rokov o nich nevie nič,kde sú,ani či vôbec žijú.Vieš si to predstaviť?
alaya1
08.01.14,07:46
Korela, mohla by si sa prosim prestat navazat do klasickych postupov a hlavne do psychologov? Studovali bezplatne? Ale aspon stidovali to, comu sa venuju.A studovat musia stale.Ak mas s nimi ty nejaky problem, ries si to mimo Porady, ale ak by si bola v obraze, psychologovia, tak isto, ako aj lekari su zazmluvneni s poitovnami a podla toho su pacienti- klienti aj vysetrovani.
Ak mas rada ine formy a vyhovuju ti, tam sa tomu venuj, ale nerob BEZPLATNE reklamu tym, ktori nemaju ziadne adekvcatne vzdelanie k tomu, co robia.
Este sa tu angazuj a napisem vsetky konkretne skusenosti s tymito alternativcami- hlavne dosledky ich "terapie", nepacilo by sa to ani tebe, ani inym.
P-.S. si typicky priklad cloveka, zmanipulovaneho tymito ludmi. Ucebnicovy priklad.
srska
08.01.14,07:53
hm, nechcem nikoho dráždiť ale - vysvetlí mi niekto kedy, za akých okolností je človek zrelý k návšteve psychológa alebo psychiatra?jednoducho, polopate
alaya1
08.01.14,07:55
Tak isto, ako k inym lekarom,ked ta nieco boli, tu "boli" dusa. Su aj ine dovody, napr. alkoholizmus, toxikomania, pripadne nalezy pri inv. dochodkoch, vodicaku a pod.
srska
08.01.14,08:01
hm, asi tomu nerozumiem, lebo mňa keď niečo bolí, tak to riešim svojpomocne a zatiaľ to funguje. ale je pravdou, že lekárov - tých obyčajných - zatiaľ používam minimálne, lepšie povedané vôbec.
alaya1
08.01.14,08:03
Tak bud rad, ze si na tom takto. Ani by si neveril, kolkych ludi boli dusa. Zial, doba tomu len nahrava a pocasie zvlast. Niekedy sa to da pozorovat aj tu :)
kopretinka
08.01.14,08:04
srska,ale niektoré choroby sa svojpomocne nedajú.......taký zápal slepého čreva,ľadvinová kolika,úraz,depresia,......mmch,prečo sa nedá nahlásiť aj nevhodný komentár? napr.tá korelina reklama....
srska
08.01.14,08:12
margit, takéto choroby poznám zatiaľ iba podľa názvu, aj to iba niektoré. asi sa mi vyhýbajú. čo je depresia? ako sa dá takýto stav ducha jednoducho definovať?
kopretinka
08.01.14,08:15
srska,nepraj si poznať depresiu,ničí to pacienta aj jeho rodinu....a nehovor mi margit
srska
08.01.14,08:16
ale čo to obnáša? vysvetlite dagdo polopate. nie googlom.
alaya1
08.01.14,08:20
Po lopate - stav cloveka prjavujuci sa od nezaujmu o okolie az po samovrazdu.
srska
08.01.14,08:23
hm, ja sa nezaujímam napr. o susedov bývajúcich na schodišti ani v celej bytovke - mám teda depresiu?
buchač
08.01.14,08:25
CITUJEM :
Platí sa za autoškolu, za tanečné kurzy, za výučbu cudzieho jazyka, za zubára, za lieky, jasle, škôlky, je toho predsa dosť, čo si človek hradí sám. Nad čím sa vôbec pozastavuješ?
Pozastav sa nad tým, prečo si ľudia bežne nemôžu nájsť bezplatného psychológa, koľko tu bolo zadaní tém iba s týmto problémom. Psychológovia sú ľudia, ktorí získali vzdelanie bezplatne, za štátne peniaze a pootvárali si svoje súkromné ambulancie.

ODPOVEDÁM :

Je rozdiel zaplatiť za kurz , ktorý trvá deň-dva a kurz v trvaní cca mesiac ...a za tie isté ceny .

Keďže ja vravím viacmenej za seba , tak poviem , že moja psychoška ( súkromná ) peniaze od pacientov neberie .

Pozastavujem sa nad tými dôvodmi ...ktoré ale neberiem , slabá argumentácia ...
alaya1
08.01.14,08:32
Ak si z toho robis srandu, tak na to nemam chut, urcite vies, ako je to myslene a ak nie, bud rad.
srska
08.01.14,08:43
citujem: "Ak si z toho robis srandu, tak na to nemam chut, urcite vies, ako je to myslene a ak nie, bud rad" - ak toto patrilo mne, tak vysvetlím: nerobím si srandu a chcel som jednoduché vysvetlenie čo je a ako sa prejavuje napr. depresia. vysvetlenie v tvare - "stav cloveka prjavujuci sa od nezaujmu o okolie az po samovrazdu" - je príliš povrchné.
alaya1
08.01.14,08:56
srska
08.01.14,09:04
to je na mňa zložité. takže nič. ako keby som tu nebol a nepýtal sa. dovi, dopo, ďakujem
buchač
08.01.14,09:25
VLADO
srska (Dnes 10:43) citujem: "Ak si z toho robis srandu, tak na to nemam chut, urcite vies, ako je to myslene a ak nie, bud rad" - ak toto patrilo mne, tak vysvetlím: nerobím si srandu a chcel som jednoduché vysvetlenie čo je a ako sa prejavuje napr. depresia. vysvetlenie v tvare - "stav cloveka prjavujuci sa od nezaujmu o okolie az po samovrazdu" - je príliš povrchné.

Nie je to povrchné !!!
Tá jednoduchá veta , ale tak , že je to až príliš zložité .

Na rozdiel od Korely som celú tú jednoduchú vetu prešiel zložitým procesom sebapoznávania ...aj tú pištoľ som už mal v hube , stačilo potiahnúť spúšť .

Takže nejaká Korčekovej metóda - kurz o sebapoznávaní v počte pár hodín je totálna blbosť ....!!!!!!!
Psychológiu ( zdravotnú )do toho ani náhodou do toho nemiešam .
Je totiž rozdielna od tej psychológie , kde sa nejaký manažér učí , ako manipulovať s klientom - zákazníkom .

Takže slušne povedané ...Korela točí jak pokazený gramafón ...dáva niečo z počutia a videnia .
Ja ( ako vždy ) dávam z reálneho života - môjho ...
tom_i
08.01.14,09:28
milujem výraz normálna čo je pre niekoho normálne je pre iného nenormálne - a ver mi ja poznám opačnú prípad viem čo to je nevidieť a nemať rodinu a byť ako sám kôl, a viem aj čo je to vyrastať bez matky len s otcom a možno aj preto som na určité veci tvrdšia, nikde neni napísané že má decko hodiť do vody ale nemôže čakať že sa po žúre s matkou bude mojkať
srska
08.01.14,09:32
dobre ďuri (neriešme korelu), potom je to o jedincovi - môže byť slabý, silný, onakvý, ako sa vie s jednotlivým problémom vysporiadať. toto je tiež len jednoduchá odpoveď. viem.
alaya1
08.01.14,09:38
Srska- depresia nie je stav, ktory sa da vysvetlit po lopate v par riadkoch. preto som napisala, ze je to choroba duse, zacinajuca nezaujmom o okolie az po samovrazdu. vsetko v tomto zahrnute, tie bolesti duse su depresnymi stavmi.
Depresie su sucasnou viacsemestralnej skusky na VS, neda sa to popisat po lopate par vetami.
Niekedy ich zial, ludska vola ovladnut nedokaze, mozog je iny fiskus, robi si , co chce. Vtedy nastupuju medikamenty a uz psychiater.
srska
08.01.14,09:49
alaya, to znamená, že čím slabší jedinec (psychická odolnosť), tým väčšia pravdepodobnosť, že skončí u chocholouška. hm, prečo mi vraveli, že bývam krutý a po čase mi dali za pravdu?
alaya1
08.01.14,09:55
Nie je to o silnom jedincovi, lebo niekto sa moze citit, ze je super silny jedinec v etapebezneho zivota a napr. prihodi sa mu uraz- ochrnie a zo silneho cloveka sa stava troska.
Nikdy nevies, aka si silna osobnost, tym sa nedostanes do tzv. zatazovej situacie a aj tie zatazovky su rozne. je to na dlhe vykecavanie.
srska
08.01.14,10:04
záťažových situácii som zažil dosť, počul som aj vety o liečení a zvládol som to sám. ale máš pravdu, nikdy nehovor nikdy.
Peggynka
08.01.14,15:36
Ale no tak...Ideš do extrému,nič také som tam nevyčítala,aby toto matka riešila.
... Ale rodicia necakaju ze si sadnu k stolu a budu sa drzat za ruky...nečakajú,že sa budú držať za ruky,ale k stolu si sadnú a budú s nimi komunikovať a o to ,predpokladám,ide aj zadávateľke,tak som to pochopila ja.
vlado 33
08.01.14,16:25
Strašne som nadával keď mi prišiel povolávací rozkaz na dvojročnú vojenskú službu. Pri tom šikanovaní mi zostali dve pozitívne vlastnosti, pokora a disciplína.
misoft
08.01.14,16:36
Kua - začínam mať z vás depku........:D
Peggynka
08.01.14,16:48
Buď rád,že ti zostali,niektorí ešte po rokoch búrali doma v skrini "komínky",aby sa s tým vyrovnali...
Andrej13
12.01.14,17:38
Tak pardón ako som sa Vás dotkol. Odpoveď na prvú otázku: Citujem: Avsak v nasledujucich dnoch, ked je doma, zvykne chodit cez vikendy von a vracia sa domov nie celkom triezvy. - nárazové pitie alkoholu, znamená, že je alkoholik.

Za druhé nechcem nikoho urážať, ale mám dosť známych, ktorý fetovali, pili a kto vie čo ešte, a ich rodičia im chceli pomôcť, a viem, ako sa trápili, no ako som písal, pokial to nechce sám, tak mu nedokážu pomôcť ani rodičia. Bohužiaľ. Viem o čom vravím.

Ďalšia odpoveď, nemám deti, ale keď budem mať, budem sa im venovať od narodenia, tak ako sa moji rodičia venovali mne. A keďže mám dosť kamarátov, a známych ako som písal, tak vidím ako sa v dnešnej dobe deti (ne)vychovávajú. A ako som písal vyššie, tak poznám alkoholikov aj feťákov a viem, že mnohí z nich to majú práve pre to, aké mali detstvo a ako sa im rodičia venovali. A preto je v 26 rokoch už trochu neskoro.

Každopádne aby som to uzavrel, veľmi ťažko sa radí a odpovedá na takúto otázku, hlavne ak nie sú známe všetky črty pozadia, a preto si ich môžem iba domyslieť a odpovedať teda s prihliadnutím na to čo som si domyslel.
mirka_k
25.03.14,19:38
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, nakolko si vas syn uvedomuje ze ma problem a chcel by to zmenit. Pretoze pomoct sa mu da len vtedy, ak sa aj on chce zmenit.V tom pripade by som mu vedela pomoct.
kopretinka
25.03.14,21:10
ako chceš radiť,ke´d otázka je vymazaná.za druhé,tu sa radí verejne,za tretie,meškáš vyše 3 mesiace
mirka_k
25.03.14,21:27
to, ze otazka je vymazana, alebo ze meskam, nemusi znamenat, ze pani uz nema problem, a radit budem verejne, az si budem ista, ze si moju radu dotycna precita..
willma
25.03.14,21:58
Ak si nepostrehla na tejto stránke nejde len o zadávateľa otázky, ale danou radou na podobný problém sa môže riadiť ktorýkoľvek člen aj nečlen tohto fóra - preto je radenie verejné, dobrovoľné a bezodplatné.
mirko70
26.03.14,16:43
Zdravím...myslím,že pani ide na to správnou cestou.Môžeme mať množstvo chorôb s navlas rovnakými príznakmi,avšak liečba bude v každom prípade individuálna.Zadávateľka otázky bola v danej situácii v krajnej núdzi a potrebovala sa zrejme odventilovať.Je to stále lepšia možnosť ako v mnohých prípadoch lieky,alkohol či skoky z okna.Možno s odstupom času sa situácia vykryštalizovala a dúfajme,že k spokojnosti všetkých strán.
iwanica
23.04.14,08:16
bohuzial, situacia je stale rovnaka...syn si mysli, ze vsetko je v poriadku a to iba my sme ti, ktori prehaname...